PDA

View Full Version : دانلود فایل و ایجاد برنامه دوم

sara_aryanfar
شنبه 08 مرداد 1390, 03:17 صبح
با سلام من یه برنامه نیاز دارم که تو وی بی باید بنویسم برنامه به این صورت هست که ما در یک کادر به برنامه دوتا ورودی میدیم که ورودی اول لینک هست و ورودی دوم هم لینک هست بعد از زدن یک باتن برنامه یک فایل اجرایی exe تولید می کنهکه ما وقتی اون فایل رو اجرا می کنیم با زدن باتن موجود در اون فایل برنامه محتوای موجود در لینکی رو که ما اول بهش دادیم رو برامون دانلود می کنه از دوستان کسی می تونه کمک کنه ممنون

m2011kh
شنبه 08 مرداد 1390, 13:20 عصر
فكر كنم با دستور Shell بشه ساي يا لينك يا صفحه وب رو باز كرد.

sara_aryanfar
شنبه 08 مرداد 1390, 15:34 عصر
از داخل همین سایت برای دانلودش چند دانلودر گرفتم که ارر میدن 73096

محسن واژدی
شنبه 08 مرداد 1390, 17:15 عصر
سلام علیکم
یکی از راه ها جهت دانلود استفاده از تابع URLDownloadToFile بصورت زیر است:

Private Declare Function URLDownloadToFile Lib "urlmon" Alias "URLDownloadToFileA" (ByVal pCaller As Long, ByVal szURL As String, ByVal szFileName As String, ByVal dwReserved As Long, ByVal lpfnCB As Long) As Long

Private Sub Command1_Click()
Dim DownloadFile As Boolean
DownloadFile = URLDownloadToFile(0, "http://www.google.com/images/nav_logo82.png", "c:\Destination.png", 0, 0) = 0
End Sub

موفق باشید

sara_aryanfar
شنبه 08 مرداد 1390, 17:27 عصر
من کد شما رو به کار بردم اما هیچ چیزی ذخیره نشد البته در محیط ویندوز سون ولی در ایکس پی به خوبی عمل می کنه از چی می تونه باشه

محسن واژدی
شنبه 08 مرداد 1390, 18:10 عصر
این کد فایل دانلودی را در C ذخیره میکند، ممکن است بدلیل فعال بودن لایه امنیتی درایو ویندوز امکان ذخیره نتیجه در این درایو وجود نداشته باشد، البته ویندوز رایانه بنده xp است و نتونستم بررسی کنم

sara_aryanfar
شنبه 08 مرداد 1390, 19:46 عصر
با تشکر راستی با چه کدی می تونم این دو مورد رو پیاده سازی کنم
1-مقدار فایل رو بفهمم و مقدار دانلود شده در هر لحظه نمایش داده بشه
2-یک پروگرسبر مفدار دانلود شده و مقدار بافی مانده رو نشون بده

محسن واژدی
شنبه 08 مرداد 1390, 23:09 عصر
این نمونه را بررسی کنید

موفق باشید

sara_aryanfar
یک شنبه 09 مرداد 1390, 00:21 صبح
با تشکر وقتی اجرا می کنم این ارر رو میده 73123

محسن واژدی
یک شنبه 09 مرداد 1390, 09:00 صبح
چون داخل سورس بالا از کامپوننت Windows Common Controls استفاده شده است، این خطا میتواند بدلیل عدم بارگذاری این کامپوننت باشد، برای بررسی خطا آدرس log موجود در پیام خطا را باز و نوع خطا را بررسی کنید که احتمالا" نیز به همین دلیل باشد

برای بارگذاری این کامپوننت، فرم کامپوننت ها را باز کنید (Ctrl+T) و آن را انتخاب کنید

sara_aryanfar
یک شنبه 09 مرداد 1390, 10:32 صبح
امکان این وجود دارد که این کد رو بدون این یوزر کنترل تولید بشه چون من فایل اجرایی برنامه رو بردم رو ویندوز xp ارر داد که نمی تونه یوزر کنترل رو لود کنه با توجه به ماهیت برنامه که می خوام کاملا ساده باشه بدون نیاز به هیچ فایل اضافی آیا امکان پذیره این کار که بدون یوزر کنترل تولید بشه

محسن واژدی
سه شنبه 11 مرداد 1390, 14:16 عصر
از آنجایی که تابع دانلود در usercontrol قرار دارد، اجبارا" باید از uc استفاده کنیم