PDA

View Full Version : سوال: مشکل حذف رکورد در صفحه مدیریت کاربران به دلیل وجود کلید خارجی

bahareh1368
جمعه 07 مرداد 1390, 11:23 صبح
سلام دوستان.من یه مشکلی تو حذف داده ها دارم.تو دیتابیسم سه جدول دارم که جدول های Users و Pages با هم innerjoin شدند توسط فیلدی بنام userID.مشکلم اینه که در پروِِِِِِژه ام می خوام از جدول pages رکوردی رو حذف کنم اما چون در جدول Pages من رکوردهایی با UserID های یکسان دارم در موقع حذف رکورد exeption رخ می ده و میگه چون UserID کلید خارجی است حذف انجام نمی شود.میدونم که تو پروژه ام برای حذف از try-catch استفاده کنم اما چه کدی باید توش بنویسم که عمل حذف انجام بشه؟ کلید اصلی جدول Pages بنام PageID و جدول Users همان UserID است.اینم کد حذف در پروژه ام بدون try - catch:

if (e.CommandName == "DoDelete")
{
int UserID = Convert.ToInt32(e.CommandArgument);
DataLayer.Users.DeleteRow(UserID);
MWUsers.SetActiveView(VwUsersList);
}

mehran_sh_t
جمعه 07 مرداد 1390, 12:55 عصر
سلام
تو تعریف سوالت گفتی می خوای از جدول Pages یک سطر پاک کنی، ولی تو کدت انگار می خوای از جدول Users پاک کنی! کدومو می خوای؟
اگر منظورت کدی هستش که نوشتی، خوب اول باید اون رکورد هایی که کلید خارجی شون برابر UserID هستش رو پاک کنی! ارورت هم احتمالا واسه همین جاس

bahareh1368
جمعه 07 مرداد 1390, 16:04 عصر
حق با شماست منظورم جدول Users بود.رکورهایی که کلید خارجیشون UserID است رو باید با چه کدی حذف کنم؟باید براش if بذارم ؟

bahareh1368
جمعه 07 مرداد 1390, 16:14 عصر
مشکلم حل شد دوست من.ممنون