PDA

View Full Version : سوال: استفاده از TransactionScope و مشکل در استفاده ازidentity Column تولید شده برای سایر جدول ها

PetekDincos
دوشنبه 03 مرداد 1390, 11:27 صبح
با سلام
من چند تا جدول دارم که در داخل یک TransactionScope می خوام داده اضافه کنم که دو تا از این جدول ها با identity Column که در جدول اول PK و در جدول دوم FK است با یکدیگر رلیشن دارند و می خوام این identity Column ای که تولید می شه در جدول های دیگه نیز استفاده کنم در جدولی که با جدول دارای identity Column رلیشن داره مشکلی ندارم اما در جدول های دیگه که رابطه ندارند این فیلد identity مقدارش درست نمی افته و برای این کار بعد از اینکه مقدارم رو به جدول اول اضافه کردم از SaveChange استفاده می کنم و چون از TransactionScope هم استفاده می کنم کانکشنم بسته می شه و هر کاری می کنم کانکشنم برای SaveChange بعدی برای بقیه جدولهام باز نمی شه اما اگه از TransactionScope استفاده نکنم مشکلی نیست دوستان راه حلی برای این مشکل ندارند با تشکر

PetekDincos
دوشنبه 03 مرداد 1390, 18:12 عصر
با سلام
مشکلم حل شد در ابتدای بلاک TransactionScope بایستی Connection رو Open کرد و بعد از خروج از این بلاک Connection رو بایستی Close کرد چون اگر Connection رو نبندید برای اتصال مجدد زمان می برد با تشکر