PDA

View Full Version : سوال: استفاده از profile

mehrdad85
سه شنبه 04 مرداد 1390, 14:40 عصر
سلام
دوستان قبل از همه چیز عذر خواهی میکنم اگه تاپیکم تکراری هستش اما بخدا من داخل فروم جستجو کردم اما نتونستم تاپیکی پیدا کنم که شسته و رفته مطلب را بتونم ازش یاد بگیرم
واقعیتش گیج شدم
یه چیزایی یاد گرفتم که نمیتونم ازشون استفاده کنم

چطوری میتونم از profile و membership استفاده کنم؟
یه سوال دیگه هم داشتم و اون اینکه آیا به درد سرش میارزه که دیتابیس membership را عوض کنیم؟
یا اینکه از همون دیتابیس استفاده کنیم و بجاش در کنار اون از profile در مواقع لازم استفاده کنیم ؟

ممنون از همتون
مرسی

dontspeak
سه شنبه 04 مرداد 1390, 16:14 عصر
سلام دوست عزیز توی این لینک فکر کنم تقریبا کامل در مورد کنترلهای membership توضیح دادم
http://barnamenevis.org/showthread.php?289161-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-Login&p=1272591&viewfull=1#post1272591
اما پروفایل برای ایجاد پروفایل اول باید داخل web.config در داخل تگ <system.web> کدی مثل کد زیر وارد می کنی

<profile enabled="true" defaultProvider="AspNetSqlProfileProvider">
<properties>
<add name="lastName"/>
<add name="firstName"/>
<add name="phoneNumber"/>
<add name="birthDate" type="System.DateTime"/>
</properties>
</profile>
توجه کن که ما اینجا پروفایلهایی که نیاز داشتیم رو داخل تگ system.web قرار دادیم مثل نام و نام خانوادگی، تلفن و تاریخ تولد. فقط تاریخ تولد رو از نوع system.datetime تعریف کردیم بقیه string هستند

به وسیله کدی مثل کد زیر هم می تونی پروفایل رو مقدار دهی کنی

if (!Profile.IsAnonymous)
{
Profile.lastName = this.txtLastName.Text;
Profile.firstName = this.txtFirstName.Text;
Profile.phoneNumber = this.txtPhone.Text;
Profile.birthDate = Convert.ToDateTime(this.txtBirthdate.Text);
}
با برعکس کد بالا می تونی مقدار رو داخل تکست باکس قرار بدی
پروفایلم چیز خاصی نداره که خیلی سخت باشه
موفق باشید

ohh_mid
سه شنبه 04 مرداد 1390, 21:37 عصر
سلام
همانطور که دوست عزیز راجع به Provider تنظیمات پروفایل گفتن فقط خواستم یه نکته ای رو بهش اضافه کنم و اون اینکه اگه پروژه ای که ایجاد کردید از نوع Web site باشه فقط با این تنظیمات می تونید از Provider مربوط به Profile استفاده کنید اما در صورتی که پروژه شما از نوه Web Application باشد بایستی تغییراتی در پروژه ایجاد کنید و برنامه ای به نام WebProfileBuilder رو نصب کنید . که اگه تو اینترنت جستجو کنید مطلب زیادی پیدا می کنید .