PDA

View Full Version : سوال: دسترسی به بانک SQLExpress در شبکه بدون attach کردن

kamalkamal
سه شنبه 04 مرداد 1390, 19:42 عصر
سلام و خسته نباشید به مهندسای عزیز
یه نرم افزار با C# نوشتم که توش از بانک SQLExpress استفاده کردم ( بدون نصب کردن SQLServer و با استفاده از ServerExplorer در VS.NET )
مشکل اینجاست که می خوام یه نسخه برای Server و یه نسخه برای سایر کامپیوتر های شبکه ( Client ها ) ایجاد کنم
آیا فقط با تغییر دادن ConnectionString در نسخه ی Client این کار ممکنه؟ (با توجه به استفاده از SQLExpress )
اگر نه باید چیکار کنم.
از حسن توجه دوستان متشکرم :قلب:

Esmail Solhkhah
پنج شنبه 06 مرداد 1390, 03:03 صبح
سلام و خسته نباشید به مهندسای عزیز
یه نرم افزار با C# نوشتم که توش از بانک SQLExpress استفاده کردم ( بدون نصب کردن SQLServer و با استفاده از ServerExplorer در VS.NET )
مشکل اینجاست که می خوام یه نسخه برای Server و یه نسخه برای سایر کامپیوتر های شبکه ( Client ها ) ایجاد کنم
آیا فقط با تغییر دادن ConnectionString در نسخه ی Client این کار ممکنه؟ (با توجه به استفاده از SQLExpress )
اگر نه باید چیکار کنم.
از حسن توجه دوستان متشکرم :قلب:

تو کامپیوتر سرور باید SQLExpress رو نصب کنی و برای اینکه نسخه Express تحت شبکه هم کار کنه باید TCP/IP رو تو تنظیماتش فعال کنی

ولی تو کلاینتها نصب sql نیاز نیست و در پارامتر server یا data source باید نام سرور رو بذاری یا IP سرور رو

ضمنا اگه SqlExpress رو با اینستنس خاصی نصب کردی باید تو کانکشن کلاینتها بهش اشاره کنی

مثلا اگه رو سرور SqlExpress رو با اینستنس پیش فرض نصب کردی

;Data Source=servername\sqlexp2005

موفق باشی.