PDA

View Full Version : سوال: template در gridview

zeinabdehghani
جمعه 07 مرداد 1390, 01:29 صبح
سلام.یه سؤال فوری دارم.چطوری می تونم تو template تو gridview بوسیله دستور Eval مقدار نام و فامیلی رو از database که دو تا ستون جداست و بخونم و تو یه label نشون بدم.یه سؤال دیگه.چطور می شه تو یه template از دوتا table استفاده کرد.یعنی برا چنتا کنترل از یه table و برا بقیه از table دیگه در صورتی کهdata sourceدر gridview رو مساوی sqlcommand که دستور select گذاشتم.یعنی نمی شه به دو تا table , اونو bind کنم؟چطور میشه از 2تا gridview تودرتو استفاده کرد ؟چطور می شه دومیو به bind ,table و استفاده کرد؟:گریه:

hjran abdpor
جمعه 07 مرداد 1390, 01:55 صبح
<%# Eval("Name1", "{0} - ")%> <%#Eval("Name2")%>
یا
<%#Eval("Name1") & " - " & Eval("Name2")%>
یا
<%# "First Name - " & Eval("Name1") & ", Last Name - " & Eval("Name2")%>

سوال دومت خیلی گنگ وکلیه ی است . ولی اگر فیلد مشترک کلید اصلی و کلید خارجی داشته باشن میشه .
ولی انطوری فکرنکم بشه !!!!!!!
باز هم مدیران هستن جواب میدذن.

zeinabdehghani
جمعه 07 مرداد 1390, 12:09 عصر
ممنونم از راهنماییت.در مورد سؤال دوم و سومم منظورم اینه :من دو تا table دارم:نویسنده و کتاب که id نویسنده تو table کتابه.می خوام تو tepplate که ایجاد کردم اطلاعات نویسنده با کتاب ها شو نشون بدم.برا دستور select اینجوری نوشتم : ("gridview1.datasource = sqlcommand ("select * from writer .میخوام تو چنتا کنترل اطلاعات نویسنده و کنترل های دیگه اطلاعات کتابو نشون بدم.چطور باید دستور select بنویسم که بتونم ستون های مربوط به table کتابو تو کنترل ها بوسیله edit data binding انتخاب کنم؟
سؤال سومم اینه اگه بخوام اطلاعات کتاب و تیراژ کتاب که تو جدول دیگه هست تو دوتا gridview تودرتو نشون بدم چطور باید این کارو انجام بدم؟

Saman Hashemi
جمعه 07 مرداد 1390, 12:28 عصر
شما باید از دستورات join در sql استفاده کنید اینجوری راحترید...!

hjran abdpor
جمعه 07 مرداد 1390, 14:47 عصر
شما باید از Master-detial استفاده کنید .
http://forums.asp.net/t/1071521.aspx
http://www.dotnetspider.com/forum/159858-How-we-can-create-nested-gridview-asp-net.aspx

Saber_Fatholahi
شنبه 08 مرداد 1390, 12:02 عصر
سلام دوست عزیز برای استفاده از گرید ویو به صورت تودر تو من توی پروژه ای که توی سایت گذاشتم استفاده کردم
می تونی از اون الگو بگیری
موید باشید