PDA

View Full Version : تمامی کامپوننت های obout به همراه مثال

jaykob
دوشنبه 03 مرداد 1390, 10:47 صبح
سلام دوستان

با توجه به اینکه کامپوننت های obout بسیار کاربردی هستند و کلی از مسائل رو سریعتر می شه باهاشون حل کرد تصمیم گرفتم این تاپیک رو بزنم و در هر پست یکی از کامپوننت ها به همراه مثال پیاده سازی شده و توضیحی در رابطه با هر پیاده سازی داده بشه در کل 21 کامپوننت رو من دارم که همه رو قرار می دم به همراه مثال کامل . و سعی می شه این تاپیک سریع آپدیت بشه و امید وارم برای تمامی دوستان مفید باشه . این مثال ها هم فکر کنم مال کتابی باشه که از یکی از دوستان تهیه کرده بود در صورتی که مایل بودید می تونم نام کتاب رو سوال کنم و اینجا قرار بدم .

کامپوننت Show

توضیح : ایجاد افکت های زیبا بر روی کنترل های تحت وب . این پروژه دارای دو بخش هست یک بخش استفاده از جلوه های حرکتی و یک قسمت برای ارتباط با دیتابیس .

بخش 1 : ایجاد اسلاید حرکتی با جلوه fading در صفحه fading.aspx
بخش 2 : ایجاد اسلاید حرکتی سفارشی با امکان سفارشی شدن سمت کاربر در صفحه fadingCustomize.aspx
بخش 3 : ایجاد اسلاید حرکتی سفارشی با امکان play , pause و ... در صفحه playpauseshow.aspx
بخش 4 : ایجاد اسلاید حرکتی با امکان اتصال به دبتابیس در فولدر dataBase

نکته : دوستانی که سوالی دارند و یا اضافه کردن کامپوننت ها را بلد نیستند لطف کنند در این تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?297062-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%D9%88%D9%86%D9%86%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-obout) قرار بدهند که این تاپیک شلوغ نشه و منظم بشه کامپوننت ها را قرار داد .

با تشکر

jaykob
چهارشنبه 05 مرداد 1390, 16:28 عصر
با تشکر از تمامی دوستانی که لطف داشتند . بنده تا جایی که زمان اجازه بده حتما سریع آپدیت می کنم . و در رابطه با دوستانی هم که فرموده بودند لینک مشکل داره من تست کردم مشکلی نداشت اما اگر شما دوباره تست کردید و مشکلی بود بفرمایید تا جای دیگه ای آپلود کنم .

کامپوننت AjaxPage

توضیح : با استفاده از این تکنولوژی شما قادر خواهید بود صفحاتتان را بدون refresh به روز رسانی کنید . در حالت معمولی شما باید کد های java script بنویسید اما با استفاده از این کامپوننت شما قادر خواهید بود این امکان را به صورت سریع و با آپشن های زیادی در اختیار داشته باشید .

بخش 1 : نمایش تاریخ و ساعت سیستم در صفحه customize.aspx
یخش 2 : لود و نمایش وضعیت cpu سرور در صفحه cpuMonitor.aspx
بخش 3 : update شدن تمامی کنترل ها در صفحه updateAllPanel.aspx

jaykob
پنج شنبه 06 مرداد 1390, 17:16 عصر
کامپوننت SuperButton

توضیح : با استفاده از این کامپوننت می تونید دکمه هایی با ظاهری و عملکری سفارشی و زیبا بسازید .

پروژه 1 : استفاده از کامپوننت صفحه SuperButton_amazonStyle.aspx

پروژه 2 : اعتبار سنجی در SuperButton در صفحه SuperButton_Validation.aspx

پروژه 3 : گروه بندی در SuperButton در صفحه SuperButton_smoothStyle_groupName

jaykob
پنج شنبه 06 مرداد 1390, 17:44 عصر
کامپوننت ComboBox

توضیح : این کامپوننت از نظر عملکرد همانند dropdownlist هست اما با قابلیت های فوق العاده جالب و پیشرفته . این کامپوننت امکان سفارشی شدن ، اتصال به انواع اشیاء کار با بانک اطلاعاتی ، امکان tooltip گذاری ، کد نویسی در مد client و server ، ادغام با ajax , ...

پروژه 1 : کامپوننت ساده با استفاده از از خواص سمت client در صفحه Combobox_Setting.aspx

پروژه 2 : انتخاب style برای کامپوننت در مد server در صفحه Combobox_styleSelect.aspx

پروژه 3 : توابع سمت client در صفحه Combobox_clientEvent.aspx

پروژه 4 : افزودن آیتم به لیست در سمت client در صفحه Combobox_client_adding.aspx

پروژه 5 : حذف آیتم های لیست در سمت client در صفحه Combobox_client_deleting.aspx

پروژه 6 : تنظیم اندیس آیتم ها در سمت client در صفحه Combobox_client_SelectedIndex.aspx

پروژه 7 : تنظیم فونت متن صفحه ها در صفحه Combobox_client_fontSelector.aspx

پروژه 8 : مرتب کردن آیتم ها کنترل در سمت server در صفحه Combobox_server_AutoSort.aspx

پروژه 9 : ایجاد کنترل با استفاده از array list و hash table در صفحه Combobox_bind_arrayHash.aspx

پروژه 10 : اتصال کنترل به database در صفحه Combobox_bind_SqlDataSource.aspx

پروژه 11 : تصویر در کنار آیتم های combobox در صفحه Combobox_server__countries.aspx

پروژه 12 : ایجاد دفترچه آدرس در صفحه Combobox_server_AddressBook.aspx

پروژه 13 : کنترل سفارشی با چند ستون در صفحه Combobox_server_MultiColumn.aspx

پروژه 14 : ایجاد چند لیست نمایشی در کنترل در صفحه Combobox_detail_columnsDataBase.aspx

پروژه 15 : ایجاد combobox با چند لیست با اتصال به database در صفحه Combobox_detail_columnsDataBase

mehrdad85
یک شنبه 09 مرداد 1390, 09:03 صبح
سلام
قرار شد تو این تاپیک فقط مطالب آموزشی قرار بگیره
برای مطرح کردن سوال ها و درخواست ها به این لینک مراجعه کنین

اینجا
(http://barnamenevis.org/showthread.php?297038-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%D9%88%D9%86%D9%86%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-obout)
دوست عزیز هرچه سریعتر نسبت به حذف تاپیک خود اقدام فرمایید .

با تشکر

jaykob
دوشنبه 10 مرداد 1390, 15:11 عصر
کامپوننت Grid

توضیح : این کامپوننت یکی از پیشرفته ترین کنترل ها برای نمایش اطلاعات پایگاه داده می باشد . برخی از امکانات این کنترل عبارتند از : بازیابی میلیون ها رکورد در کمتر از 2 ثانیه ، امکان فیلتر کردن و نمایش سفارشی ، امکان ajax در کنترل و ....

پروژه 1 : استفاده از کنترل با امکان انتخاب قالب نمایشی در صفحه Grid_styleGallery.aspx

پروژه 2 : توابع مختلف و رویدادهای سمت client برای اعمال ها بر روی کنترل در صفحه Grid_clientside_events.aspx

پروژه 3 : سفارشی نمودن زبان کنترل در صفحه Grid_localization.aspx

پروژه 4 : تنظیم بخش های مختلف کنترل به صورت سفارشی در صفحه Grid_templates.aspx

پروژه 5 : خروجی کنترل به فرمت های excel و word در صفحه Grid_export_to_excel_word.aspx

elham1611
یک شنبه 29 مرداد 1391, 01:52 صبح
در کامپوننت Grid چطوری میشه نوشته های انگلیسی از پیش تنظیم شده رو در footer حذف یا ویرایش کرد ؟