PDA

View Full Version : سوال: adding roles in Authentication

mirahsani
جمعه 07 مرداد 1390, 20:04 عصر
با سلام
من از forms authentication استفاده کرده ام. در هنگام login کردن مدیران سایت می خواهم نقش مدیر role=admin به آنها بدهم. اما با چه کدی و در کجا نمیدونم.

raziee
جمعه 07 مرداد 1390, 20:29 عصر
با سلام
من از forms authentication استفاده کرده ام. در هنگام login کردن مدیران سایت می خواهم نقش مدیر role=admin به آنها بدهم. اما با چه کدی و در کجا نمیدونم.
قبلا باید Role مورد نظر رو در سیستم ثبت کنید و بعد بوسیله متد زیر میتونید Role رو به User الصاق کنید.
System.Web.Security.Roles.AddUserToRole("UserName", "RoleName");

mirahsani
جمعه 07 مرداد 1390, 23:13 عصر
"قبلا باید Role مورد نظر رو در سیستم ثبت کنید"
میشه در مورد این جمله بیشتر توضیح بدید و مثال بزنید. چند روز درگیر این قضیه ام. هرچی سرچ کردم نتونستم به نتیجه برسم

bahareh1368
جمعه 07 مرداد 1390, 23:19 عصر
یعنی تو دیتابیست یه فیلد بنام RolesName(که نام نقش را در برداره) داشته باشی و در پروژه هم مثلا یه dropdownlist بذاری تا بشه از طریق این نقش را انتخاب کنی و نهایتا اونو ثبت کنی.امید وارم متوجه شده باشی

Saman Hashemi
شنبه 08 مرداد 1390, 08:01 صبح
یعنی تو دیتابیست یه فیلد بنام RolesName(که نام نقش را در برداره) داشته باشی و در پروژه هم مثلا یه dropdownlist بذاری تا بشه از طریق این نقش را انتخاب کنی و نهایتا اونو ثبت کنی.امید وارم متوجه شده باشی
چرا؟؟؟:متفکر:
website/asp.net configuration/security اگه provider درست تنظيم كرده باشي منوي وسط براي تعريف Role هاست...!

raziee
شنبه 08 مرداد 1390, 09:35 صبح
"قبلا باید Role مورد نظر رو در سیستم ثبت کنید"
میشه در مورد این جمله بیشتر توضیح بدید و مثال بزنید. چند روز درگیر این قضیه ام. هرچی سرچ کردم نتونستم به نتیجه برسم

System.Web.Security.Roles.CreateRole("RoleName");
باید برای دسترسی به Membership دات نت باید تنظیمات وب کانفیگ رو باید انجام بدید.
در اینمورد زیاد مطلب هست. جستجو کنسد لطفا.