PDA

View Full Version : بدست آوردن مقدار آیتم های دیتا لیست

BestFriend
سه شنبه 04 مرداد 1390, 21:13 عصر
با سلام من یه دیتا لیست دارم و یه سری چیزا توش قرار دادم از جمله لینک باتن حالا میخوام وقتی روی این لینک باتن کلیک شد بدونم روی کدومش کلیک شده مثلا سه تا ردیف داریم با کدهای 1 و 2 و 3 حالا وقتی روی کد 1 کلیک شد باید از کجا بدونم روی کد 1 کلیک شده؟ در کل میخوام وقتی روی این آیتم کلیک شد مقدار کد که کلید هست رو به من بده باید چی کار کنم؟:عصبانی++:

با تشکر.

BestFriend
چهارشنبه 05 مرداد 1390, 14:44 عصر
سلام خودم روشش رو پیدا کردم میزارم اینجا ان شاالله که مفید واقع بشه با این روش روی هر آیتمی که کلیک بشه میتونید هر مقداری که از دیتا بیستون رو نیاز داشتید رو بدست بیارید.

اول تو قسمت DataBinding شیئ (تو ItemTemplate) مقداری رو که از دیتابیس مخواید با کلیک روی شیو بدست بیارید رو به AccessKey (یا هر مشخصه ای که Text بگیره مثل tooltip یا خود مشخصه ی Text) میدید بعد کد زیر رو تو قسمت ItemCommand دیتا لیست می نویسید

protected void DataList1_ItemCommand(object source, DataListCommandEventArgs e)
{
string a = ((LinkButton)DataList3.Items[e.Item.ItemIndex].FindControl("LinkButton2")).AccessKey;
}

حالا هر بلایی که سر a میخوایید بیارید بیارید

Himalaya
چهارشنبه 05 مرداد 1390, 15:54 عصر
سلام

مقداری رو که از دیتابیس مخواید با کلیک روی شیو بدست بیارید رو به AccessKey (یا هر مشخصه ای که Text بگیره مثل tooltip یا خود مشخصه ی Text) میدیداز اون حرکتا بودا

در کل میخوام وقتی روی این آیتم کلیک شد مقدار کد که کلید هست رو به من بده باید چی کار کنم؟:عصبانی++:به LinkButton یه CommandName میدی. مثلا Select
بعد تو پراپرتی های DataList، خصوصیت DataKeyField رو با اسم ستون کلید ست میکنی.

DataKeyField="ID"
بعد تو ایونت ItemCommand از DataList اینو قرار میدی

protected void DataList1_ItemCommand(object source, DataListCommandEventArgs e)
{
if (e.CommandName == "Select")
{
Label1.Text = DataList1.DataKeys[e.Item.ItemIndex].ToString();
}
}

BestFriend
پنج شنبه 06 مرداد 1390, 18:02 عصر
سلام ممنون از جوابتون

از اون حرکتا بودا

خب بالاخره آدم یه وقتایی مجبور میشه لایی بکشه دیگه :لبخند:
یه سوال دیگه هم داشتم
من وقتی روی LinkButton کلیک میکنم فرم رفرش میشه و برمیگرده بالای صفحه چی کار کنم که این اتفاق نیفته؟ (بدون استفاده از Ajax)

با تشکر.