PDA

View Full Version : سوال: متوقف کردن دستورات و سپس اجرای مجدد

طبیب دل
چهارشنبه 12 مرداد 1390, 10:14 صبح
با سلام به دوستان
من در فرمم یک پنل دارم که visible اون false طی مراحلی true میشه چطور میتونم دستوراتی رو که بعد از true شدن دارم متوقف کنم و بعد از false شدن مجدد پنل ادامه دستورا ترو انجام بده؟
با تشکر.

mehran_sh_t
چهارشنبه 12 مرداد 1390, 10:34 صبح
سلام
فک کنم با thread بتونی، من خودم خیلی کم باهاش آشنایی دارم، شرمنده، شاید دوستان دیگه بلد باشن بگن

طبیب دل
چهارشنبه 12 مرداد 1390, 10:49 صبح
فکر کنم thread برای مواقعی است که شما زمان را می خواهی کنترل کنی من میخواهم وقتی به دستور بعد از true شدن پنل رسید متوقف شود و زمانی که پنل false شد دستورات را ادامه دهد

طبیب دل
چهارشنبه 12 مرداد 1390, 12:47 عصر
کسی نظری نداره

bade saba
چهارشنبه 12 مرداد 1390, 16:50 عصر
اگه درست متوجه منظورتون شده باشم شما میخوایید در برنامتون یه کاری انجام بشه تا وقتی یه شی دیگه visible نیست و وقتی visible شد این کار متوقف بشه و دائم چک بشه که آیا این شرط دوباره برقراره یا نه و در صورت برقرار شدن دوباره این کار انجام بشه
نحوه پیاده سازی به اون کاری که شما در صورت تحقق اون شرط میخوایید انجام بشه هم مربوط میشه مثالا اگه اون کار چک کردن دیتابیس باشه این روشی که من میگم جواب میده
اول این که اون کار و شرطتون باید حتما تو یه thread دیگه انجام بشه وگرنه برنامتون فیریز میشه و قتی که دائم او شرط چک میشه
حالا فرض کنیم شما تو یه thread دیگه بجز thread اصلی برنامتون دارید این کار رو انجام میدید در این صورت کدی مثل کد زیر این کار رو انجام میده
while(1)
{
while(x.visible==true)
{
....
}
thread.sleep(1000);
}

در این کار احتملا با این ایراد که دارید از object های یه Thread دیگه استفاده میکنید برخورد میکنید که اگه تو همین بخش راجب به کار با thread ها جستجو کنید میفهمید باید چیکار کنید
اینم بگم که این برنامه ثانیه ای یک بار چک میکنه که اون شرط برقرار هست یا نه