PDA

View Full Version : تبدیل database در sql server 2008 به express 2008

softvahid
پنج شنبه 06 مرداد 1390, 11:45 صبح
سلام به همه دوستان
من می خوام یک دیتابیس رو که با sqlserver 2008 R2 ساختم به نسخه express 2008 تبدیل کنم.
راهش چیه؟
با BackUp و Restore کردن نمیشه انگار تطابق ورژن ندارن.

AminSobati
یک شنبه 09 مرداد 1390, 00:21 صبح
سلام دوست عزیزم،
دیتابیس فقط اطلاعاتش میتونه Export بشه به نسخه پایین تر

softvahid
یک شنبه 09 مرداد 1390, 01:08 صبح
ممنون اما این کار view ها ، StoredProcedureها و functionها رو انتقال نمی ده!
باید چیکارش کرد؟
ممنون می شم !

softvahid
یک شنبه 09 مرداد 1390, 02:01 صبح
سلام.
من تونستم با تلفیقی از Genrate Script و Export Data به هدفم برسم.حالا دیگه اساتید می تونن راجب درصد صحیح و غلط بودنش نظر بدن.
ابتدا یک Database هم نام در سرور مقصد می سازیم و با Export data جداول(فقط جداول و نه view ها!!)رو روی مقصد ایجاد می کنیم.
در مرحله بعد روی database مبدا یک Script از view ها و خلاصه هر چی که هست به غیر از جداول می سازی و اون Script رو روی مقصد اجرا میکنی.
هر چند که این کار به نظر خودم حرفه ای نیست ولی شدنیه:خجالت:

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 09 مرداد 1390, 13:08 عصر
سلام.
شما با استفاده از Export میتوانید تمام اشیای دیتابیس رو به یک دیتابیس دیگه منتقل کنید و نیازی به این همه پیچیدگی ندارید.!

softvahid
دوشنبه 10 مرداد 1390, 04:26 صبح
خیلی ممنون آقای صادقیان اما من تو تایپیک قبلی هم گفته بودم که StoredProcedure ها و .... رو نمیشه انتقال داد به علاوه اینکه view ها رو به عنوان جدول کپی میکنه !!!
میشه بگین شما چطور Export می کنید که این قضیه واستون حل شدس!!؟
ممنون از توجهتون.

AminSobati
سه شنبه 11 مرداد 1390, 23:18 عصر
استفاده از Generate Script کار درستیه. همچنین میتونین از نرم افزارهای مقایسه گر استفاده کنید. معروفترینش از شرکت Red Gate هست

navid1n2000
جمعه 01 مهر 1390, 13:24 عصر
استفاده از Generate Script کار درستیه. همچنین میتونین از نرم افزارهای مقایسه گر استفاده کنید. معروفترینش از شرکت Red Gate هست

درست،اما منم همین شرایطو دارم و دیتای جداول خیلی زیاده ، خیلی
راه حل من چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

noroozifar
شنبه 16 مهر 1390, 21:38 عصر
سلام دیدم اینجا تاپیک تبدیل هستش گفتم اینجا بپرسم بهتره
اس کیو ال سرور من این ورژن هستش sql server 2008 r2 حالا می خواهم از بانکم بک آپ بگیرم از داخل خود نرم افزار اس کیو ال البته با این تفاوت این بک آپ من روی سیستم دیگه که اس کیو ال ورژن پاینتری داره مثلا sql server 2008 or 2005 قابل ریستور باشه یعنی من روی بانک راست کلیک کردم و از tasks گزینه backup database بک آپ گرفتم اما خواستم این بک آپ را روی 2008 ریستور کنم نشد حتا فایل attach هم داشتم mdf با اون هم اضافه نشد فکر کنم یکسری تنظیمات لازم داره که من نمیدونم در آخر مجبور شدم script بگیرم حالا این تنظیمات یا روشش چیه ؟؟؟

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 17 مهر 1390, 07:07 صبح
دوست عزیز از نسخه پایینتر شما به راحتی میتونید روی نسخه بالاتر Backup تون رو بازیابی کنید. اگر خطایی داده اونو اینجا قرار بدید ببینیم مشکل کجاست.؟

noroozifar
دوشنبه 18 مهر 1390, 21:25 عصر
دوست عزیز از نسخه پایینتر شما به راحتی میتونید روی نسخه بالاتر Backup تون رو بازیابی کنید. اگر خطایی داده اونو اینجا قرار بدید ببینیم مشکل کجاست.؟
دوست من من میخواهم برعکس اینکارو انجام بدم یعنی از نسخه بالتر به نسخه پاینتر بک آپ قابل اجرا باشه؟

sabzehbzsa
دوشنبه 02 مرداد 1391, 13:11 عصر
سلام
من sql 2008 رو نصب کردم ولی هرکار میکنم نسخه express نصب میشه چه کار کنم تا نسخه Enterprise نصب شه؟