PDA

View Full Version : لطفا توی تعیین حدود قیمت کمک کنین

benyamin_pc
جمعه 14 مرداد 1390, 04:02 صبح
دارم چنتا سایت به فرم cms و full ajax طراحی می کنم . حدود قیمت هر سایت با مشخصاتی که میگمو میشه بفرمائین؟

سایت نوع X
--------------------------------
امکان تغییر و اضافه و کم کردن محتوای (عکس و نوشته و لینک) بعضی صفحات به سادگی
امکان ارسال ایمیل برای مدیر سایت و به صف شدن ایمیل ها در پنل مدیریت و امکان پاسخ به هر کدام و نمایش سوال و جواب در سایت
گالری عکس تصادفی که تصاویر را مدیر بتونه به راحتی تغییر بده
امکان خرید آن لاین و فروشگاه آن لاین و کم و اضافه کردن محصولات به فروشگاه
امکان رجیستر محصولات داخله سایت
امکان عضویت در خبرنامه
امکان اضافه کردن محصولات به صفحه مورد نظر
---------------------------------

benyamin_pc
جمعه 14 مرداد 1390, 14:39 عصر
برای نوع X یکی 1700 قیمت داد . یکی 2200 . کسی نظری نداره؟

benyamin_pc
جمعه 14 مرداد 1390, 18:45 عصر
البته هر دوشون asp کار بودن و گفتن هزینش با php بالاتره
از دوستان هیچ کس تجربه کاری و هزینه ای نداره؟؟!!

رضا قربانی
جمعه 14 مرداد 1390, 21:48 عصر
بالا 3-4 تومن با این امکانات

البته به نظر من و توی بازار کاری خودم

benyamin_pc
جمعه 14 مرداد 1390, 22:28 عصر
خوب اونام گفته بودن که با asp حدود 2 و با php بیشتره یعنی حدود همینه شما میشه
حالا یک نوع دیگم هست که رو اینم نظر بدین

سایت نوع Y
--------------------------------------
امکان ماژول پذیری : یعنی اینکه اگر برنامه جدیدی مشتری نیاز داشت براش طراحی شه و اونو به راحتی مدیر سایت بتونه هرجای سایتش بذاره و این امکان از الان برای مدیر طراحی شه
کم و زیاد کردن صفحات سایت و تغییر محتوای هر صفحه به میل مدیر . به شکلی که اگر مثلا آیتمی را درگ کرد به ناحیه ای همونجا ثبت شه محلش و بتونه هرجای سایت عکس یا متن یا محتوائی را قرار بده و ویرایشش کنه و همه اینا باید به نحوی باشه که انگار مدیر داره از سایت بازدید میکنه اما بتونه آیتمهارو بکشه و ویرایش کنه و .....
تمپلیت های مختلفی بشه بهش داد
اسکین خور باشه
این زیری ها هم مثله قبلی داشته باشه
{امکان ارسال ایمیل برای مدیر سایت و به صف شدن ایمیل ها در پنل مدیریت و امکان پاسخ به هر کدام و نمایش سوال و جواب در سایت
گالری عکس تصادفی که تصاویر را مدیر بتونه به راحتی تغییر بده
امکان خرید آن لاین و فروشگاه آن لاین و کم و اضافه کردن محصولات به فروشگاه
امکان رجیستر محصولات داخله سایت
امکان عضویت در خبرنامه
امکان اضافه کردن محصولات به صفحه مورد نظر}
مهمترین گزینه این نوع سایت همون نوعه تغییر محتواشه که در نهایت از این جنبش میشه یه چیزی شبیه برنامه dream weaver و امکان ماژول خوریشه که به نظرم با این گزینه هر سایتی را میشه خروجی گرفت و بدون کد نویسی

benyamin_pc
یک شنبه 16 مرداد 1390, 05:19 صبح
نوع y رو از چند نفر حدود 15 قیمت گرفتم نظر دوستان چیه؟

benyamin_pc
سه شنبه 25 مرداد 1390, 00:19 صبح
خیلی جالبه که پستتونو پاک کردین خوب جواب من در رابطه با سوال شما بود . منم مجبور شدم پستو ویرایش کنم

armsoftpc
سه شنبه 25 مرداد 1390, 18:05 عصر
مگه این جا بغالیه!!!!

Nima0711
سه شنبه 25 مرداد 1390, 21:07 عصر
دوست عزیز ، من به خاطر منحرف نشدن مطلب پستم رو پاک کردم !!!
من مدتی هست که php کار می کنم ولی به نسبت موفق تر بودم ولی به نظرم نمی آد که این پروژه شما در بهترین حالت بیش از 200 300 هزار تومن بیارزه
این دوستمون از تکنولوژی Ajax استفاده کرده که امکان جالبی است ولی کار خاصی انجام نمی ده ، تمامی این امکانات + خیلی امکانات بدرد بخور توی سی ام اس های مجانی وجود داره !!!

benyamin_pc
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 14:41 عصر
دوست عزیز ، من به خاطر منحرف نشدن مطلب پستم رو پاک کردم !!!
من مدتی هست که php کار می کنم ولی به نسبت موفق تر بودم ولی به نظرم نمی آد که این پروژه شما در بهترین حالت بیش از 200 300 هزار تومن بیارزه
این دوستمون از تکنولوژی Ajax استفاده کرده که امکان جالبی است ولی کار خاصی انجام نمی ده ، تمامی این امکانات + خیلی امکانات بدرد بخور توی سی ام اس های مجانی وجود داره !!!

حرفتون خیلی بامزس . مثله این میمونه که بگین ویندوز آمادش هست و اورجیناله مایکروسافتیشم 700 تومنه !! بعد بگین بیایم ی سیستم عامل در حد ویندوز 3.1 بنویسیمو قیمته تولیدشم بگیم 40 میلیون و شما بگین این گرونه و آمادشم هست و اصلا لینوکس مجانیشم هست
عزیزم هزینه تولید با هزینه فروش های بعدی و رقابتی فرق داره و قیمتهائی هم که نوشتم از رو هوا نخوندم از چندتا تیم این کاره پرسیده بودم و همینجوری الکی نیست که با 300 تومن کسی همچین چیزهائی بنویسه !! شما اگه میتونی و مینویسی بیشترین تلاشتو بکن امیدوارم موفق شی!

BehinAfzar
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 15:07 عصر
سلام
به نظر من قیمت ها خوب و متناسبه !
دوست من باید قیمت نوم افزار رو بدونی !
طراحی سایت یه کار تخصصیه و قرار نیست با 300 تومن یه سایت با این همه امکانات طراحی بشه!
دوست عزیز برای سایت اولی به نظر من حدود 2.5 میارزه !
و سایت دومی حدود 13 تومن
البته این سایت ها گرفتاری زیاد داره که بعد از وارد شدن در کار متوجه میشی
موفق باشید.

benyamin_pc
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 17:18 عصر
سلام
طراحی سایت یه کار تخصصیه و قرار نیست با 300 تومن یه سایت با این همه امکانات طراحی بشه!
و سایت دومی حدود 13 تومن
موفق باشید.

به تائید گفته دوستمون کسی اگه برنامه نویس باشه میدونه اون برنامه ها همین جور الکی نیست و کلی کار میبره و خود به خود درست نمیشه

Nima0711
جمعه 28 مرداد 1390, 14:25 عصر
اگر شما امکان فروش این سیستم ها رو با این قیمت دارید من هم خوشحال می شم CMS های رو که نوشتم به شما بدم تا برام بفروشید 50 درصد به عنوان پورسانت برای شما!!!

Nima0711
جمعه 28 مرداد 1390, 14:27 عصر
سلام
و سایت دومی حدود 13 تومن
موفق باشید.

دوست عزیز من توی کار برنامه نویسی و طراحی وب تازه وارد نیستم !!! ولی به نظر من قیمت های خیلی رویائی :لبخندساده:

eshpilen
جمعه 28 مرداد 1390, 15:23 عصر
به تائید گفته دوستمون کسی اگه برنامه نویس باشه میدونه اون برنامه ها همین جور الکی نیست و کلی کار میبره و خود به خود درست نمیشه
منم موافقم.
مشکل اینه که شبه‌برنامه نویس و کار سمبل کن زیاد هست.
کدهای این افراد در حد اینه که یه چیزی رو بچپونن توی دیتابیس و بیرون بکشن.
مثلا از نظر امنیت درنظر بگیری امنیت برنامه هاشون اصلا کافی نیست.
حتی از نظر فانکشنالیتی و پایداری و باگ هم مناسب نیست.
وگرنه اونطوری همه بلدن با قیمت پایین برنامه بنویسن.

این رو نهایتا هرکسی میدونه و میتونه که چطور چیزی رو در دیتابیس ذخیره و واکشی و جستجو و حذف و آپدیت کنه. اما این فقط در حد استخوان بندی یک موجود زنده هست. بقیهء سیستمها چی میشن؟ مغز، قلب، ماهیچه، رگ، سیستم گردش خون، سیستم تنفس، ... .
البته شاید این مقایسه از نظر اندازه اغراق باشه، اما بیراه هم نیست.

بخوای امنیت یه چیزی رو تامین کنی یک خط کد میشه 10 خط. گاهی حتی خیلی بیشتر. الکی نیست که!
بخوای کد ماجولار و شیء گرا و انعطاف پذیر بنویسی یک خط کد میشه 100 خط و بیشتر.
و تمام اینا کار هرکسی هم نیست. دانش و مهارت گسترده و عمیقی میخواد. تحقیق و تست میخواد.

این افرادی که میان مدام به موضوع پرفورمنس در حد حرف گیر میدن و بهینه سازی، عادت کردن برای هرکاری چند خط کد ساده بنویسن و به خیال خودشون با بهینه سازی های جزیی در حد سینتاکس هنرنمایی کنن بخاطر اینه که اصلا کدشون کامل نیست و یک چیزی بدوی هست. وگرنه نمیتونستن به مسائل جزیی دل خوش کنن. کد اونها بی ارزشه. یک دهم چیزی هست که باید باشه. و خیلی وقتا حتی Base یک کد کامل و اصولی هم نمیتونه باشه.

واقعا برنامه نویسی و برنامه نویس حرفه ای رو هنوز خیلی ها نشناختن. چه برسه به اینکه واقعا بتونن برنامه نویس واقعی باشن.
انبوه بی سوادان در این وادی فعالیت میکنن و مدعی هستن، خب کسی بخیل نیست و همه آزادن و میتونن لذت ببرن و حتی درآمد داشته باشن. اما این علم و تخصص چیزی ورای اینهاست. و ظاهرا خیلی ها هنوز حتی این موضوع رو متوجه نشدن. فکر میکنن دوتا کد سمبل کردن میشه کل تعریف دانش و تخصص برنامه نویسی.

Nima0711
جمعه 28 مرداد 1390, 15:26 عصر
دوستان اگر امکان داره این CMS من رو هم قیمت گذاری کنید

Using PHP , Java , jQuery , Ajax ,XML , XHTML, HTML , CSS3
Database : MYSQL

User Profile
SMS Module
Online Shopping
Like and DisLike Button
News Module
Article Module
NewsLetter Module
Poll Module
Popular Post , Gallery , Article
Internal Search Engine Module
SEO Optimizing
Lasts
Easy Template Designing
RSS Reader
Statistic
XML Site Map Generator
User Reregistration
Static Menu
Add Comment
Jalali Date and Time
Flash Logo
Advertising
WYSIWHG Editor
Access Control
Easy Uploading
Date and Category Archiving
And Also Custom Module

eshpilen
جمعه 28 مرداد 1390, 15:34 عصر
بنده یه سیستم رجیستر و لاگین درست کرده بودم دیدم اینقدر حجیم و پیچیده میشه که تا حد زیادی محدودش کردم (یه پروژهء تمرینی بود و اولین پروژهء بنده در زمینهء برنامه نویسی وب). بعد از چند سال هر روز فهمیدم که فلان جاش کم داره و چندتا حفرهء امنیتی داره و کلی ایده و نیاز براش بنظرم رسیده، هنوز وقت نکردم برم اینا رو پیاده کنم.
فقط یه سیستم رجیستر و لاگین اینقدر جزییات و نیاز و بخصوص مسائل امنیتی داره که شرط میبندم 90% کسانی که فکر میکنن برنامه نویس هستن نمیتونن از پس طراحی و پیاده سازی یه سیستم بی نقص در این زمینه بربیان. مگر اینکه از کسی کمک بگیرن. تازه باوجود استفاده از کدهای آماده و رایگان و بازمتنی که پیدا میشه.
حالا شما درنظر بگیرید یک سایت و یک اپلیکیشن با امکانات گسترده رو.
اون کسی که این چیزا رو بدونه مسلمه ممکنه قیمت چند برابر طلب کنه. چون میدونه چی لازم هست و چقدر کار میبره و چقدر سواد میخواد و نمیخواد کار رو سمبل کنه. بخصوص اگر کار یا کارهای اول باشه. در دفعات بعد میشه از اجزاء و کدهایی که نوشته مکرر استفاده کنه و در نتیجه وقت و انرژی و هزینهء کار کاهش پیدا میکنه.
بازم اگر یه کار سفارشی باشه که امکانات جدید غیرمتعارفی داشته باشه، دوباره همین داستان تکرار میشه.

بنظر من استفاده از CMS در خیلی موارد برای همه بهتره! چون حداقل یه چیز کاملی هست و روش کار شده از نظرهای مختلف منجمله امنیت. هرچند نمیشه از هیچ چیزی مطمئن بود و هر چیزی نقاط ضعف و قوت خودش رو داره، اما حداقل میتونیم مطمئن باشیم که از کار خیلی از برنامه نویسان مستقل بهتر خواهد بود.
برنامه نویسان واقعا خبره هم میتونن با استفاده از CMS هزینهء کار رو کاهش بدن و هم مشتری راضی و بیشتر بشه و هم برای برنامه نویس صرف بکنه.

Nima0711
جمعه 28 مرداد 1390, 15:45 عصر
یه صفحه لاگین نوشته می شه با بیش از 3000 خط کد نویسی (سرور ساید) و با امنیت بالا و در طرفی یه صفحه لاگین همانند با همون امنیت رو توی 100 خط (سرور ساید و کلاینت ساید)می شه نوشت !!!
این جا یه سوال پیش میاد !! چه جوری می شه این 2 صفحه لاگین با امنیتی همانند کار کنه ؟؟؟
مسلماً جوابش یه کلمه هست : الگوریتم

دوست عزیز eshpilen (http://barnamenevis.org/member.php?148005-eshpilen) جان به نظر من مهمترین قسمت توی برنامه نویسی این نیست که یه سری کد رو کنار هم برنامه نویس بنویسه و مهمترین نکته توی برنامه نویسی طراحی ساده ترین ، کامل ترین و بهینه ترین الگوریتم و سولوشن هست .

هنر یه برنامه نویس توی نوشتن کد نیست بلکه توی طراحی یه الگوریتم و سولوشن هست

بعد از چند سال هر روز فهمیدم که فلان جاش کم داره و چندتا حفرهء امنیتی داره و کلی ایده و نیاز براش بنظرم رسیده، هنوز وقت نکردم برم اینا رو پیاده کنم.این یه امر بارز هست ، همه به فکر توسعه دادن هستن و هیچ وقت شما نمی تونید این ادعا رو بکنید که صفحه ای ساختید بدون باگ !!!

eshpilen
جمعه 28 مرداد 1390, 16:10 عصر
یه صفحه لاگین نوشته می شه با بیش از 3000 خط کد نویسی (سرور ساید) و با امنیت بالا و در طرفی یه صفحه لاگین همانند با همون امنیت رو توی 100 خط (سرور ساید و کلاینت ساید)می شه نوشت !!!

بستگی داره. به حرف نیست. باید در عمل دید و ثابت کرد.
بله مسلما میشه یک چیزی رو بیخودی هم حجیم و پیچیده کرد، ولی منظور بنده این نبود.
هر چیزی اگر بخواد کامل و پایدار و امن و بهینه باشه، یعنی از هرکدام از این پارامترها به مقدار لازم داشته باشه و یک تعادل مناسب برقرار کرده باشه، یه حداقلی از الگوریتم و سیستمها و کد رو میخواد. این حداقل کد رو شما نمیتونی به هیچ صورتی کم بکنی، شاید از نظر ظاهری بشه حجمش رو کمتر کرد، اما نیاز به دانش و تحقیق و تست و کار روی کدش چندان کمتر نمیشه.

هنر یه برنامه نویس توی نوشتن کد نیست بلکه توی طراحی یه الگوریتم و سولوشن هست بله خب مگر منم غیر از این گفتم؟
ولی الگوریتم فکر میکنید چیه؟
و چطور بدست میاد؟
یه کسی که در مفاهیم امنیتی بقدر کافی دانش و مهارت نداره عمرا بتونه الگوریتمی بنویسه و مطمئن باشه امنیت داره. برای امنیت نیاز به دانش و مهارت هست و الگوریتم های خودش رو داره.

این یه امر بارز هست ، همه به فکر توسعه دادن هستن و هیچ وقت شما نمی تونید این ادعا رو بکنید که صفحه ای ساختید بدون باگ !!!
بله ولی مسلما یه حداقلی از سواد و کمال در هر چیزی لازم هست.
اونقدری که انتظار میره، با توجه به تخصص و مهارتی که یه برنامه نویس واقعی بخصوص برای کارهای جدی و تجاری باید داشته باشه، اونقدری که ممکن هست و وظیفه هست. وگرنه معلومه که بالاخره هیچ چیزی رو نمیشه 100% تضمین کرد و خطا و محدودیت برای انسان هم طبیعی و غیرقابل اجتنابه.
وقتی طرف میاد بدون هیچ دانش امنیت، بدون هیچ مطالعه ای، بدون اینکه تحقیق کنه یا اصلا بتونه تحقیق کنه و بفهمه، بدون اینکه تست کافی بکنه، امنیت کاری رو تامین نمیکنه یا صرفا از خودش روشهای مضحک درست میکنه، اینا همه چیزایی نیست که بگیم اشکالی نداره و وظیفه ای بر دوش طرف نیست.

Nima0711
جمعه 28 مرداد 1390, 16:16 عصر
هرچند که از بحث اصلی خیلی دور شدیم ولی بهتره که جواب بدم

شاید از نظر ظاهری بشه حجمش رو کمتر کرد، اما نیاز به دانش و تحقیق و تست و کار روی کدش چندان کمتر نمیشه.

کسی که به اندازه کافی وارد باشه و دانشش رو داشته باشه می تونه بدون کد نویسی های اضافی (که به نظر بعضی ها امنیت به حساب میاد) امینت رو برقرار کنه

کسی که در مفاهیم امنیتی بقدر کافی دانش و مهارت نداره عمرا بتونه الگوریتمی بنویسه و مطمئن باشه امنیت داره. برای امنیت نیاز به دانش و مهارت هست و الگوریتم های خودش رو داره.

اگه پست قبلی من رو دوباره مطالعه کنید می بینید که من هم همین اعتقاد رو دارم

eshpilen
جمعه 28 مرداد 1390, 16:38 عصر
کسی که به اندازه کافی وارد باشه و دانشش رو داشته باشه می تونه بدون کد نویسی های اضافی (که به نظر بعضی ها امنیت به حساب میاد) امینت رو برقرار کنه

بنده جایی از کدنویسی اضافه صحبت نکردم.
ضمنا اینکه شما بگید کدنویسی اضافه دلیل نمیشه واقعا اضافه باشه.
شاید شما چیزی رو خوب درک نمیکنید و فایده یا ضرورتش رو متوجه نمیشید و فکر میکنید اضافه هست.
بخاطر همین گفتم که باید در عمل ثابت بشه.
وقتی برنامه ها توسط حرفه ایها بصورت کامل و دقیق تحلیل و تست بشن و اونوقت باهم مقایسه بشن.

اما اینکه بنده از زیادتر شدن کد صحبت کردم منظورم این نبود که لزوما اگر حجم کد زیاد باشه یعنی خوبه و امنیت و کارایی و برنامه نویس حرفه ای رو میرسونه. ولی واقعیتش این هست که مسلما اگر ما خیلی از جزییات و چیزهای مفید یا ضروری در زمینهء امنیت و دیگر پارامترها رو ندونیم یا بهرصورت در کارهای خودمون اعمال نکنیم، کد ما کم حجمتر و ساده تر میشه. و خیلی ها به همین صورت هستن و عمل میکنن و بنابراین خیال میکنن برنامه نویسی همونه و مثلا فلان کار قیمتش در حد همون حجم و پیچیدگی کار خودشونه.

برای قیاسی درمورد حجم و پیچیدگی کد بعنوان مثال شما میتونید به کارهای حرفه ای و نرم افزارهای معتبر و معروف نگاه کنید.
چه در زمینهء امنیت و چه در زمینه های دیگر.
حجم و پیچیدگی اجزای اونها چقدر هست؟ بنظر شما میشد خیلی کمترش کرد؟
حتی الان و اخیرا هم مواردی از این دست در همین تالار مطرح شدن که میتونید ببینید.
بطور مثال در این تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?300377-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%81%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%9F-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%B9-preg_replace).
در اون تاپیک بعضی الگوریتم ها مطرح شدن که جز یکی از اونها که بنده پیدا کردم بقیه درحد مضحک بودن، گرچه در وهلهء اول اینطور بنظر نمیاد؛ فقط موقعی که تحلیل خط به خط کامل و دقیق و تست کافی صورت بگیره متوجه ناشیانه بودن اونها میشید.
اما واقعا حداقل حجم و پیچیدگی ای که الگوریتمی که اون کار خاص رو واقعا به درستی انجام میده میتونه داشته باشه چقدر هست؟
خب این رو میتونید بطور مثال در حجم و پیچیدگی برنامه های حرفه ای در این زمینه مشاهده کنید. بطور مثال این رو ببینید: http://www.bioinformatics.org/phplabware/downloads/htmLawed.zip
هرچند قاطعیت در هیچ موردی وجود نداره. فرضا این برنامه کارهای بیشتری هم انجام میده که لزوما برای مورد ما و امنیت لازم نیستن (هرچند بنظرم بدیهی هست که حجم و پیچیدگی بخش امنیتی اون هم بیشتر از اون روشهای مختصری که ثابت شد همه ناکارا هستن است)، یا کسی ادعا میکنه میشه از یک الگوریتم خیلی ساده تر و کوتاهتر به همون نتیجه یا بهترش رسید، یا اینکه اصلا کلا باید فکر دیگری بکنیم و یک میانبر داریم. ولی تمام اینها تا وقتی کسی عملا نمونهء بهتری نیاورده و ثابت نکرده ملاک نیستن.
هرچیزی یک حداقلی داره. اون حداقل چیزی مطلق نیست که بگیم همینه و لاغیر و هرگز ممکن نیست روزی کمتر بشه یا اشتباه بوده باشه، اما تا وقتی کسی بهتر از اون رو نیاورده (در عمل)، اون حداقل محسوب میشه.
به حرف نیست که ما بگیم اینطور، و اینطور بشه!

البته شاید این مثال خوبی نبود که آوردم. خیلی چیزهای دیگر هست که میشه مطرح کرد. و همونطور که گفتم اگر حجم و پیچیدگی کد نرم افزارهای معروف و معتبر رو نگاه کنید، متوجه میشید که برنامهء بی نقص چقدر میتونه پیچیده و حجیم باشه. بنده نرم افزارهایی رو دیدم که بعد از یکی دو سال حجمشون از 100 مگابایت به حدود 1 گیگ رسیده و کندتر شدن. باوجودی که فکر میکنیم با گذشت زمان و زیاد شدن تجربه و مهارت برنامه نویسان اونها این غیرعادی هست و امکانات اونها به همین نسبت زیاد نشده، اما درواقع این چیزی بوده که اونها بهش رسیدن و دنبال کرد.
بنظر شما میشه این حجم رو خیلی کمتر کرد؟
میشه حجم و پیچیدگی کرنل لینوکس رو کمتر کرد؟
این فقط یک ادعاست گرامی!
و کسی قادر به اون نبوده و نیست. البته هرچیزی در آینده ممکن هست.

یک نرم افزار CMS رو درنظر بگیرید؛ چقدر کد و پیچیدگی داخلی داره؟ مسلما زیاده. نه؟
خیلی کدها در این نرم افزارها هست که میشه گفت بیشتر افراد اصلا تشخیص نمیدن چکار میکنه و برای چیه.

arslan tegin ghazi
جمعه 28 مرداد 1390, 16:41 عصر
این بحثها بی معنیه ( به نظر من ) . فکر نکنم در ایران یکی سایت 300 هزاری رو با امنیت پایین ول کنه بییاد سایت 12 تومنی با امنیت بالا بخره . آخر دست هم برنامه نویس اولی بعد مدت کمی پول زیادی بجیب می زنه و دومیه هم منتظر یک نفر می مونه که با اسب سفیدش بیاد و سایت طراحی کرده اش رو بخره .

arslan tegin ghazi
جمعه 28 مرداد 1390, 16:47 عصر
اگر اینجا کسی واقعا فکر می کنه حرفه اییه بیاد دست ما آماتورها را هم بگیره : http://barnamenevis.org/showthread.php?300980-%D8%AF%D9%88-%D8%AA%D8%A7-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-(-%D8%B4%D8%B1%D9%85%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%B9%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%D9%BE%DB%8C%D8%AF%D8%A7-%D9%86%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%85-)

Nima0711
جمعه 28 مرداد 1390, 16:57 عصر
ما توی این مقاله نیازی ندارم که اطلاعات و معلومات همدیگر رو به رخ کشیدن و یا زیر سوال ببرید ، شما طوری پست ارسال می کنید مثل اینکه با یه تازه وارد توی این عرصه دارید صحبت می کنید .
شما اگر از اول این مطلب رو خونده بودید متوجه می شدید که تعیین قیمت بر اساس امکانات بود و نه بر اساس امنیت !!!!

البته شاید این مثال خوبی نبود که آوردم. خیلی چیزهای دیگر هست که میشه مطرح کرد. و همونطور که گفتم اگر حجم و پیچیدگی کد نرم افزارهای معروف و معتبر رو نگاه کنید، متوجه میشید که برنامهء بی نقص چقدر میتونه پیچیده و حجیم باشه. بنده نرم افزارهایی رو دیدم که بعد از یکی دو سال حجمشون از 100 مگابایت به حدود 1 گیگ رسیده و کندتر شدن. باوجودی که فکر میکنیم با گذشت زمان و زیاد شدن تجربه و مهارت برنامه نویسان اونها این غیرعادی هست و امکانات اونها به همین نسبت زیاد نشده، اما درواقع این چیزی بوده که اونها بهش رسیدن و دنبال کرد.
بنظر شما میشه این حجم رو خیلی کمتر کرد؟
میشه حجم و پیچیدگی کرنل لینوکس رو کمتر کرد؟
این فقط یک ادعاست گرامی!
و کسی قادر به اون نبوده و نیست. البته هرچیزی در آینده ممکن هست.

این چیز هائی که شما فرمائید هیچ کدوم به بحث ما ربطی نداره ولی باید بگم که نه ، هیچ وقت وقتی که یک نرم افزار (چه تحت وب و چه تحت OS و یا حتی سیستمی ) توسعه داده می شه نباید انتظار کاهش حجم برنامه داشت ولی باید انتظار کاهش نقص های یک نرم افزار داشت ، (اگر خاطر شما باشه ویندوز xp در ابتدا هر از چند وقتی که یک برنامه رو باز می کرد پیغام می داد که برنامه دچار مشکل شده آیا خطا را ارسال کنم یا نفرستم ؟ ولی زمانی که سرویس پک 3 وارد شد دیگر این پیغام دیده نشد.!!! )

یک نرم افزار CMS رو درنظر بگیرید؛ چقدر کد و پیچیدگی داخلی داره؟ مسلما زیاده. نه؟
گاهی از مواقع برای عدم استفاده از سورس برنامه ها این پیچیدگی کاذب رو انجام میداند و

خیلی کدها در این نرم افزارها هست که میشه گفت بیشتر افراد اصلا تشخیص نمیدن چکار میکنه و برای چیه. به قول یکی از دوستانم هرکس توی برنامه نویسی دست خط خودش رو داره و بعضی ها می تونن این دست خط رو بخونن بعضی ها نمی تونن ، خیلی ربطی به اماتور بودن یا حرفه ای بودن برنامه نویس نداره!!!!

این بحثها بی معنیه ( به نظر من ) . فکر نکنم در ایران یکی سایت 300 هزاری رو با امنیت پایین ول کنه بییاد سایت 12 تومنی با امنیت بالا بخره . آخر دست هم برنامه نویس اولی بعد مدت کمی پول زیادی بجیب می زنه و دومیه هم منتظر یک نفر می مونه که با اسب سفیدش بیاد و سایت طراحی کرده اش رو بخره . با شما کاملاً موافق هستم ، ولی باید در نظر گرفت که هر کس توی کارش برای خودش یه سیاست کاری داره

در کل من قیمتی را که برای CMS دوستمون پیشنهاد دادم به اندازه امکاناتی بود که ایشون تعریف کرده بودن ، و من سورس برنامه ایشون رو ندیدم که بخوام در مورد امنیتش صحبت کنم

eshpilen
جمعه 28 مرداد 1390, 17:37 عصر
لازم دونستم که اطلاع بدم که من بالغ بر 25 زبان برنامه نویسی بلد هستم بالای 15 تای این زبان ها مستر هستم و دارای مدارک شبکه MCSA MSCE CCNA MCSD هستم

خیلی ببخشید، بنده قابلیت های شما رو بصورت کلی زیر سوال نمیبرم (ولی شما ممکنه در هرجایی اشتباه کنید - این جداست).
ولی خب الان یعنی چی؟ یعنی من باید این حرفا رو باور کنم و بعد تازه اگر باور کردم یا با سندی اثباتش کردید، بر این اساس چیکار کنم مثلا؟
بنده بر اساس دانش و منطق و تجربهء خودم با شما بحث میکنم. شما هم هر استدلال و سندی دارید بیان کنید یا اگر دوست ندارید صحبتی نکنید. دیگه بقیش حرف اضافه هست که کاربردی نداره.
ضمنا شما خودتون به خودتون درجهء مستر بودن دادید؟

ما توی این مقاله نیازی ندارم که اطلاعات و معلومات همدیگر رو به رخ کشیدن و یا زیر سوال ببرید ، شما طوری پست ارسال می کنید مثل اینکه با یه تازه وارد توی این عرصه دارید صحبت می کنید .
بنده که از سطح طرف مقابل اطلاع ندارم. همونطور صحبت میکنم که از گفته هاش برداشت میکنم. ضمنا میخوام مطلب کامل و دقیق و تا حد ممکن طوری باشه که دیگران هم در سطوح مختلف متوجه بشن.

شما اگر از اول این مطلب رو خونده بودید متوجه می شدید که تعیین قیمت بر اساس امکانات بود و نه بر اساس امنیت !!!!
یعنی چی؟!
امنیت چیزی نیست که تعیین بکنن.
امنیت یک ضرورت هست.
درحد استاندارد رو تمام کارهای عادی باید داشته باشن.
درحد بالاتر بستگی به مورد داره و بازهم برنامه نویس باید بتونه تشخیص بده و پیاده کنه، نیازی نیست حتما کسی بگه (ولی در بعضی موارد به عللی ممکنه نیاز باشه برنامه نویس رو از اون شرایط و نیاز یا خواستهء خاص خودشون مطلع کنن تا بفهمه نیاز به درجه یا نوع امنیتی خاصی هست).
یه امکاناتی که امنیت نداره ناقص بحساب میاد. چون امنیت جزیی از هر کاربردی بخصوص در زمینهء وب هست.

این چیز هائی که شما فرمائید هیچ کدوم به بحث ما ربطی نداره ولی باید بگم که نه ، هیچ وقت وقتی که یک نرم افزار (چه تحت وب و چه تحت OS و یا حتی سیستمی ) توسعه داده می شه نباید انتظار کاهش حجم برنامه داشت ولی باید انتظار کاهش نقص های یک نرم افزار داشت ، (اگر خاطر شما باشه ویندوز xp در ابتدا هر از چند وقتی که یک برنامه رو باز می کرد پیغام می داد که برنامه دچار مشکل شده آیا خطا را ارسال کنم یا نفرستم ؟ ولی زمانی که سرویس پک 3 وارد شد دیگر این پیغام دیده نشد.!!! )

بله ولی طبق تجربهء بنده خیلی نرم افزارها بعدا بخاطر مسائل امنیتی و روشنتر شدن برنامه نویسان اونها نسبت به نیازها و ساختار اصولی هست که حجیم تر میشن. این یک نوع تکامل در تمام پارامترهاست.
نسخهء اول ممکنه خیلی ساده تر و با حجم کد خیلی کمتر و بنابراین اغلب سبک تر و سریعتر بوده باشه، اما بعدا متوجه میشن که نیاز هست حجیم تر و پیچیده تر بشه، بخاطر اینکه واقعا اصولی و کامل و امن باشه.

گاهی از مواقع برای عدم استفاده از سورس برنامه ها این پیچیدگی کاذب رو انجام میداند و
منظور بنده پروژه های بازمتن بود.
هیچ انگیزه و دلیل معقولی نمیبینم که پروژه های نرم افزار آزاد و بازمتن چنین کاری بکنن.

به قول یکی از دوستانم هرکس توی برنامه نویسی دست خط خودش رو داره و بعضی ها می تونن این دست خط رو بخونن بعضی ها نمی تونن ، خیلی ربطی به اماتور بودن یا حرفه ای بودن برنامه نویس نداره!!!!
دست خط به کنار. منظورم چیزهای دیگری بود. مثلا اینکه برای جلوگیری از حمله ای که از باگ فلان نسخهء فلان سرور یا مرورگر استفاده میکنه میبینی یه کدی گذاشتن یجا.
البته اگر کامنت و مستندات کافی بذارن میشه متوجه شد، ولی اکثرا به اون حد کامل و جزیی کامنت ندارن.

IamOverlord
شنبه 29 مرداد 1390, 01:21 صبح
این طبیعیه، برای تامین امنیت یا امکانات حجم کد بالا تر می ره. نه پس می خواستید پایین تر بره! :لبخند:
این جا کسی سوال امنیتی پرسید؟ فکر کنم باید یه تاپیک جدید باز می شد، حالا هر چه قدر هم که امنیت مهم باشه، بحث منحرف شد.
اصلا یه لحظه امنیت و بهینه سازی و ... بریز دور، اگه هدف تجاریه، مهم اینه که 'کی کد کیو چند می خره'، حالا طرف هر چه قدر هم می خواد خوشو به در و دیوار بزنه بگه 'کد من بهتره'.
البته اگه طرف زیادی نگران امنیت مشتریه! می تونه صلواتی کار کنه.
ضمنا خیلی توی بحث تند می رید!
اگه زیادی نگران برنامه نویسی بقیه هستید، براشون کلاس بذارید، رایگان یاد بدید.

benyamin_pc
شنبه 29 مرداد 1390, 05:08 صبح
این طبیعیه، برای تامین امنیت یا امکانات حجم کد بالا تر می ره. نه پس می خواستید پایین تر بره! :لبخند:
این جا کسی سوال امنیتی پرسید؟ فکر کنم باید یه تاپیک جدید باز می شد، حالا هر چه قدر هم که امنیت مهم باشه، بحث منحرف شد.
اصلا یه لحظه امنیت و بهینه سازی و ... بریز دور، اگه هدف تجاریه، مهم اینه که 'کی کد کیو چند می خره'، حالا طرف هر چه قدر هم می خواد خوشو به در و دیوار بزنه بگه 'کد من بهتره'.
البته اگه طرف زیادی نگران امنیت مشتریه! می تونه صلواتی کار کنه.
ضمنا خیلی توی بحث تند می رید!
اگه زیادی نگران برنامه نویسی بقیه هستید، براشون کلاس بذارید، رایگان یاد بدید.
به تائید گفته دوستمون کسی اینجا بحث امنیت و اینهارو نخاست باز کنه که . بعده 1 روز اومدم تو تاپیک .......
بابا جان خوب امکانات یا امنیت یا هرچیزی که مربوط به کد نویسی و الگوریتم و فکر کردن و دانش و بلد بودن و مستر شدن و ..... بشه خود به خود که نه ی خط کد نوشته میشه نه هیچی جلو میره
هر کس اون cms پائین تر از هر قیمت که من بگم یا دوستان و تیم هائی که پرسیده بودم و گفتن یا دوستان و برنامه نویسان سایت بخوان بگن یا گفتن می تونه بنویسه و یا نوشته میتونه حالشو ببره . دیگه چیزه دیگه ای نمیشه گفت!

eshpilen
شنبه 29 مرداد 1390, 09:22 صبح
بهرحال بنده خواستم این رو بگم که یک دلیل احتمالی اینکه قیمت ها در نظر افراد مختلف تفاوت داره چیه و قیمت واقعی یه کار بی نقص، یعنی حداقل درحد استاندارد از نظر اصولی چرا چه تفاوتی میکنه. اشکالی داره؟
شما قیمت میخواید، بستگی داره این قیمت رو چه کسی بده.
یکی قیمت بالا میده شما فکر میکنید اون بالاست، درحالیکه اونی که پایین میده چون کارش کم کیفیت و ناقصه.
حالا شما میفرمایید بی ربطه این صحبتها اینجا؟
خب مشکلی نیست اگر میگید اینجا سیستم اینطوری هست و کار کم کیفیت و ناقص اما با ظاهر کافی و ارزان میخوان حرفی نیست. ولی انتظار نداشته باشید که دیگران نیان و واقعیت ها رو بیان نکنن.
شما پرسیدید قیمتش چیه. ما فرض کردیم شما حرفه ای باشید و بخواید کار بی نقص انجام بدید. اگر اینطور نیست که خب هیچی!! ولی اصولش اینه که وقتی میگی دستمزد/قیمت، اونی که متخصص و حرفه ای هست باید بر اساس کار استاندارد واقعی نظر بده. کاری که خیلی ها در اینجا انجام میدن لزوما کار استاندارد نیست. مثل اینکه بگی رب گوجه فرنگی چنده و طرف قیمت رب گوجهء تقلبی رو به شما بده بخاطر اینکه بیشتر اونایی که توی بازار هست هست و مردم استفاده میکنن از هموناست. البته شایدم جواب صحیح شما همین باشه!! نمیدونم.

اگه هدف تجاریه، مهم اینه که 'کی کد کیو چند می خره'، حالا طرف هر چه قدر هم می خواد خوشو به در و دیوار بزنه بگه 'کد من بهتره'.بله در تجارت و در این شرایط در اینجا برای مدتی که معلوم نیست شاید اینطور باشه.
اما کسانی که اینطور کار میکنن و فقط بلدن اینطور کار کنن حتی در یک بازار تجاری واقعی هم خیلی محدودتر خواهند بود و میتونم بگم حتی در بازار کار خودمون هم اینطور نیست هرجایی و هرکاری بتونن داشته باشن. اینطوری نیست هرجای دنیا همینطوری کشکی بشه یه چیزی سمبل کرد و پول گرفت و فقط به ظاهر کار نگاه کنن.
اگر در جاهای درست و حسابی بخواید استخدام بشید، توی تیم کار کنید، پروژه بگیرید، اونوقت تفاوت برنامه نویس با برنامه نویس و کار با کار مشخص خواهد شد.
بله اگر قیاس فقط یه مشتری از همه جا بی خبر و غیرمتخصص باشه، در اینجا هرکس قیمت پایین تر بده و ظاهر کارش خوب باشه کار رو میگیره.

benyamin_pc
یک شنبه 30 مرداد 1390, 03:16 صبح
آقای اشپیلن دوست گرامی کسی نگفت شما دلیلاتون برای بالا رفتن کیفیت نرم افزاراتون نگین و به دنبال اون قیمت
اما دیگه هر کدوم از اونارو به ی بحث تبدیل نکنین . و هر شاخه ای که میده به ی بحث مبدل نکنین . از نظر شما امنیت میتونه باعث افزایش کیفیت و افزایش قیمت باشه و این کاملا درسته . فقطم ی دلیل نیست و اونم فقط امنیت نیست و دلایل زیاده که در کل میتونه تو کله کار و قیمتش تاثیر بذاره و منم جوابی که به آقای نیما جان دادم که گفتن با 200 تومن اون کارو می کنن فقط این بود که اگه اون کارو با 200 انجام میدین خوب بدین بحثی نداریم دیگه
اگرم کسی تو تصورش تا ی چیز یاد گرفت فکر میکنه متخصص و حرفه ای شده و بقیه هیچی نمیدونن میتونه جای دیگه این صحبت هارو ادامه بده ... و اینجا هم هرکسی نباید بیاد بگه من حرفه ایم و بقیه مبتدی چون نه صلاحیت خودشو کسی تائید کرد نه نظر رو صلاحیت بقیه دسته ایشونه که با بی اطلاعی به اولین جمله بقیرو زیر سوال ببره ...

eshpilen
یک شنبه 30 مرداد 1390, 08:58 صبح
و اینجا هم هرکسی نباید بیاد بگه من حرفه ایم و بقیه مبتدی
هرکس آزاده نظرش رو بگه. حتی اگر بگه من حرفه ایم و بقیه بی سواد. البته بنده چنین چیزی نگفتم، ولی مطرح کردن خود و به چالش کشیدن دیگران رو بصورت رقابت سالم و بحث دوطرفه لزوما چیز بدی نمیدونم و در بعضی موارد میتونه مفید یا لازم باشه. این یه رقابته که برای رشد همه قابل استفاده هست، بجز آدمهای تنبل و ترسو که حال یا جرات رویارویی با واقعیات رو ندارن.
ضمنا شما حالا تاپیک بازارچه زدی مثل اینکه فکر کردی تاپیک شخصی هست و بورس و بنگاه تجاری دائمی انگار! دوتا قیمت میخواستی بهت گفتن دیگه. دوتا بحث مفیدتر هم در کنارش مطرح شد برای رفع ابهام بنظر بنده خوب بود. بقیه میتونن قیمتشون رو بدن؛ صحبتهای من جلوشون رو گرفته یا باعث میشه پست اونا دیده نشه؟

اما دیگه هر کدوم از اونارو به ی بحث تبدیل نکنین . و هر شاخه ای که میده به ی بحث مبدل نکنین .
دوست دارم تبدیل میکنم. غیرقانونیه؟ شما بر چه اساسی میگی این کار رو نکنم؟ میخواید فقط قیمت های شما رو بدن؟ معلومه دیگه هرکس دنبال منافع خودشه.

و منم جوابی که به آقای نیما جان دادم که گفتن با 200 تومن اون کارو می کنن فقط این بود که اگه اون کارو با 200 انجام میدین خوب بدین بحثی نداریم دیگه
بنده اصلا کاری به این حرفا ندارم و نمیدونم از چی صحبت میکنید. چیزی اگر گفتم بصورت کلی گفتم و جواب کسی نبود.

benyamin_pc
یک شنبه 30 مرداد 1390, 20:14 عصر
هرکس آزاده نظرش رو بگه. حتی اگر بگه من حرفه ایم و بقیه بی سواد. البته بنده چنین چیزی نگفتم، ولی مطرح کردن خود و به چالش کشیدن دیگران رو بصورت رقابت سالم و بحث دوطرفه لزوما چیز بدی نمیدونم و در بعضی موارد میتونه مفید یا لازم باشه. این یه رقابته که برای رشد همه قابل استفاده هست، بجز آدمهای تنبل و ترسو که حال یا جرات رویارویی با واقعیات رو ندارن.
ضمنا شما حالا تاپیک بازارچه زدی مثل اینکه فکر کردی تاپیک شخصی هست و بورس و بنگاه تجاری دائمی انگار! دوتا قیمت میخواستی بهت گفتن دیگه. دوتا بحث مفیدتر هم در کنارش مطرح شد برای رفع ابهام بنظر بنده خوب بود. بقیه میتونن قیمتشون رو بدن؛ صحبتهای من جلوشون رو گرفته یا باعث میشه پست اونا دیده نشه؟

دوست دارم تبدیل میکنم. غیرقانونیه؟ شما بر چه اساسی میگی این کار رو نکنم؟ میخواید فقط قیمت های شما رو بدن؟ معلومه دیگه هرکس دنبال منافع خودشه.

بنده اصلا کاری به این حرفا ندارم و نمیدونم از چی صحبت میکنید. چیزی اگر گفتم بصورت کلی گفتم و جواب کسی نبود.

من که شخصا نسبت به تجربم فکر نمی کنم چنین شخصی با این طرز بیان حرفه ای باشه مابقیش هیچی!

HamidTatalo
دوشنبه 31 مرداد 1390, 13:00 عصر
دوتا قیمت مجزا برای این سایت میشه در نظر گرفت
اولی نوشتن پروژه بطور کامل برای یک نفر خاص: که میشه یه قیمتی بین 1200 تا 1500 داد
دومی اینه که یه پروژه رو قبلا نوشته باشی و بخوای اون رو به چندین نفر بفروشی که قیمتش حدود 700 تا 1000 میشه

Net So
دوشنبه 31 مرداد 1390, 23:45 عصر
حرف HamidTatalo تایید میشه. مضاف بر حرف هایی که دوستان زدند ، به شخصه برای من سواله که چرا خیلی از قیمت ها به صورت حبابی و کاذب در حال بالا رفتن هستن. مثلا فروشگاه ساز حامد ، Plan آخرش 400 هست و فروشگاه ساز Persiantools ، نسخه 15 میلیون تومانی !!! هم داره. ... خوب این چه Feature ای داره ؟ شاید از اون دسته باشن که ماژول ها رو n تومان میفروشند.

من که شخصا نسبت به تجربم فکر نمی کنم چنین شخصی با این طرز بیان حرفه ای باشه مابقیش هیچی! بیشتر میخورن این دوستمون ، یه نوجوان با تحصیلات آکادمیک و بدون هیچ گونه پروژه عملی و Live باشن.
تو یه ترد دیگه من با کس دیگه ای بحث میکردم که ایشون پرید وسط و 3 صفحه خودش پست داده . اونجا هم ادعایی نکردم ، ندارم و نخواهم داشت ولی یه نصیحت براش دارم که هیچکس کامل نیست.
قصد جسارت به سایر دوستان رو ندارم ولی ایرانی هم ماشاالله تا 2 خط سواد تئوری یاد میگیره ، و 4 تا Dic باز میکنه و 2 تا Priv8 و ... رو یاد میگیره میشه علامه دهر!! دیگه خدا رو هم بنده نیست...

HamidTatalo
سه شنبه 01 شهریور 1390, 01:20 صبح
مثلا فروشگاه ساز حامد ، Plan آخرش 400 هست و فروشگاه ساز Persiantools ، نسخه 15 میلیون تومانی !!! هم داره. ... خوب این چه Feature ای داره ؟ شاید از اون دسته باشن که ماژول ها رو n تومان میفروشند.

دوستان من الان توی تبریز فعلا مشغوا زندگی و کار هستم و بعد از ورودم به اینجا با شرکت هایی مواجه شدم که joomla رو به قیمت 5000000 تومان دارن میفروشن و حتی زحمت نکشیدن license اون رو تغییر بدن و اینجا سیستم مدیریت محتوایی رو که خیلی روش زحمت کشیدم و حاضرم با joomla مقایسه کنم رو حتی بهش نگاه هم نمی ندازن !!!

benyamin_pc
سه شنبه 01 شهریور 1390, 08:53 صبح
حرف HamidTatalo تایید میشه. مضاف بر حرف هایی که دوستان زدند ، به شخصه برای من سواله که چرا خیلی از قیمت ها به صورت حبابی و کاذب در حال بالا رفتن هستن. مثلا فروشگاه ساز حامد ، Plan آخرش 400 هست و فروشگاه ساز Persiantools ، نسخه 15 میلیون تومانی !!! هم داره. ... خوب این چه Feature ای داره ؟ شاید از اون دسته باشن که ماژول ها رو n تومان میفروشند.

بیشتر میخورن این دوستمون ، یه نوجوان با تحصیلات آکادمیک و بدون هیچ گونه پروژه عملی و Live باشن.
تو یه ترد دیگه من با کس دیگه ای بحث میکردم که ایشون پرید وسط و 3 صفحه خودش پست داده . اونجا هم ادعایی نکردم ، ندارم و نخواهم داشت ولی یه نصیحت براش دارم که هیچکس کامل نیست.
قصد جسارت به سایر دوستان رو ندارم ولی ایرانی هم ماشاالله تا 2 خط سواد تئوری یاد میگیره ، و 4 تا Dic باز میکنه و 2 تا Priv8 و ... رو یاد میگیره میشه علامه دهر!! دیگه خدا رو هم بنده نیست...
مشکل تو تاپیک های دیگرو با کاربر یاد شده تجربه ایه که فکر می کنم خیلی از کاربرهای سایت توی مورد اشاره شده داشته باشن که دلایلش هم واضحه . فقط توی یک تاپیک بحث تکنیکی میشد که فقط با یک سرچ اول راهنمائی همه چیز در اون مورد مشخص بود اما ایشون و دوستان دیگشون فقط میگفتن مدرک رو کن ولی زحمت چند ثانیه سرچو نمیکشیدن و من هم گذاشتم چند صفحه هرچی میخان از قبیل توهین و .... انجام بدن تا موقعی که مدارکه خاسته شده که تو اولین سرچ گوگل پنجاه تا لینک ازش میامد بدم تجربه خوبی باشه که از این طور رفتار هم دست بکشن . اما اثر نکرده
این رفتارها ارزش وقت گذاشتن ندارن

eshpilen
سه شنبه 01 شهریور 1390, 11:53 صبح
فقط توی یک تاپیک بحث تکنیکی میشد که فقط با یک سرچ اول راهنمائی همه چیز در اون مورد مشخص بود اما ایشون و دوستان دیگشون فقط میگفتن مدرک رو کن ولی زحمت چند ثانیه سرچو نمیکشیدنکدام تاپیک و مطلب؟

من هم گذاشتم چند صفحه هرچی میخان از قبیل توهین و ....میشه یکی از این توهین ها رو معرفی کنید؟

ضمنا اینو بگم که بنده شخصا اگر کسی بیاد توی تاپیکم با دیگران یا خودم بحثی بکنه این رو حق همه میدونم و ایرادی بهش ندارم. تاحالا هم عملا چنین مواردی بوده و بنده حتی یک بار نگفتم مثلا برای گسیخته نشدن بحث یا مطالب اصلی تاپیک هم که شده دیگران در تاپیک بنده بحث نکنن یا مطلب ندن. حتی درمورد بحثهایی که نسبتا نامرتبط بودن.
از این بابت فکر نمیکنم هیچوقت هم ضرر خاصی برای خودم یا دیگران بوده باشه. بالاخره طبیعت آزادی و محیط عمومی و تخصصی و تنوع و برخورد افکار همینه و مسلما آزادی و ارتباط جمعی هزینه و سایدافکت های طبیعی هم داره که باید پذیرفت، و در مجموع مزایا و فوایدش خیلی بیشتر هست. میتونم بگم حتی گاهی مطالبی در بحثهای متفرقه بوده که باعث شدن چیزهای جدید و مفیدی یاد بگیرم.
ضمنا دوتا تاپیک و چند خط و حتی چند صفحه متن که در این محیط مجازی بیت و بایتها هزینهء خاصی نداره! این کار بیشتر برای اون کسی که مطلب میده هزینه داره از نظر وقت و انرژی ای که صرف میکنه (بخصوص که مثل بنده باشه که مطالبش اکثرا کپی پیست نیستن و همه رو خودش تایپ کرده)؛ نباید برای دیگران مشکل و هزینهء خاصی داشته باشه.
چرا اینقدر حساسیت؟ چرا فکر میکنیم صلاحیت داریم دیگران رو محدود کنیم یا بخاطر چیزهایی که به کسی جز خودشون مربوط نمیشن اونها رو مقصر و مجرم بدونیم و ازشون طلبکار باشیم؟

بهتره شما هم ظرفیت خودتون رو بالاتر ببرید و با دیگران بصورت شخصی برخورد نکنید و تنها به منافع شخصی خودتون نظر نداشته باشید. و سعی کنید از هرچیزی اون چیزهایی رو که بدردتون میخوره جدا کنید و بقیه رو دور بریزید. این کار در یک محیط مجازی و چیزهای فکری خیلی ساده هست. تعجب میکنم چطور بعضی ها از صرف حرف و مخالفت و مطالب دیگران اینقدر آشفته میشن. بنظر بنده اینها نشانهء ضعیف بودنه. یعنی انسان اینقدر از نظر روانی و قدرت فکر و تجزیه و تحلیل ضعیف و آسیب پذیر هست که نمیتونه حتی فکر و چیزهای غیرفیزیکی رو هم برای خودش مدیریت بکنه و تحت تاثیر احساسات خودش هست که همه جا براش محدودیت و مشکل ایجاد میکنن؛ حتی جایی که هیچکس اون رو نمیشناسه (هویت واقعیش رو) و اونم دیگران رو نمیشناسه.
این نهایت ضعفه که آدم با کوچکترین نظر و مخالفت ناخوشایند یا حتی تفاوت طبیعی دیگران و طرز تفکرها و زندگیهای دیگر، اینطور دچار رنجش و نابسامانی بشه.
اینها همه بخاطر ضعفهای درونی ماست. اما اونها رو به مسائل برونی مرتبط/فرافکنی میکنیم.
منشاء همه چیز در درون ماست. ضعف از خود ماست.
بالاخره انسانها متفاوت هستن و تاجاییکه قانون اجازه میده و رفتار طبیعی خودشون هست حق دارن رفتار و گفتار داشته باشن. اگر شما از چیزی بخاطر ضعف خودتون ناراحت میشید، حق ندارید جلوی گفتار و عمل دیگران رو بگیرید. باید برید فکری بحال خودتون بکنید تا قابلیت زندگی راحتتر در میان این واقعیات رو داشته باشید.

eshpilen
سه شنبه 01 شهریور 1390, 12:20 عصر
ضمنا فکر نکنید این فروم فقط جهت بهره برداری برای مقاصد شغلی و تجاری شماست و در این ارتباط اولویت و امتیاز خاصی به شما داده میشه.
اینجا یک فروم عمومی تخصصی هست برای هرکس و هرچیزی که به این تخصص مربوط بشه.
اگر هم رفتار و مطلب کسی بنظر شما غیرقانونی است میتونید به مدیران گزارش کنید. وگرنه خودتون حق قضاوت و محکوم کردن کسی و وضع محدودیت رو ندارید.

Net So
سه شنبه 01 شهریور 1390, 13:49 عصر
فروم عمومی تخصصی هست پس مثل بچه ها رفتار نکن وگرنه ترد میشی. 2 نفر بحث میکنن ، شما اصرار داری بگی بقیه چرت میگن و خودت خدایی !! میخوای اثبات وجود کنی. بگی من هم هستم ولی چون تواجتماع بهت اهمیت نمیدن ، مجبوری ایجا خودت رو تخلیه کنی.

مشکل تو تاپیک های دیگرو با کاربر یاد شده تجربه ایه که فکر می کنم خیلی از کاربرهای سایت توی مورد اشاره شده داشته باشن که دلایلش هم واضحه . فقط توی یک تاپیک بحث تکنیکی میشد که فقط با یک سرچ اول راهنمائی همه چیز در اون مورد مشخص بود اما ایشون و دوستان دیگشون فقط میگفتن مدرک رو کن ولی زحمت چند ثانیه سرچو نمیکشیدن و من هم گذاشتم چند صفحه هرچی میخان از قبیل توهین و .... انجام بدن تا موقعی که مدارکه خاسته شده که تو اولین سرچ گوگل پنجاه تا لینک ازش میامد بدم تجربه خوبی باشه که از این طور رفتار هم دست بکشن . اما اثر نکرده
این رفتارها ارزش وقت گذاشتن ندارن
شما تجربتون تو این فرم بیشتره . :قلب: من هم تازه به حرف شما رسیدم. نمیدونم این افراد فکر میکنن چون محیط مجازی هست ، دیگه هرچی بگن درسته و ...
بی تفاوت از کنار اینطور افراد رد شدن ، بهترین جوابه:لبخند:

eshpilen
سه شنبه 01 شهریور 1390, 15:35 عصر
پس مثل بچه ها رفتار نکن وگرنه ترد میشی. 2 نفر بحث میکنن ، شما اصرار داری بگی بقیه چرت میگن و خودت خدایی !! میخوای اثبات وجود کنی. بگی من هم هستم ولی چون تواجتماع بهت اهمیت نمیدن ، مجبوری ایجا خودت رو تخلیه کنی.
من به امثال تو نیازی ندارم که بخوای ترد بکنی یا نه. از جانب بقیه هم بیخود نظر درنکن.
نهایت مطلبی که شما میذاری یه چیزی بی سر و ته و فقط برای خودنمایی هست، وگرنه سعی میکردی توضیحات و استدلال و نمونه و تست بذاری تا دیگران بتونن بفهمن و درستی اون مطلب براشون ثابت بشه. وگرنه همینطوری یه چیزایی مثل اون تاپیک میذاری، وقتی هم میگیم منبع و نمونه و سند کلی ادعا میکنی. خب که چی؟ آیا کسی بر این اساس باید ادعای شما رو باور کنه و بعدش مطالب شما رو هم معتبر بدونه و استفاده کنه. نه عزیزم از امثال شما چیزی به دیگران نمیرسه و این شماها هستید که ترد میشید.
واقعا حرفای مضحکی هم میزنی و نادانی خودت رو نشون میدی.
فرضا من ترد هم بشم هروقت نیاز داشته باشم میتونم با یه آیدی دیگه بیام.

ضمنا من هیچکس رو ترد نمیکنم چون دلیلی برای اینکار نیست جز ضعف شخصی و خالی کردن کینه که نشانه هاش در شما دیده میشه.
برای من اهمیتی نداره هرکس با هر اخلاقی و هر ادعایی، درمورد مسائل علمی با همه در هر موردی به شرطی که با شکل اصولی باشه همکاری میکنم چون به نفع خودمم هست. حتی با شما! ترد کردن در این محیط مجازی جز یک ضعف شخصی بیشتر نیست. چیزی از بابتش به کسی نمیرسه. ولی من اگر از شما هم چیزی بپرسم و بخونم و بحثی بکنم، ممکنه چیزهای بیشتری یاد بگیرم. بنده قادر هستم بر کینه و زخم های احساسی غلبه کنم و اونها رو بر منطق و حقانیت غلبه ندم. اگر یه چیزی درست بگی میگم درست میگی. اگر باهات دوست باشم و یه چیزی اشتباه بگی میگم اشتباه میگی.

postgah
سه شنبه 01 شهریور 1390, 15:50 عصر
سلام

والا به نظر من 200 تومنی می ارزه.

www.postgah.com (http://www.postgah.com)

Net So
سه شنبه 01 شهریور 1390, 15:55 عصر
چرا شانتاژ میکنی ؟
توی همون ترد جوابت رو دادم. از طرز حرف زدنت که یه خط کتابی هست و یه خط کوچه بازاری میشه سطح شعور رو تشخیص داد .

بر کینه و زخم های احساسی غلبه کنم و اونها رو بر منطق و حقانیت غلبه ندم
انصافا از کدوم کتاب کپی پیست کردی این جمله رو ؟ :قهقهه:انصافا lol ی هستی برای خودت .
نکته جالب اینه که حتی 1 دونه نمونه کار live هم نداره و اینقدر ادعا داره :قهقهه::قهقهه:

شما طوری پست ارسال می کنید مثل اینکه با یه تازه وارد توی این عرصه دارید صحبت می کنید .
کامنت بالا و کامنت های دیگه تو همین 3 صفحه داره نشون میده "کی داره ادعا میکنه" . تو اون کتاب ها و مباحث تئوری صرف هیچ وقت یاد نگرفتی و نمیگیری که همه چیز منبع نداره. nuke و بقیه cms های open source ("متن باز" نه "باز متن" :قهقهه: :قهقهه::قهقهه::قهقهه: سطح سواد en ای که باهاش wiki میخوندید هم معلوم شد :قهقهه: !!!!!) که هر از چند گاهی یه exploit براشون میاد ، باید برای هر کدومشون یه کتاب به عنوان منبع بنویسن تا افرادی مثل شما منبع داشته باشن : Super LOL
بی خیال. ما ها همه نمیفهمیم و تو فقط میفهمی. OK تو میفهمی - تو تنها برنامه نویس ایرانی - لمر هم نیستی:قهقهه: - N تا کار LIVE داری - M تا هم portal نوشتی

eshpilen
سه شنبه 01 شهریور 1390, 16:25 عصر
جواب این چیزهایی که میگی در تاپیک دیگه داده شد. برو بخون حال کن.
ضمنا چیه اینقدر شکلک میزنی. ریخت تاپیک و تالار رو بهم ریختی.
من بحث میکنم چنتا پست طولانی میدم اونم با حداقل غلط املایی و با علامتگذاری خوب میگن چرا این کار رو میکنی، حالا تو خودت اینجا رو با کجا اشتباه گرفتی که اینقدر شکلک میزنی و بجای منطق و پاسخگویی مدام ادعا میکنی و متوسل به مغلطهء پرداختن به شخص مقابل میشی (نه بحث و استدلال های جاری بدون درنظر گرفتن خود مخاطب) نمیدونم. منتظر باش الان رفیقت هم میاد تحویلت میگیره! راستی احیانا اون طرف هم خودت نیستی؟

فراموش نکن حتی یه آدم بی سواد هم ممکنه چیزی رو متوجه بشه و بگه که درست باشه. بنابراین هیچوقت در بررسی و پاسخگویی اعتبار خود افراد رو زیر سوال نبر. اگر چیزی ساده و آشکار هست پس باید بتونی ثابتش هم بکنی، وگرنه دیگه جایی برای این حرفهای نامربوط نیست و طرف هم اینقدر بارش بوده و مسئله اینقدر پیچیده هست که بهش پرداخته بشه.

این رو بهش چی میگن عزیز؟ تحلیل عقلانی و منطق!

"متن باز" نه "باز متن"بنده هردو فرمش رو دیدم استفاده میکنن. فکر نمیکنم از نظر دستور زبان و معنی هم مشکلی باشه. مثل بالگرد و چرخبال. جابجا شدن دو بخش لزوما مشکلی نداره.
ضمنا نوشتن بازمتن راحتتره و دو کلمهء تشکیل دهنده رو میشه بدون تایپ فاصلهء مجازی کنار هم قرار داد.
امیدوارم برای هر ادعایی که میکنید بتونید بالاخره سند یا استدلال درخوری ارائه کنید. ببینم بالاخره موفق میشی یا نه :لبخند:

Net So
سه شنبه 01 شهریور 1390, 16:52 عصر
ضمنا چیه اینقدر شکلک میزنی. ریخت تاپیک و تالار رو بهم ریختی.
به تو ربطی داره ؟

من بحث میکنم چنتا پست طولانی میدم اونم با حداقل غلط املایی و با علامتگذاری خوب میگن چرا این کار رو میکنی، حالا تو خودت اینجا رو با کجا اشتباه گرفتی که اینقدر شکلک میزنی و بجای منطق و پاسخگویی مدام ادعا میکنی و متوسل به مغلطهء پرداختن به شخص مقابل میشی (نه بحث و استدلال های جاری بدون درنظر گرفتن خود مخاطب) نمیدونم. منتظر باش الان رفیقت هم میاد تحویلت میگیره! راستی احیانا اون طرف هم خودت نیستی؟
lol توهم هم داری که :لبخند:

یه آدم بی سواد هم ممکنه چیزی رو متوجه بشه و بگه که درست باشه.
دقیقا . :تشویق:مثلا الان چند تا کلمه حرف زدی که درسته. این نشون میده متوجه شده.

امیدوارم برای هر ادعایی که میکنید بتونید بالاخره سند یا استدلال درخوری ارائه کنید. ببینم بالاخره موفق میشی یا نه :لبخند:
من به خودم شک ندارم. ولی به تو چرا !!! تو وجود خودت رو اثبات کن باقیش پیشکش ...

eshpilen
سه شنبه 01 شهریور 1390, 17:14 عصر
راستی این کارهای Live و اسناد اعتبار و کارهای شما کجاست؟
اینقدر که گفتید اینا رو ندارم کنجکاو شدم بدونم خودتون میتونید ثابت کنید یا فقط ادعاش رو میکنید.
گرچه نهایتش بنظر من اعتبار هیچکس دلیل بر درستی یا نادرستی ادعاش نمیشه. بزرگترین دانشمند هم باشی، بالاخره باید برای نظریه ای که ارائه میکنی سند و/یا استدلال درخوری ارائه کنی.

armsoftpc
سه شنبه 01 شهریور 1390, 17:38 عصر
به نام خدا
با سلام
دوستان دیگه این تاپیک رو ادامه ندین ، این دیگه چه مسخره بازیه!:عصبانی:

eshpilen
سه شنبه 01 شهریور 1390, 21:45 عصر
پسر عجب درگیری ای بود.
بد نبود همچین خودم رو محک زدم.
سعی کردم به خودم مسلط باشم.
یه مدت باشگاه کنگفو میرفتم. یاد شرایط و مبارزه های اونجا افتادم.
کلا درگیری خوبه. باعث قوی شدن آدم میشه.
البته درگیری کوچه و خیابان با چاقو رو نمیگم.
درگیری مبارزه ای و تمرینی یا توی محیط مجازی.
حداقل گهگاهی بد نیست.
بعدم یه چیزی بگم! با بعضیا باید درگیر بشی. این هم به نفع خودشونه و هم به نفع جامعه.
از طرف دیگه تا مرد نبرد نکنه مرد نمیشه. باید هنر رزمیدن آموخت.
چه مجازی، چه فیزیکی.

به نام خدا
با سلام
دوستان دیگه این تاپیک رو ادامه ندین ، این دیگه چه مسخره بازیه!
چاره ای نیست عزیزم.
چون دو طرف ادعای حقانیت میکنن و نمیتونن نسبت به هم بی تفاوت باشن.
حداقل در این درگیری ها مشخص میشه که هیچکس بهتر از دیگری نیست و اونایی که ادعاشون میشه هم وقتی پای بحث و عمل برسه تهی بودنشون مشخص میشه.
من حداقل تظاهر به چیزی نمیکنم. و به دیگران بخاطر اینکه پست طولانی میزنن یا سواد منو زیر سوال میبرن و اینطور چیزا ایراد نمیگیرم.
اما بعضیا خیلی ادعای عقل و ادب و تواضع و سطح بالا بودنشون میشه. که در زندگی بهم ثابت شده اکثرش توخالیه و فقط به شرایط و منافع بستگی داره. تا وقتی ازشون ایراد نگیری، زیر سوال نبری، با منافع و اعتبارشون برخوردی نداشته باشی، ظاهرا محترمانه صحبت میکنن. اما امان از وقتی که ...!
بعضی وقتا یاد آدمایی میفتم که دیوانه ها رو مسخره یا آزار میکنن. بنظر شما اون آدما خودشون سالمن؟ در اینطور مواقع شما میتونید و باید دقت کنید تا ماهیت حقیقی بعضی افراد رو بشناسید و در زندگی مواظب خودتون باشید.
میشه گفت دو طرف اشکالی دارن. البته این نسبت های مشابه دیوانگی رو بعضیا به بنده میدن، وگرنه منکه در خودم اشکالی نمیبینم :لبخند:

eshpilen
سه شنبه 01 شهریور 1390, 21:53 عصر
بنظر من روراست بودن خیلی بهتر از تظاهر به ادب و تواضع هست.
اگر ادعات میشه بگو ادعام میشه.
و مردانه و رودررو مبارزه کن.
شهامتش رو داشته باش که ظاهر و باطنت یکی باشه و به چیزی تظاهر نکنی.
چیزی رو که فکر میکنی بیان کن (البته این قاعده استثناء هم داره - بعضی چیزها رو نباید بیان کرد چون به مصلحت خودت یا اجتماع نیست).
هرچیزی رو که میخوای بگو.
و با دیگران و مخالفت ها و تنفرها و جنگ منافعشون رودررو شو.

من بارها گفتم دنبال قدرت هستم.
البته قدرت نه به معنای قدرت هایی مثل ثروت و مقام.
و با کسانی که ادعای صلاحیت میکنن اما صلاحیت واقعی ندارن سر جنگ دارم.
البته شاید هم کسی صلاحیت داشته باشه، بخاطر همین به چالش میکشم و انتظار دارم این مسئله در عمل ثابت بشه.

amin7x
چهارشنبه 02 شهریور 1390, 00:16 صبح
باسلام
من با اینکه تازه واردم میدونم شما میتونید این CMS رو به چند نفر بفروشی.(در صورت خصوصی نبودن CMS)
سایت های بزرگ طراحی وب یک CMS رو به چندیدن سایت میدن پس بهتره قیمت ها رو پایین تر بیاری.
مثلا دومی 13 تومن خیلی بهتره 9 تومن باشه.

البته این نظر شخصی منه

benyamin_pc
چهارشنبه 02 شهریور 1390, 02:50 صبح
جناب اشپیلن چون بحث روان مطرح کردی من شخصا چیزی که باعث این رفتارتون تو محیط اجتماعی میشه ناشی از روانتون میدونم حالا اگه رفتارتون بده باید بدتون بیاد و اگه خوبه باید خوشتون بیاد . اما این طور رفتار و حرف زدن نه تنها بر خلاف چیزی که تو ذهنتونه شبیه منطق و دموکراسی نیست بلکه اگه تحمل حقیقتو داشته باشین بی منطقی و تجاوز به حقوق دیگرانه و نشان از رخنه فرهنگ در ظرفیت کوچکتر از اونه که فقط کلمات روشن فکرانه بدون هیچ زیر بنا و زیر سازی هست که مثل دوستتون تو اون تاپیک , دیدینکه میگن مدرک بخواه و بدون مدرک پذیرفتن چیزی نادانیست اما هرجا و همه جا و به محض هر حرفی جاش نیست و یکم تحقیق هم خوبه و اگه سطح دانائیه ما چیزهای معمولو ندونست معناش نیست که اینجا فرهنگ داشتن یعنی فوری طلب مدرک کنیم و اینکارو با ی سرچ ساده و بالا بردن دانائیمون باید انجام بدیم اما تا اون موقع میتونیم نپذیریم اما حق توهین نداریم . اشاره به تاپیکی که شما و دوستانتون 2 صفحه تموم مدرک میخاستین که hp webos روی بروزر اجرا میشه اما خبر روز بودو فقط ی سرچ وجدانا اگه میزدین هزران لینکه مرتبط میامد که تو کنفرانس اخیر اچ پی مطرح شده بودو صحبتهای توی کنفرانس عینا اومده بود اما برام جالب بودکه بجای چند ثانیه وقت برای یک سرچ ساده فقط به فکر توهین و ... و فقط تماشاگر بودم تا 2 صفحه که حرفها تموم شد لینکها و مدارک زیر خاکی رو مطرح کنم !!! حالام دیگه اصلا دوست ندارم وقتمو رو این حرفا بذارم میتونین تا هر زمان دوست دارین ادامه بدین اما شخصا پستهای جدل وارو ادامه نمیدم و اگه شمام صحبتی مرتبط با موضوع دارین بفرمائید

eshpilen
چهارشنبه 02 شهریور 1390, 08:08 صبح
بنده یادم نمیاد سند بقدر کافی قطعی و روشنی در اون تاپیک درج شده باشه.
ضمنا بهرصورت در ادعاهای مطرح شده تناقضات و اشتباهات مهمی وجود داشت و مواردی که هیچ سندی براشون وجود نداشت. مثل این گفته که یک مرورگر در سطح کرنل اجرا میشه و تمام سرویسهای یک سیستم عامل رو خودش ارائه میکنه. ادعا این بود، درحالیکه اسناد ارائه شده فقط خبرهایی کلی و مبهم از این بودن که یک سیستم عاملی رو که قبلا بوده حالا کاری کردن روی مرورگر اجرا میشه (مسلما یک مرورگر به معنای یک نرم افزار خارجی که خودش تحت سیستم عامل اصلی دیگری اجرا میشه).
حالا باز برمیگردم و نگاهی میکنم ببینم اون اسناد معتبر چی بودن.
احتمالا با خود HP هم تماس خواهم گرفت.

benyamin_pc
پنج شنبه 03 شهریور 1390, 02:52 صبح
باسلام
من با اینکه تازه واردم میدونم شما میتونید این CMS رو به چند نفر بفروشی.(در صورت خصوصی نبودن CMS)
سایت های بزرگ طراحی وب یک CMS رو به چندیدن سایت میدن پس بهتره قیمت ها رو پایین تر بیاری.
مثلا دومی 13 تومن خیلی بهتره 9 تومن باشه.

البته این نظر شخصی منه

میتونم بپرسم شما معیار برآورد قیمتتون چیه؟ از نظر شما cms نوع Y به طور معمول چه مدت زمان میبره تا یک برنامه نویس بخواد بنویسه؟

Nima0711
یک شنبه 06 شهریور 1390, 02:16 صبح
بنیامین جان ، کلاً توی بحث قیمت گذاری هر کس معیارهای مختص به خودش رو داره ، شما باید با توجه به میزان صرف وقت ، صرف معلومات و طراحی سولوشن و از همه مهمتر میزان افزایش اطلاعات و تجربیاتتون توی پروژه قیمت خودتون رو تخمین بزنید ، و این نکته رو هم باید در نظر بگیرید که طرف مقابل شما چه کسی هست !!! تا متناسب با شخص قیمت خودتون رو طتبیق بدید

benyamin_pc
یک شنبه 06 شهریور 1390, 13:26 عصر
بنیامین جان ، کلاً توی بحث قیمت گذاری هر کس معیارهای مختص به خودش رو داره ، شما باید با توجه به میزان صرف وقت ، صرف معلومات و طراحی سولوشن و از همه مهمتر میزان افزایش اطلاعات و تجربیاتتون توی پروژه قیمت خودتون رو تخمین بزنید ، و این نکته رو هم باید در نظر بگیرید که طرف مقابل شما چه کسی هست !!! تا متناسب با شخص قیمت خودتون رو طتبیق بدید
صحبت شما تایید میشه برای همین هیچ اصراری ندارم همه قیمت منو تایید کنن اما فقط می خواستم ببینم از دید ایشون چقدر زمان میبره و معیارهای قیمت گذاری ایشون چین ولی با قیمتشون کاری نداشتم

hpsarvari
دوشنبه 07 شهریور 1390, 01:33 صبح
با سلام دوستان بحثتونو تقریبا خوندم، ولی انصافا همچین سایتی 15 تومن براش زیاده با ده تومن میشه ردیفش کرد ...
باید در تایید صحبت دوستمم بگم که واقعا الان سی ام اس رو دارن میفروشن صد هزار تومان با کلی ماژول ... یه نگاه کوچیک به آگهی ها بندازید مثلا همین همشهری زده با 100 هزار صاحب فروشگاه شوید :D
این اوپن سورس بودنم بعضی وقتها اشک آدم رو در میاره الان یه نگاهی بندازید فروشگاه رایگان سی ام اس رایگان میکروبلاگ رایگان در حد لالیگا ...
مشتریا هم وقتی اینارو میبینن مجانیه فکر میکنن اختصاصی رو با 200 300 هزار تومان میشه نوشت باور کنید با چشم خودم دیدم همچین آدمایی . در کل تو کشور ما شغل ما پارتی میخواد و نفوذ .
با همم دعوا نکنید ...

A B C D
دوشنبه 07 شهریور 1390, 04:55 صبح
چه بخواید و چه نخواید Open source هست و نرم افزارهای Freeware هم هستن و کسی هم نمیتونه جلوشون رو بگیره چون کسی حق و صلاحیت این کار رو هم نداره.
من بارها گفتم اینهمه که فله ای میریزن در رشتهء کامپیوتر و برنامه نویسی باید ببینن ظرفیت واقعی این رشته چقدر هست، نه اینکه انتظار داشته باشیم هرچقدر بیان در این رشته ظرفیت داشته باشه. هیچ چیزی ظرفیت نامحدود نداره.
اگر ما پزشک بیش از حد ظرفیت داشته باشیم، این پزشکها هستن که باید فکری بحال خودشون بکنن، و درصورت لزوم برن دنبال شغل و تخصص دیگه ای؛ هیچکس نمیاد بگه کاری کنیم مردم بیشتر مریض بشن تا کار برای پزشکها باشه.
فیلد برنامه نویسی هم ظرفیت داره، ولی نه اونقدری که خیلی ها فکر میکنن، حداقل نه در اون سطوح عادی و پایینش. یعنی باید اولا واقعا کارتون درست باشه، وگرنه نرم افزاری که هر جوجه ای میتونه درست کنه ارزشی نداره؛ یه تیم یا یه مخ اوپن سورس هم یه نمونش رو میده بیرون ده برابر بهتر!
برای نرم افزارهای سفارشی هم که همیشه بهرحال بحد خودش ظرفیت داره. ولی این ظرفیت درحد نامحدود و برای برنامه نویسهای فله ای نیست.

amin1softco
دوشنبه 07 شهریور 1390, 10:08 صبح
یکی میره مثل مارک زوکربرگ 4 خط فیس بوک می نویسه میشه بچه میلیونر جهان یکی هم مثل ما بعد کلی تحصیلات باید بره شغل آزاد............