PDA

View Full Version : سوال: اشکال در چند ستونی در گزارش حالت sub report

Profesorjd
پنج شنبه 13 مرداد 1390, 22:18 عصر
با سلام و عرض قبولی طاعات و عبادات در این ماه پر برکت
در گزارش نیاز است که از حالت چند ستونی در یک ساب ریپورت استفاده شود . در حالتی که خود ساب ریپورت درست نمایش میدهد ولی به هنگام استفاده آن در یک ریپورت به هم میریزد ! و مرتب نیست .
به فایل پیوست دقت شود فکر کنم مشکل نمایان است .
چگونه این مشکل قابل رفع است .
توضیح اینکه یکسری اسامی است که باید در گزارش آورده شود و چون خود گزارش A4 است تک ستونی آن جاگیر است بهترین حالت 3 یا 4 ستونی آن است . ماهم که فارسی زبان × پس طبیعتاً باید از راست چیده شود . خود ساب ریپورت را راست به چپ کردم که در خودش درست و آنچه که مورد انتظار است دیده میشود ولی استفاده آن در اصل گزارش خراب میشود و به عبارتی به هم میریزد .

dadsara
شنبه 15 مرداد 1390, 09:34 صبح
باسلام
معمولا ساب ریپورت زمانی استفاده می شود که قصد داشته باشیم یک رابطه یک به چند در ریپورت خود داشته باشیم که آنرا هم می توانید با ایجاد گروپ برطرف کرد و یا اینکه بخواهیم از دو منبع داده متفاوت در یک گزارش استفاده کنیم از این نوع ریپورت استفاده می شود
در گزارشی که جنابعالی در فایلتان قرار داده اید هیچکدام از اینها نیست و در گزارش ساب خود ، گزارش بصورت آنچه فرموده اید درست است و از سمت راست نمایش داده می شود
اگر منظورتان را درست متوجه نشده ام توضیح بیشتری بفرمائید

Profesorjd
شنبه 15 مرداد 1390, 22:19 عصر
با سلام و تشکر
1- ارتباطی که فرموده‌اید و همچنین توضیحات اول شما رعایت شده است . نمونه ساده را برای مشکلم ارایه دادم و اصل فایل رعایت نکات شده است .
2- شاید در سیستم من اشتباه نمایش میدهد ! سرتیتر ( خط اول) table2 subreport در گزارش Report1 چپ چین شده است در صورتیکه در گزارش خودش راست چین و درست است ! شما در Table2 subreport سرتیترها را حذف کنید میبینید که در گزارش اصلی بهم خورده است . و درست راست چین و منظم نمایش ( یا چاپ ) داده نمی شود .

Profesorjd
یک شنبه 16 مرداد 1390, 21:31 عصر
با سلام
هنوز منتظر جواب هستم ! اساتید راهنمایی فرمایند

Profesorjd
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 21:28 عصر
با سلام
دو سئوال عجیب و غیر قابل باور :
1- به نظر می‌رسد بعضی از اساتید فقط به یک عده خاص جواب میدهند ! چرا؟
2- سئوال بنده اگر اشکال دارد که بفرمایید اشکالش کجاست و اگر اشکال ندارد و انجام ناپذیر بفرمایید که یا بیخیالش بشوم یا راه دیگری برای رفع آن پیدا کنم ؟
البته قصد جسارت یا توهین با ... به هیچکس ندارم ولی به نظرم فلسفه وجودی این تالارها همین باشد

dadsara
شنبه 22 مرداد 1390, 08:52 صبح
سلام
دوست عزیز ، من لیبل (اگر منظورتان از سرتیتر لیبل باشد ) را حذف کردم ولی بازهم درست نمایش می دهد
درصورت نیاز نمونه فایلتان را آپلود کنید تا مسئله برای دوستان واضح تر شود

Profesorjd
یک شنبه 23 مرداد 1390, 22:04 عصر
با سلام
اینم فایلی که بنده نادرست میبینم ( البته نتوانستم اصل فایل را آماده کنم چون از آیتمها و اشکالی استفاده کردم که مربوط به یک اداره خاصی است و اجازه انتشار آن را ندارم)
میشود کنترل کنید ! شاید از ویندوز یا اکسس 2003 من باشد !

dadsara
دوشنبه 24 مرداد 1390, 09:22 صبح
سلام
Report2 را نگاه کن ببین منظورت را درست متوجه شده ام

Profesorjd
سه شنبه 25 مرداد 1390, 21:54 عصر
با سلام و تشکر
منظورم همین است که ظاهراً‌ متوجه شدید
اما اگر بخواهید عرض گزارش را A4 کنید بازهم به هم میریزد !
به ریپورتهای R_3 و RR_3 دقت بفرمایید متوجه منظورم میشوید

Profesorjd
جمعه 28 مرداد 1390, 01:59 صبح
با تشکر از دقت نظر جناب Zero defect و dadsara
بعد از کلنجار بسیار متوجه شدم به هم خوردن سطر اول فقط به خاطر نداشتن ! Report Header در Sub Reaport بوده است نه چیز دیگر !!!!
این را برای اتمام موضوع بیان کردم که در آینده اگر کسی به این مشکل برخورد بداند ایراد از کجاست !