PDA

View Full Version : InputBox

aidinwashere
یک شنبه 10 مهر 1384, 23:50 عصر
سلام.
توی #C چطوری میشه InputBox داشت؟
من جایی پیدا نکردم.
با احترام

S.Azish
دوشنبه 11 مهر 1384, 12:45 عصر
.Net Framework این تابع رو نداره ولی میتونید Microsoft Visual Basic .Net Runtime رو به reference ها اضافه کنید

Microsoft.VisualBasic.Interaction.InputBox("Text", string.Empty, string.Empty, 0, 0);

Mehdi Asgari
دوشنبه 11 مهر 1384, 14:36 عصر
راهی که S.Azish گفت کاملا درسته ، اما من خودم یه کلاس InputBox ایجاد کردم که دست خودمونو
جلوی این VB .NET ای ها دراز نکنیم ، کدش رو گذاشتم دانلود کنید.
اینم روش استفاده :
String name = InputBox.Show("What's your name");

S.Azish
سه شنبه 12 مهر 1384, 12:25 عصر
.Net Framework برای سازگاری با نسخه های قدیمی تر VB تقریبآ تمام دستورات VB رو در یک Assembly جا داده که میشه از اونها استفاده کرد. وقتی از VB.Net استفاده میکنید این reference به پروژه اضافه میشه ولی وقتی از #c استفاده میکنید خودتون باید این refrence رو اضافه کنید.

saeedfallah
سه شنبه 17 شهریور 1388, 04:36 صبح
سلام، این هم یک Input Box در #C که می تونید برحسب نیاز خودتون تغییرش بدید
البته راه های دیگه ای هم هست ، که این راحت ترین اوناست

mehribarnamenevis
سه شنبه 27 بهمن 1388, 14:16 عصر
اين هم يك برنامه آماده مي توني كمك بگيري.

Hossis
دوشنبه 16 تیر 1399, 19:19 عصر
همون راه اول بهتره
چون با افزودن کامپوننت و یا نوشتن کلاس، کاری تکراری و خسته کننده برای همه پروژه ها بایدانجام دهیم که واقعا دشواره
من نمی دونم سی شارپ این قدر ازش تعریف می کنند، مسج باکس و ایمپوت باکس چرا نداره؟؟؟

ShayanFiroozi
پنج شنبه 19 تیر 1399, 11:35 صبح
MessageBox داره ، ولی در خصوص Input Box:

زمان استفاده از MessageBox و یا InputBox رابط کاربری قفل میشه و شما باید حتما از شر اون باکس خلاص بشین ، اگر در پروژه کنسول هستین که InputBox معنا نداره !! و اگر در پروژه WinForm هستین دریافت یه دیتا از InputBox میتونه خیلی حرفه ای به نظر نیاد (حد اقل از نظر ظاهر) ، اینه که شما با یه TextBox و یه فرم کوچیک و یه آیکون و توضیحات مناسب میتونین UI حرفه ای تری درست کنین و ضمنا کنترل Validation بیشتری هم روی اون دارین.