PDA

View Full Version : چطور میشه Resolution فرمها هماهنگ با Resolution ویندوز کاربر باشه

Lord_Voldemort
سه شنبه 12 مهر 1384, 03:48 صبح
در واقع می خوام بدونم تو اکسس تابعی چیزی هست که Resolusion دستگاه کاربر رو بر گردونه و بشه این مقدار رو واسه فرم هامون تنظیم کنیم تا زمانیکه کاربر Resolusion دستگاهشو تغییر میده فرمهای ما ضایع نشن :گیج:
پیش پیش مرسی :بوس: :لبخندساده

شاپرک
سه شنبه 12 مهر 1384, 08:44 صبح
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=21893

mRizvandi
سه شنبه 12 مهر 1384, 09:07 صبح
سلام

از شی Screen می تونی استفاده کنی تا Width وHeight رو بدست بیاری ادامه اش برنامه نویسی است برای تغییر سایز و ...

شاپرک
سه شنبه 12 مهر 1384, 12:32 عصر
راستش تااونجایی که من یادم هست کد vb ان را قبلا از همین بخش vb دانلود کردم و می دونم که یکی از بچه های اون بخش این کد را ارسال کرده بود به هر حال من این کد را داخل mdb اوردم وبراتون اینجا گذاشتم این فایل ابعاد صفحه را به 600*800 تبدیل می کنه بقیه تنطیمها و اصلاحاتش با خودتون

linke کار نمیکنه من فایل رو upload کردم

Lord_Voldemort
پنج شنبه 14 مهر 1384, 14:36 عصر
واقعا ممنون خیلی مفید بود :-*
فقط در مورد کدینگش اون Command Button نخودی بود

Lord_Voldemort
جمعه 22 مهر 1384, 21:57 عصر
من یه مشکل دارم توی اون برنامه که گذاشتین یه متغییر از نوع Dim typDevM As typDevMODE
که من هر کاری کردمم نتونستم تو فرم خودم متغییری از این نوع تعرف کنم در صورتی که تو فرم شما این متغییر قابل تعریف بود !!!!
به نظر شما دلیلش چیه ؟

شاپرک
شنبه 23 مهر 1384, 13:02 عصر
اگر با دقت جواب من رو بخونید متوجه میشید که برنامه من نیست . من هم مثل شما اون رو از لینکی که آدرسش رو گذاشتم برداشتم .

Lord_Voldemort
شنبه 23 مهر 1384, 23:58 عصر
wow
به هر حال مرسی شاپرک جان
کسی نمی دونه اینطرف این متغییر چطور تو فرمش تعرف کرده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mRizvandi
یک شنبه 24 مهر 1384, 12:46 عصر
سلام

من اون برنامه رو ندیدم اما دو حالت داره یا یک Type تعریف شده یا اینکه یک Refrence به برنامه اضافه شده.
از یک ابزار کوچولو به راحتی می تونی استفاده کنی تا اون متغیر رو پیدا کنی. Object Browser ابزار مناسبی است برای کار با اون هم کافیه F2 بزنی بعد در قسمت جستجو هر Property, Method, Event, type ,... غیره رو تایپ کن تا تمامی Refrenceهای اون رو بهت نشون بده
;-)

mRizvandi
یک شنبه 24 مهر 1384, 16:21 عصر
سلام

اگر کد برنامه رو با دقت نگاه کنید یک Module به نام Module1 وجود داره که در اون تایپ مربوطه تعریف شده است.