PDA

View Full Version : سوال: ساختن فایل اجرایی از برنامه

daneshmand1
پنج شنبه 06 مرداد 1390, 20:08 عصر
سلام
من توی برنامه ام از پایگاه داده SQL Server 2005 استفاده کردم. می خوام از برنامه یه فایل exe. بسازم که برنامه روی کامپیوترهای دیگه هم اجرا بشه، از نرم افزارهای Wise Install و InstallShield و خود NET. هم استفاده کردم ولی نتونستم این کار رو انجام بدم یعنی برنامه ی نصب شده نمی توانه به پایگاه داده دسترسی داشته باشه. چطور میتونم این کارو انجام بدم؟

f_naderi
پنج شنبه 06 مرداد 1390, 20:18 عصر
سلام آیا شما موقع ایجاد فایل نصب بانک اطلاعاتی خود رو به به فایل نصبی اضافه می کنید یا خیر؟

daneshmand1
شنبه 08 مرداد 1390, 12:48 عصر
بله فايل هاي پايگاه رو اضافه مي كنم ولي بازهم اجرا نمي شه!

Esmail Solhkhah
شنبه 08 مرداد 1390, 13:16 عصر
سلام
من توی برنامه ام از پایگاه داده SQL Server 2005 استفاده کردم. می خوام از برنامه یه فایل exe. بسازم که برنامه روی کامپیوترهای دیگه هم اجرا بشه، از نرم افزارهای Wise Install و InstallShield و خود NET. هم استفاده کردم ولی نتونستم این کار رو انجام بدم یعنی برنامه ی نصب شده نمی توانه به پایگاه داده دسترسی داشته باشه. چطور میتونم این کارو انجام بدم؟

کد خطا رو بزارید میشه دقیقتر راهنمایی کرد

hamid.karimy
شنبه 08 مرداد 1390, 18:48 عصر
دوست عزیز توضیحاتتون ناقصه .
آیا sql server نصب میشه و متصل نمیشه یا اینکه اصلا نصب نمیشه؟؟آیا فقط روی کلاینت ها اجرا نمیشه؟یعنی رو سیستمی که پایگاه داده نصب است کار می کنه رو بقیه نمی کنه؟به تنظیمات tcp/ip و connectionString توجه کردید؟
آیا به صورت دستی نصب می کنید کاملا کلاینت و سرور نصب میشه ؟

daneshmand1
یک شنبه 09 مرداد 1390, 08:46 صبح
من اين كار و خيلي وقت پيش امتحان كردم ولي نتونستم و حالا دوباره نياز دارم كه اين كارو انجام بدم. اگر كسي فايل آموزشي راجع به اين موضوع داره لطفا راهنمايي كنيد. نياز خيلي خيلي فوري دارم.
ممنون

elena2007
یک شنبه 09 مرداد 1390, 12:58 عصر
سلام . نگران نباشین .این خیلی ساده است . مشکل شما اینجاست که رشته اتصال به پایگاه تون اشتباهه . واسه اینکار اول ، پایگاه داده برنامتون رو داخل پوشه Bin\Debug بزارین . بعد از این رشته اتصال تو هر جایی از برنامه که پایگاهتون صدا می زنین استفاده کنین :
public SqlConnection con = new SqlConnection(@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=" + Application.StartupPath + @"\photograph.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True");
این رشته ، از داخل پوشه برنامه که نصب شده پایگاه رو صدا می زنه . بنابراین نیازی به نصب sql هم ندارین . فایل exe رو هم با خود vs بسازین . موفق باشین

mahdi5121
یک شنبه 09 مرداد 1390, 14:00 عصر
سلام ...

این مقاله در مورد ساخت فایل های ستاپ هستنش .

http://www.pic.iran-forum.ir/images/q2ttrtub60ml0y9obrb5.rar

منبع : http://csharpdotnet.blogsky.com/

daneshmand1
یک شنبه 16 مرداد 1390, 09:25 صبح
از راهنماييتان بسيار متشكرم .بالاخره تونستم فايل اجرايي رو بسازم. اين برنامه روي كامپيوترهاي تحت شبكه هم قابل اجرا هست؟ برنامه رو روي كامپيوترهاي تحت شبكه نصب كردم ولي موقع اجرا خطا داد. از رشته اتصال
public SqlConnection con = new SqlConnection(@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=" + Application.StartupPath + @"\photograph.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True");
استفاده كردم، بايد اين رشته اتصال رو براي اينكه روي شبكه هم قابل اجرا باشه بايد تغييير بدم؟

daneshmand1
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 08:59 صبح
كسي نمي تونه به من كمك كنه؟ نياز به كمك فوري دارم، خواهش مي كنم راهنمايي كنيد!

monirprogram
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 09:31 صبح
باید به جای نقطه در Data Source=.\SQLEXPRESS از اسم کامپیوتر سرور استفاده کنی یعنی میشه Data Source=server name\SQLEXPRESS

monirprogram
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 09:33 صبح
و البته فکر کنم به جای اینکه فایل بانک رو داخل پوشه برنامه بریزی ،برای اینکه همه کاربرها به یک بانک وصل بشن ،نه هر کاربری به بانک اطلاعاتی موجود روی سیستم خودش، برنامه sql server رو روی سیستم سرور نصب کنی و پایگاه رو به اون attach کنی . اینطوری بهتره

hamid.karimy
دوشنبه 17 بهمن 1390, 12:02 عصر
از روشDataBase attach استفاده کردید که روش آنچنان مناسبی برای سیستم های کلاینت سروری نیست .با این حال با اشتراک گذاشتن فلدر حاوی فایل MDF ، می توانید در connectionString نصب شده بر روی کلاینت ،آدرس دیتابیس را در path قرار داد