PDA

View Full Version : سوال: سوال در مورد تفاوت ها (کمک)

alvandyhamed
جمعه 07 مرداد 1390, 09:46 صبح
من از برادران و خواهران دو تا سوال دارم خواهش میکنم پاسخ بدید:
1- برای ارتباط با دیتا بیس بهتره به صورت ویزاردی بنویسم یا ارتباط ها رو با کد های sql conection
اصلا فرقشون چیه؟
2-من برای دیتا بیسم از sql server خود دات نت نیوک استفاده میکنم داده ها ذخیره میشن ولی وقتی داخل خود بانک میرم برای ادیت برمیگردم داده ها همه پریدن

3- برای اجرایی کردن برنامه چه طور باید عمل کرد که زمان اجرا کردن نیاز به کپی بانک در جای خاصی نباشه
4-برای بانک اطلاعاتی از چه روشی استفاده کنم ؟از sql server خود دات نت نیوک استفاده کنم یا خود ماکروسافت اس کیو ال استفاده کنم فرق اینها چی هست؟

alimanam
جمعه 07 مرداد 1390, 11:38 صبح
با سلام

1- برای ارتباط با دیتا بیس بهتره به صورت ویزاردی بنویسم یا ارتباط ها رو با کد های sql conection
اصلا فرقشون چیه؟

فرقی در عمل با هم دیگه ندارن فقط روش کمی متفاوته ولی به نظر من در روش کدنویسی مستقیم دست برنامه نویس هم بازتره هم بهتر میتونه روی برنامه تسلط داشته باشه .

2-من برای دیتا بیسم از sql server خود دات نت نیوک استفاده میکنم داده ها ذخیره میشن ولی وقتی داخل خود بانک میرم برای ادیت برمیگردم داده ها همه پریدن

اگه از روش ویزارد استفاده کردین روی بانک خودتون در Solution Explorer کلیک کنید و خاصیت Copy To Output رو به مقدار Copy if Never تغییر بدین و همینطور مطمئن بشین که بعد از درج اطلاعات اونها رو ذخیره کنین .

3- برای اجرایی کردن برنامه چه طور باید عمل کرد که زمان اجرا کردن نیاز به کپی بانک در جای خاصی نباشه

سوالتون کمی مبهمه خوب برای برنامه ایی که داره از بانک اطلاعاتی استفاده میکنه از یه کانکشن استرینگی استفاده میکنه با ست کردن درست این کانکشن دیگه مشکلی پیش نمیاد یعنی برنامه میدونه مسیر بانک کجاست .

4-برای بانک اطلاعاتی از چه روشی استفاده کنم ؟از sql server خود دات نت نیوک استفاده کنم یا خود ماکروسافت اس کیو ال استفاده کنم فرق اینها چی هست؟

در ظاهر با همدیگه فرقی ندارن ولی در SQL SERVER که مجزا از ویژوال استودیو هستش امکانات بهتری برای طراحی بانک اطلاعاتی به شما میده همینطور اگه از ورژن Standard یا حرفه ایی اون استفاده کنین امکانات بیشتری به بانک شما خواهد داد .

موفق باشید ./

alvandyhamed
جمعه 07 مرداد 1390, 11:54 صبح
ممنون راهنمائی خوبی بود مرسی :قلب:

alvandyhamed
جمعه 07 مرداد 1390, 12:32 عصر
<اگه از روش ویزارد استفاده کردین روی بانک خودتون در Solution Explorer کلیک کنید و خاصیت Copy To Output رو به مقدار Copy if Never تغییر بدین و همینطور مطمئن بشین که بعد از درج اطلاعات اونها رو ذخیره کنین .>
من چک کردم به صورت پیش فرض همین طوری بود ولی باز اطلاعات کامل ذخیره میشه حتی با ریست کردن کامپیوترم از بین نمیره و اطلاعات هست ولی به محض اینکه میرم توی ادیت کردن دیتا بیس برمیگردم اطلاعات پریده
باید چه کنم؟؟؟