PDA

View Full Version : سوال: دادن پیغام در زمان مشخص

amir-aa
پنج شنبه 06 مرداد 1390, 18:07 عصر
سلام
می خوام یک سری ساعت مشخص توی دیتابیس داشته تا با توجه به اون ها و ستونی تحت عنوان متن ها :
سر ساعت پنجره ای برای پیغام دادن باز کنم که پیغام همون متن توی یتابیس باشه.
هر کاری کردم با تایمر نتونستم انجامش بدم یعنی سر ساعت انجام نمیشه.

morteza271
پنج شنبه 06 مرداد 1390, 18:26 عصر
به این روش عمل کنید :
اول که برنامه اجرا میشه برید اولین زمان (یعنی زمانی که از همه به الان نزدیکتره) رو پیدا کنید و فاصله ی آن با الان رو بدست بیارد و به عنوان Interval تایمرتون تنظیم کنید.
سپس در رویداد tick تایمر که پیام رو نشون میدین دوباره همین کار رو انجام بدین(یعنی دوباره اولین زمان بعد از الان رو بدست بیارید و Interval رو تنظیم کنید).

اینطوری دقیقا همون ساعتی که توی دیتابیس هست رویداد Tick تایمر اجرا میشه و پیام مناسب داده میشه.
موفق باشید.

amir-aa
شنبه 08 مرداد 1390, 12:45 عصر
ببین عزیزم ممکنه در یک ساعت دوتا پیغام داشته باشم.تازه اینجوری فکر می کنم خیلی دقیق نمیشه.شایدم من منظورتو نفهمیدم یه توضیح دیگه بده عزیزممنون میشم.

morteza271
شنبه 08 مرداد 1390, 14:20 عصر
ببینید دوست من این روشی که من گفتم رو اگه دقیق باهاش کار بکنین حتی میتونید در زمان هایی با اختلاف چند ثانیه هم پیام رو نشون بدین.
یعنی اگر در دیتابیستون دو زمان زیر رو داشته باشید :
12:30:30
12:30:35
بازهم میتونید پیام رو به درستی و دقیقا به موقع نمایش بدین.
فقط اگه دو زمان دقیقا یکسان باشه یه مشکل کوچیکی پیش میاد اونم اینکه وقتی به اون زمان برسه یکی از پیام یکی از دو زمان رو نشون میده و پیام بعدی رو با چندثانیه تاخیر نمایش میده.

در ضمن اگه پیامی که میخواهید نمایش بدین رو با MessageBox نمایش بدین خوب نیست چون وقتی MessageBox رو نمایش میدین تا زمانی که MessageBox بسته نشه برنامه ادامه برنامه اجرا نمیشه و قطعا امکان داره زمان بعدی که در دیتابیس هست با تاخیر انجام بشه.

بازم اگه سوالی بود خوشحال میشم کمکتون کنم.
موفق باشید.

amir-aa
یک شنبه 09 مرداد 1390, 12:01 عصر
ممنون حل شد....