PDA

View Full Version : سوال: تغییر عنوان فیلدهای DataGrid در زمان اجرا

bahar-danaei
چهارشنبه 05 مرداد 1390, 21:30 عصر
سلام
من در Solutionم یک پروژه جدید ایجاد کردم(Class library) و نام اون روdata access گذاشتم.در data access ، Add New Item|DataSet کردم م به کمک ویزارد اونو به جدول مورد نظرم وصل کردم و کد زیر را به برنامه ام اضافه کردم

;()SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter
;()DS ds = new DS
;(da.Fill(ds.TBLCard
;DGCards.DataContext = ds.TBLCard.DefaultView

حالا دو تا سوال دارم.
اول اینکه، چون با ویزارد کار کردم آیا احتمال دارد که در یک سیستم دیگر این برنامه کار نکند؟در واقع آیا این کار درسته یا روش بهتری هم هست؟
دوم اینکه ، چه جوری نام فیلدهای data grid را تغییر بدهم؟در ویزارد Alias Name را تغییر دادم ولی تاثیر نداشت!!! همچنین کد زیر را هم زدم ولی اصلا این خط اجرا نمی شه!!

DGCards.Columns[0].Header="روی کارت" ;

mostafa68
چهارشنبه 05 مرداد 1390, 21:38 عصر
با استفاده از دستور Select
مثلا
da= new sqldataadaptor ("Select Name as 'Namekochak' , Family as 'Nam Khanevadegi' from Table ",con)
da.fill(ds,"Table")
که البته از خط فارسی برای Alias Name می تونی استفاده کنی و شرط هم بزاری

mmd2009
جمعه 07 مرداد 1390, 16:05 عصر
با سلام

شما باید به این شکل عمل کنید

<DataGrid.Columns>
<DataGridTextColumn Binding="{Binding IdBook}" Header="شماره کتاب"></DataGridTextColumn>
<DataGridTextColumn Binding="{Binding NameBook}" Header="نام کتاب"></DataGridTextColumn>
<DataGridTextColumn Binding="{Binding Author}" Header="نویسنده "></DataGridTextColumn>
<DataGridTextColumn Binding="{Binding DateRegister}" Header="تاریخ ثبت"></DataGridTextColumn>
<DataGridTextColumn Binding="{Binding Price}" Header="قیمت (تومان)"></DataGridTextColumn>
<DataGridTextColumn Binding="{Binding Description}" Header="توضیحات"></DataGridTextColumn>
</DataGrid.Columns>

و به کد زیر هم توجه داشته باشید :

AutoGenerateColumns="False"