PDA

View Full Version : سوال: در مورد اجرا نشدن كد درون رويداد button_click به دليل وجود كنترل هاي validation

ardalanjoon
چهارشنبه 12 مرداد 1390, 00:27 صبح
سلام من يك فرم طراحي كردم و از كنترلهاي validation استفاده كردم كه كاربر مواردي رو كه الزامي هست پر كنه. اما به خاطر وجود اين كنترلهاي validation، هر كدي كه درون رويداد button_click مينويسم اجرا نميشه و فقط validationها اجرا ميشه چون auto post backشون true هست. چيزي به ذهنم نرسيد واسه حل اين مشكل چيكار كنم؟:عصبانی++:

Saman Hashemi
چهارشنبه 12 مرداد 1390, 07:50 صبح
اين خاصيت براي دكمه causesValidation =false قرار بده...!

eof_programming
چهارشنبه 12 مرداد 1390, 09:36 صبح
توی Form_Load از دستور زیر استفاده کردی؟
if (!IsPostBack){
دستورات
}

Saman Hashemi
چهارشنبه 12 مرداد 1390, 10:24 صبح
فقط validationها اجرا ميشه
مشكل اينه كه همه دكمه دارن عمل validation انجام ميدن...!
اصولا Validation زماني انجام ميگيره كه بخواهيم تغييراتي ذخيره كنيم اگر تنها يه دكمه داشته باشن كه Save يا Edit بكنه مشكلي نيست بايد انجام بگيره...!
اين مشكل زماني پيش مياد كه ما كاري غير از اين(انجام اعمالي كه نياز به Validation دران!!) بخواهيم انجام بديم...!

ardalanjoon
چهارشنبه 12 مرداد 1390, 10:59 صبح
مشكل اينه كه همه دكمه دارن عمل validation انجام ميدن...!
اصولا Validation زماني انجام ميگيره كه بخواهيم تغييراتي ذخيره كنيم اگر تنها يه دكمه داشته باشن كه Save يا Edit بكنه مشكلي نيست بايد انجام بگيره...!
اين مشكل زماني پيش مياد كه ما كاري غير از اين(انجام اعمالي كه نياز به Validation دران!!) بخواهيم انجام بديم...!

ممنون دوستان اما بذاريد كامل توضيح بدم. فرم من يك فرم ثبت نام در سايت هست. با زدن دكمه ي ثبت، اطلاعات بايد در بانك ثبت بشه. و با زدن دكمه ي لغو، بايد textboxها خالي بشن و respons.redirect بشه به صفحه ي اصلي سايت. اما همين دستور ساده ي response.redirect هم اجرا نميشه و وقتي دكمه ي لغو رو ميزنم فقط validationها اجرا ميشه. نميدونم چه كنم؟

Saman Hashemi
چهارشنبه 12 مرداد 1390, 11:12 صبح
اين خاصيت براي دكمه causesValidation =false قرار بده...!
در اين پست گفتم چيكار كني اين خاصيت توي دكمه لغو false كن...!

ardalanjoon
چهارشنبه 12 مرداد 1390, 12:11 عصر
در اين پست گفتم چيكار كني اين خاصيت توي دكمه لغو false كن...!

مرسسسسي سامان جان خيلي باحالي آره false كردم درست شد. ممنونم. واسه ثبت اطلاعاتم تو بانك اطلاعاتي پيشنهادي داري؟ آخه فرم رو خودم با textbox , dropdownlist طراحي كردم. نه از كنترل create user wizard استفاده كردم و نه از چيز ديگه. واسه همين نميدونم چه طور ميشه اطلاعات كاربر رو كه درون textboxها و dropdownlist وارد شده رو تو بانك ثبت كنم!!!

Saman Hashemi
چهارشنبه 12 مرداد 1390, 12:43 عصر
يعني نحوه ارتباط با بانك بلد نيستي يا دنبال ايني كه چه اطلاعاتي رو از كاربر ثبت كني و چجوري ازين اطلاعات استفاده كني؟

ardalanjoon
چهارشنبه 12 مرداد 1390, 15:40 عصر
يعني نحوه ارتباط با بانك بلد نيستي يا دنبال ايني كه چه اطلاعاتي رو از كاربر ثبت كني و چجوري ازين اطلاعات استفاده كني؟

چرا نحوه ي ارتباط رو بلدم ميدونم كه با sql data source به بانك وصل ميشيم. اما مثلا اگه كنترل details view داشته باشيم و براي update query يا insert query كنترل sql data source كد بنويسيم راحت عمل ثبت يا آپديت اطلاعات رو ميتونيم انجام بديم. اما مشكل من اينه كه يك فرم واسه ثبت نام كاربر در سايتم با استفاده از table طراحي كردم كه كاربر اطلاعاتشو درون textboxها و dropdownlist موجود در فرم، وارد ميكنه. من نحوه ي ثبت اطلاعات به اين صورت (كه اطلاعات درون textbox هست) رو بلد نيستم. چون فرم رو خودم طراحي كردم و مثل كنترل details view كه كار ثبتش راحته، نيست. نميدونم خوب توضيح دادم يا نه :ناراحت: