PDA

View Full Version : مبتدی: درخواست کمک برای عیب یابی پروژه بانک اطلاعاتی اکسس

toytown
سه شنبه 11 مرداد 1390, 03:10 صبح
سلام دوستان

من میخوام برنامه ای بنویسم که عملیات ریاضی خاصی رو روی چند تکست باکس انجام بده و بعد اطلاعات موجود در تکست باکس ها رو به بانک اکسس بفرسته و در دیتا گرید ویو نشون بده

اینو هم ذکر کنم که من برنامه نویس ویژوال بیسیک 6 هستم و حدود یک هفته هست که به یادگیری سیشارپ مشغول شدم و در این برنامه ای که برای شروع سیشارپ انتخاب کردم به چند تا نکته برخوردم که گفتم از شما با تجربه تر ها بپرسم بهتره

1-آیا برای وصل شدن به دیتا بیس اکسس باید به صورت ویزارد وصل شد و یا فایل اکسس رو کنار برنامه قرار میدیم و بعد با کد نویسی به اون متصل میشیم(اگر درمورد روشها توضیحی بدین ممنون میشم )

2-در مورد using ها اطلاعات لازم رو چه طور بدست بیارم و در این برنامه استفاده کنم

3-برای نمایش دیتا بیس در دیتا گرید ویو با ویزارد میشه این کار رو کرد یا کد نویسی

در ضمن این رو هم بگم من تو منابع تالار جستجو زیاد کردم ولی چون خیلی مبتدی بودم اونا نتونستن کمکم کنن من دارم کتاب سیشارپ آقای هاشمیان رو هم مطالعه میکنم اما در زمینه کار با دیتابیس نتونست نیاز هامو برآورده کنه اگر منبع خوبی برای کار با دیتابیس سراغ دارید لطف کنید و بذارید ممنون میشم
در ضمن راهنمایی هاتون رو هم در ضمینه برنامه نویسی دیتابیس و اینکه در کل بتونم برنامه نویس خوبی بشم رو هم از بنده درغ نکنید

این هم برنامه ای که در موردش صحبت کردم

sadra1234
سه شنبه 11 مرداد 1390, 07:24 صبح
سلام
دوست عزیز هم از طریق ویزارد و هم از طریق کد نویسی می تونی به بانک وصل بشی و هرکدوم مزیت و معایب خاص خودشونو دارن
توی تالار سی شارپ اگه به قسمت نمونه برنامه های کوچک و مفید در سی شارپ مراجعه کنید جواب خودتونو می گیرید

toytown
سه شنبه 11 مرداد 1390, 12:44 عصر
من اونجا هم رفتم ولی فقط یه کد درباره ارتباط با دیتابیس های اکسس و sql بود که به دردم نخورد اگر شما تاپیک مفیدی سراغ دارید ممنون میشم راهنمایی کنید

mohammad_cmd
سه شنبه 11 مرداد 1390, 15:53 عصر
سلام دوست عزیز من برنامه شما رو دیدم و امکان اپدیت کردن دیتا گرید ویو را در فرم قرار دادم.

موفق باشید.

toytown
جمعه 14 مرداد 1390, 18:47 عصر
دوست عزیز این پروژه ارور میده و اصلا تو ویژوال استدیو 2005 باز نمیشه

mohammad_cmd
جمعه 14 مرداد 1390, 19:40 عصر
من این برنامه رو با vs 2010 نوشتم دوست عزیز
و درمورد ارور / شما باید فایل رو از حالت زیپ خارج کنید.