PDA

View Full Version : سوال: منابعی برای یادگیری معماری سه لایه

Metal Gear Solid
شنبه 08 مرداد 1390, 20:31 عصر
سلام به تمامی بزرگواران
من اخیراً مسائلی راجع به معماری سه لایه شنیدم.
از دوستان و کاربران عزیز اینجا درخواست دارم در صورتی که اطلاعاتی دارند اینجا مطرح کنند تا هم بقیه استفاده ببرن هم من. و البته اگر منابع آموزشی هم دارید با کمال میل ازتون درخواست میکنم معرفی کنید.
ممنون از همه

Mr.Moghadam
یک شنبه 09 مرداد 1390, 02:23 صبح
اول اینکه سعی کن از منابع انگلیسی استفاده کنی اما برای شروع یه آموزش ساخت فریم ورک ضمیمه کردم

Metal Gear Solid
یک شنبه 09 مرداد 1390, 14:02 عصر
من یه آموزش MVC دارم از KillerPHP.
ولی یکم سخته. الان خود شما از سه لایه استفاده میکنید؟
به طور احتمالی چند در صد شرکت های ایرانی از این معماری استفاده میکنند؟

Mr.Moghadam
یک شنبه 09 مرداد 1390, 23:12 عصر
الان خود شما از سه لایه استفاده میکنید؟
من خودم از فریم ورکی که خودم درست کردم استفاده میکنم.با فریم ورکهای بزرگ هم کار کردم اما چون خیلی از امکاناتش رو استفاده نمیکردم و برای تسلط بهشون باید زمان زیادی صرف میشد بیخیالشون شدم و خودم یه فریم ورک نوشتم. توی هر پروژه ای که انجام میدم یه سری امکانات جدید نسبت به نیازم بهش اضافه میکنم.

به طور احتمالی چند در صد شرکت های ایرانی از این معماری استفاده میکنند؟
نمیدونم اما شما طوری که راحت تری برنامه نویسی کن.(اگر میخوای برای خودت کار کنی) اما فکر میکنم ( مطمئن نیستم) بیشتر از Zend framework استفاده میکنن.(البته اگر استفاده کنن)

ولی به نظر من این نوع معماری بهترین معماریه.برای توسعه و نگهداری کارت خیلی راحته.

idocsidocs
چهارشنبه 12 مرداد 1390, 15:37 عصر
یادگیری این معماری سخت نیست.

1- یه کلاس بنویس.
2- توی قسمت سازنده، کارهای ابتدایی رو انجام بده. مثلا ایجاد اتصال به پایگاه داده، اینکلود کردن فایلهای مورد نیاز و ...
3- یه تابع بنویس که همه درخواستها رو کنترل می کنه. مثلا وقتی فرم ارسال می کنی، توسط این تابع گرفته بشه، یا اگر روی یه لینک کلیک می کنی، از طریق این تابع متوجه بشی که باید چه صفحه ای رو نمایش بدی. توی این تابع باید اسم صفحه ای که می خوای نمایش بدی رو مشخص کنی و توی یه ثابت یا متغیر ذخیره کنی.
4- مخرب رو بنویس. توی این قسمت با استفاده از ثابت یا متغیر متوجه بشی که باید متوجه بشی که چه صفحه ای رو باید اینکلود کنی و نمایش بدی.

این بود معماری سه لایه ای در یک نگاه !

hercool
شنبه 15 مرداد 1390, 08:48 صبح
دیر دیدم این تاپیک رو
بهترین توضیح اینه
سایت بسیار خوبی هست با کلی نکته
http://boplo.ir/php/what-is-mvc/