PDA

View Full Version : درخواست پروژه اماده سیلورلایت و SQL

shervinrv
چهارشنبه 05 مرداد 1390, 11:21 صبح
سلام دوستان
در راستای اینکه من بالاخره نتونستم با سیلورلایت به دیتابیس وصل بشم یه درخواست از دوستان دارم
در صورتی که امکان داره یه پروژه اماده آزمایشی که باهاش با سیلورلایت به بانک SQL وصل شده باشه (ترجیحا VB.NET) رو اینجا بزارید . شاید بالاخره این طلسم 1 ماهه شکسته شد و من تونستم بقیه پروژه رو انجام بدم

ممنون :خجالت:

shervinrv
جمعه 07 مرداد 1390, 17:28 عصر
یه جوون مرد کمک کنه پیلیز :ناراحت:

sunn789
شنبه 08 مرداد 1390, 23:45 عصر
خوب اول سلام
خوب این کار ها رو انجام بده اگه به مشکا بخوردی بگو در خدمتیم
بهد از اینکه پروژه رو ایجاد کردی فقط کافیه توی فایل WEB یه پوشه درست کنی به نام Model(این پوشه بندی برای سازماندهی بیشتره) روی پوشه راست کلیک=> Add newItem ==> و بun ADO.Net Entity رو انتخاب کن
خوب کانکشن اگه وجود داره انتخاب کن اگه نداره با استفاده از New Connection یکی بساز بهد دو تا Next داری و در انتها توی قسمت بالا همون ویزارد جدول هات رو انتخاب کن و هر دو چک باکس پایینی رو انتخاب کن
و کزینه finish رو بزن خالا یک بار پروژه رو Build کن (حتماً) بعد به پروژه وب یه پوشه به نام Services اضافه کن بهد روی اون راست کلیلک ==> Add newItem == > و بعد ==> Domain Service Model رو انتخاب کن و از توی پنجره ای که باز میشه جدول هات رو انتخاب کن
خوب حالا شما لازمه که به پروژه سیلور لایت در قسمت همون صفحه ای که میخوایی به بانک اطلاعاتی وصل شه Myproject.Web.Model رو اضافه کن
حلا با ضافه کردن MyDatabaceEntity (اگه دقت منی اول نام بانک اطلاعاتی و بعد کلمه Entity رو اضافه کنی و یک شی ازش بسازی میتونی با Linq به یانک اطلاعاتی متصل شی)
باز هم مشکل بود در خدمتم
راستی یادم رفت که بگم حتماً زمان ایجاد خود پروژه باید قسمت ٌWCF RIA services رو انتخاب کرده باشی

البته این تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?297364-درخواست-پروژه-اماده-سیلورلایت-و-SQL)رو هم ببین

shervinrv
یک شنبه 09 مرداد 1390, 10:32 صبح
سلام دوست عزیز
خیلی ممنون از راهنماییتون
من کارایی که گفتید رو مو به مو انجام دادم
فقط تو قسمت آخر که فرمودید MyDatabaceEntity رو اضافه کنم من مینویسم dim x as new Model1Entity که ایراد میگیره و Model1 هم همون ADO.Net Entity هست که ساختم
یا اسم دیتابیس mastermodel هست از اینم ایراد میگیره
ولی اسم خود تیبل هارو میگیره و قبول میکنه البته بدون کلمه Entity آخرش
ینی اینجوری :
Dim sd As New SilverlightApplication1.Web.spt_monitor
که spt_monitor اسم یه تیبل هست
آیا اینجوری درسته ؟

اول صفحه هم System و System.linq رو ایمپورت میکنم
:اسمایل گل

sunn789
یک شنبه 09 مرداد 1390, 20:06 عصر
سلام
خوب شما اگه نام بروژه تون MyProject باشه و پوشه services ,روهم اضافه کرده باشید باید بنویسید :
MyProject.Web.Services.ISDomainContext db = new ISDomainContext();
تا به db دسترسی داشته باشید از اونجا میتونید به دیتا بیس دسترسی داشته باشید و با استفاده از Linq به اطلاعات دسترسی پیدا کنید

shervinrv
دوشنبه 10 مرداد 1390, 06:55 صبح
دوست عزیز ممنون

باور کن 20 روز بیشتره دارم تو فورومای ایرانیو خارجی میچرخمو میپرسم ولی نمیشد

به لطف شما درست شد
خدا خیرت بده

پ.ن : ببخشید میدونم تشکر با دکمه تشکره ولی لازم بود
ضمن اینکه بقیه هم متوجه بشن که با این روش کار درست میشه