PDA

View Full Version : نوشتن AUTORUN برای برنامه VB.6

Tuberose
سه شنبه 29 مهر 1382, 10:11 صبح
سلام
دوستان من یه برنامه با VB.6 نوشتم و حالا می خوام یه AUTORUN براش بنویسم این کار را با یک فایل inf نوشتم منطورم با notpad هستش اما متاسفانه این EXE تا زمانی که VB.6 رو سیستمم نصب نباشه جواب نمیده خواهش می کنم اکر کسی بلده کمکم کنه
کلا" می خوام این برنامه اى را که نوشتم با VB.6 از داخل Cd با AUTORUN بالا بیاد و روی هر ویندوزى حتی اکر VB.6 هم نداشت اجرا بشه لطف کنید کامل راهنمائیم کنید بازم از همتون ممنونم :oops:
راستی جطور میتونم مانند بقیه یک تصویر برایه خودم در کوشه سمت راست بنجرم داشته باشم
ببخسید که فونتهام عربی بودش :oops:

Mohammad_Mnt
سه شنبه 29 مهر 1382, 10:30 صبح
بهتره از برنامه AutoPlay Menu Studio یا MultiMedi Builder استفاده کنی

الهام تفریشی
سه شنبه 29 مهر 1382, 10:56 صبح
اخه برنامه های که با vb نوشته میشن در صورتی که setup نشن احتیاج به برنامه vb داره
اون delphi که فایل exe ش همین طوری اجرا میشه و احتیاج به setup نداره
شما باید برنامتون رو setup ش رو درست کننین تا دیگه احتیاج به vb نداشته باشه

و سوال دومتون
شما وقتی تو قسمت بالای صفحه وارد "مشخصات فردی" بشین داخل صفحه مشخصات فردی اون پایین یه قسمت هست به نام Avatar
که شما از گالری میتونین عکسی انتخاب کنین یا میتونین عکس خودتون رو هم بذارین

Tuberose
چهارشنبه 30 مهر 1382, 06:42 صبح
بس یعنی برنامه هایی مثل بارسا99 را بادلفی نوشتن که مستقیما" بالا می اید
یهنی هیج راهی نداره که بتونم اون Dll هایی را که لازم داره را بهش از روی CD ادرس بدم
خیلی ممنون که لءف کردیى و جواب دادیدز 8)

الهام تفریشی
چهارشنبه 30 مهر 1382, 07:38 صبح
راستش رو بخوای من تا اونجا که میدونم نمیشه

S.Azish
چهارشنبه 30 مهر 1382, 14:29 عصر
قسمت Refrences برنامتون رو چک کنید و ببنید از چه dll هایی دارید استفاده میکنید, اونها رو روی cd کپی کنید و در autorun قبل از اجرا کردن برنامه اونها رو register کنید

Regsvr32 vbrun600.dll /s

و بعد برنامه رو اجرا کنید

Voldemort
چهارشنبه 30 مهر 1382, 23:14 عصر
برای رجیستر کردن کنترلها و Dll ها یک تابع API وجود دارد که متالسفانه اسم آن را الان فراموش کرده ام. :oops:

Tuberose
دوشنبه 05 آبان 1382, 04:32 صبح
از همه تون متشکرم
اقاى Azish میشه لطف کنید توضیح دهید Regsvr32 vbrun600.dll /s را کجا باید قید کنم در اون فایل inf که براى AUTORUN نوشتم یا تو خود برنامه . :oops:

Andy
دوشنبه 05 آبان 1382, 07:49 صبح
سلام
چرا از package wizard خود وی بی استفاده نمیکنید .هم راحتتره و هم خودش فایلهای لازم را بر میداره .

Andy
دوشنبه 05 آبان 1382, 07:50 صبح
سلام
چرا از package wizard خود وی بی استفاده نمیکنید .هم راحتتره و هم خودش فایلهای لازم را بر میداره .

Andy
دوشنبه 05 آبان 1382, 07:51 صبح
سلام

Tuberose
سه شنبه 06 آبان 1382, 04:24 صبح
فرض کنید من میخوام یه برنامهای مانند پارسا 99 بسازم دیگه درست کردن Setup براش معنایی ندارد .
ممنون می شم اگر کسی کامل راهنمائیم کنه. :(

rezash
چهارشنبه 07 آبان 1382, 05:21 صبح
اگه dll , Ocx های که تو برنامه از اونا استفاده کردی کنار فایل بزاری میشه

مثلا MSVBVM60.DLL در همه برنامه های Vb6 هستش و ... برای بدست آوردن فایلهایی که برنامه ات به اونها بستگی داره از ابزاری که برای همین منظور تو ابزارهای VS 6.0هست

Tuberose
چهارشنبه 07 آبان 1382, 08:27 صبح
نمی دونم چرا هر کاری می کنم نمی شه خواهش میکنم اگر کسی می تونه یه نمونه از این برنامه را برام بفرسته یا به ایمیلم یا بزاره اینجا که بقیم استفاده کنند. :(

Andy
چهارشنبه 07 آبان 1382, 10:14 صبح
سلام
میشه بگید برنامه تون اصلا تو چه زمینه ای هستش ؟ از کریستال ریپورت استفاده کردین یا نه ؟
کمی بیشتر از برنامه تون بگید ؟
ضمنا این برنامه package & deploment wizard در قسمت تولز ویژوال استودیو هستش
من قبلا با اون کار کردم یه کمی کار کردن باهاش سخته ولی موثره

rezash
پنج شنبه 08 آبان 1382, 08:52 صبح
سلام
اگه میبینی اتوران نمی شه احتمالا یه فایلی کم داره
تو برنامه هایی که از کنترلهای معمولی VB استفاده میشه MSVBVM60.DLL را بگزاری کنار فایل EXE کار درست انجام میشه

یه بار هم ما این مشکل رو داشتیم که فایلهایی که استفاده شده بودند رو نمیدونستیم از اون ابزار Depended ویزوال استدیو هم استفاده نکردیم
و با همون ویزارد درست کردن Setup برای VB برای این برنامه یه setup درست کردیم و تو اون برنامه ی setup که درست شده بود هرچی فایل Ocx و DLL تو پوشه ی Support این setup درست شده بود رو برداشتیم گذاشتیم کتار فایل اجرایی تو شاخه اصلی CِD و با فایل infoیی که برای این کار لازم بود
اگه با این کار نشد شاید تو آدرس دهی اجرای فایل اجرایی اشتباه کردید که ما همین مورد را داشتیم که تو win me , 98 تو هارد اجرا میشد ولی تو CD نه که در اونجا ما آدرسی که مثلا در هارد مینوشتیم app.path & \h\a.bmp به صورت app.path & h\a.bmp نوشتیم که قضیه حل شد
(تو این آدرس دهی ها عبارت بعد از app.path تو گیومه است چون اونجا نوشته رو قات میکرد ننوشتم )
موفق باشید

Tuberose
پنج شنبه 08 آبان 1382, 09:51 صبح
دوست عزیز آقای Andy من یه نمونه از یزنامه ایرا که میخوام براش Autorun درست کنم را براتون می فرسم ممنون میشم اگر کمکم کنید .
این برنامه درست مثل برنامه پارساا 99 است و این یه نمونهاست. منظورم اینه که میخوام بدون
این که VB6 رو سیستمم نصب باشه Autorun برنامم اجرا بشه .مرسی

Andy
شنبه 10 آبان 1382, 14:12 عصر
سلام
برنامه ات باز نمیشه اگه ممکنه یه نیگاهی بهش بنداز

Tuberose
یک شنبه 11 آبان 1382, 09:52 صبح
سلام
عزیز رو سیستم خودم که باز مشه اگر منظورت اجرا شدن برنامه است که خوب احتیاج به ادرس داره و من که نمی تونستم خود فایل Setup را بزارم اینجا .در ضمن خیلی مننونم که راهنمائیم کردیخودم فکر کنم راهشو پیدا کردم .قربون لطف همتون . 8)

احمد ذبیحی
چهارشنبه 31 فروردین 1384, 17:45 عصر
سلام
........ .در ضمن خیلی مننونم که راهنمائیم کردیخودم فکر کنم راهشو پیدا کردم .قربون لطف همتون . 8)

خوب حالا اگه راهش رو فهمیدی به بقیه هم بگو :موفق:

saeedvir
سه شنبه 19 خرداد 1388, 18:25 عصر
www.update-sa.blogfa.com

M_P_1374
سه شنبه 19 خرداد 1388, 19:14 عصر
میتونین با نرم افزار های Portable Maker ار نزم افزارتون نسخه Portable بگیرین بعد واسه اون اتوران بسازین
توی همین بخش آموزش ساختن اینگونه فایل ها هست