PDA

View Full Version : حرفه ای: کمک برای تهیه پشتیبان از دیتابیس در برنامه شبکه ای

morteza271
پنج شنبه 13 مرداد 1390, 19:02 عصر
سلام دوستان.

یه سوالی دارم اگه لطف کنید راهنمایی ام کنید ممنون میشم.

من یه برنامه تحت شبکه دارم که دیتابیس رو روی سرور گذاشتم و سیستم های دیگه از طریق برنامه به همون دیتابیس روی سرور وصل میشن.

حالا میخوام برای برنامه امکان پشتیبان گیری و بازگردانی اطلاعات رو اضافه کنم.
کد برای Backup و Restore رو دارم ولی یه مشکل دارم :
وقتی یکی از کاربرا از روی یه سیستم میخواد پشتیبان گیری کنه،فایل Backup رو کجا باید ذخیره کنم؟روی سرور یا روی سیستم Local ؟
اصلا میشه روی سرور فایل رو گذاشت از طریق برنامه؟

با تشکر پیشاپیش...

Esmail Solhkhah
جمعه 14 مرداد 1390, 02:39 صبح
دوست عزیز وقتی شما از دستورات بکاپ TSQL استفاده میکنید نمیتونید UNC بدید

موقع ایجاد بکاپ فایل رو درایو سرور ساخته میشه نه کلاینت

یه راهکار ساده اینه که بزارید فایل بکاپ رو سرور ساخته بشه بعد با فرض داشتن دسترسی به اون فولدر رو سرور

فایل رو از سرور به کلاینت کپی کنید.

بنده خودمم دارم رو این نوع بکاپ ریستور کار میکنم اگه به جواب قانع کننده ای رسیدم براتون ارسالش میکنم.

موفق باشید.

morteza271
جمعه 14 مرداد 1390, 15:07 عصر
ممنونم.

ببینید من الان از کد زیر برای بک آپ گرفتن استفاده میکنم :
"BACKUP DATABASE " + "db_canservice" + " TO DISK='" + Application.StartupPath + "\\Backup\\back1.bak" + "' ";

یعنی این بک آپ توی سرور ایجاد میشه یا در مسیر برنامه توی کلاینت؟برنامه من روی سرور نصب نیست ها،فقط دیتابیس روی سروره!!

morteza271
جمعه 14 مرداد 1390, 17:31 عصر
دوستان کسی نیست منو راهنمایی کنه؟

برای بک آپ گرفتن یه برنامه ای که بانکش روی سروره و برنامه روی کلاینت ها چیکار باید کرد؟
فایل بک آپ رو کجا باید نگه داشت؟روی سرور یا روی همون کلاینتی که بک آپ میگیره؟
یعنی کسی تا الان این کار رو نکرده؟؟:متفکر:

لطفا راهنمایی کنید...

Esmail Solhkhah
جمعه 14 مرداد 1390, 17:57 عصر
ممنونم.

ببینید من الان از کد زیر برای بک آپ گرفتن استفاده میکنم :
"BACKUP DATABASE " + "db_canservice" + " TO DISK='" + Application.StartupPath + "\\Backup\\back1.bak" + "' ";

یعنی این بک آپ توی سرور ایجاد میشه یا در مسیر برنامه توی کلاینت؟برنامه من روی سرور نصب نیست ها،فقط دیتابیس روی سروره!!

دوست عزیز با فرض اینکه Application.StartupPath شما برابر C:\MyApp باشه بکاپ در سرور و در میسر C:\MyApp\Backup گرفته میشه

حالا شما میتونید این فولدر رو اجازه دسترسی بدید برا کلاینتایی که میخاین و از طرف کلاینتها بیاین و فایل بکاپ رو از این مسیر سرور بردارین

گفتم بنده دارم رو یه روش درست و درمون در این باره کار میکنم چون خودمم لازمش دارم اگه تموم شد براتون میفرستم

اگه شما هم به نتیجه ای رسیدید ما رو بی نصیب نزارید

موفق باشید.

morteza271
جمعه 14 مرداد 1390, 18:35 عصر
ممنونم از لطفتون.

باشه پس اگه نتیجه گرفتین خبرم کنین.
با تشکر فراوان و موفق باشید.