PDA

View Full Version : ارسال متغییر با کلیک بر روی لینک؟

armintirand
شنبه 08 مرداد 1390, 23:22 عصر
سلام من یک فرم تو اول سایت ساختم که از کاربر یک اطلاعاتی میگیره و با متد پوست اونو به اسکریپت php میفرستم و با توجه به نوع متغییر تغییرات لازم رو توی صفحه اعمال میکنم حالا من توی صفحه اولم مشکلی ندارم ولی مشکل از اونجا شروع میشه که من میخوام با کلیک روی لینک های دیگه ام بتونم متغییرمو به صفحه های دیگه هم بفرستم تا اونا هم بتونن این تغییراتو توی صفحات اعمال کنن ولی لینکها سابمیت ندارن چطور میتونم با متدپست و گت این کارا رو بکنم.

Arthas1990
یک شنبه 09 مرداد 1390, 02:13 صبح
سلام عزیز دل . اگه منظورت اینه که مثلا با post متغیر a رو میفرستی به صفحه ی مثلا 1.php و یک لینک در صفحه ی 1.php داری که میخوای متغیر a که به این صفحه post شده رو به همراه متغیری به نام b به صفحه ی بعد به نام 2.php بفرستی ، باید ارسال از 1 به 2 رو باید با get به صورت زیر بنویسی . این راحت ترین کاره :

page name : 1.php

>?php
$a=$_POST['a'];
$b='sample string variable';
?>
<a href="2.php?a=<?php echo $a;?>&b=<?php echo $b;?>"> send data to the page 2.php </a>

page name : 2.php

echo 'value of first variable as a :'.$_post['a'];
echo 'value of Second variable as b :'.$_post['b'];

armintirand
یک شنبه 09 مرداد 1390, 14:35 عصر
دوست عزیز من کل لینکمو با echo چاپ میکنم و نمیدونم جطوری کد شما رو توش جایگذاری کنم
کد من:

echo "<a href ='$url'>";
با هر تغییری اسکریپتم از کار می افته اگه ممکنه کدی که گفتید رو توی کد من جای گذاری کنید.
ممنون

Arthas1990
یک شنبه 09 مرداد 1390, 16:18 عصر
دوست عزیز من کل لینکمو با echo چاپ میکنم و نمیدونم جطوری کد شما رو توش جایگذاری کنم
کد من:

echo "<a href ='$url'>";
با هر تغییری اسکریپتم از کار می افته اگه ممکنه کدی که گفتید رو توی کد من جای گذاری کنید.
ممنون

echo '<a href="2.php?a='. $a.'&b=.'$b.'"> send data to the page 2.php </a>';

امیدوارم کمکی کرده باشم

ghasemweb
یک شنبه 09 مرداد 1390, 16:28 عصر
echo "<a href ='indx.php?var1=".$varname."'>عنوان لینک </a>";

بقیه کار هم که معلومه