PDA

View Full Version : سوال: لزوم نصب IIS در استفاده از وب سرویس ؟؟ فوری

Tintirio
جمعه 14 مرداد 1390, 12:38 عصر
با سلام خدمت همه ی دوستان برنامه نویس..
راستش من تو پروژم به یک وب سرویس وصل میشم اما error
crossdomin میده فایل crossdomain رو هم اضافه کردم به روت سایت اما باز همون error رو میده.. روی سیستم من IIS نصب نیست میخواستم ببینم میتونه مشکل از اون باشه ؟؟

sunn789
دوشنبه 17 مرداد 1390, 01:56 صبح
سلام دوست عزیز تا جایی که من میدونم قبل از نصب ویژال بهتره که شما iis رو نصب کنی تا بعد از نصب دچار مشکل نشی من تا به حال نشده که پروژه رو بویسم بدون نصب IIS به هر حال شما نیاز دارید که پروژه رو طرف خودتون کمپایل کنید و سپس اون رو روی وب Upload کنید
این بود اطلاعات ناقص من

Tintirio
دوشنبه 17 مرداد 1390, 12:20 عصر
سلام دوست عزیز تا جایی که من میدونم قبل از نصب ویژال بهتره که شما iis رو نصب کنی تا بعد از نصب دچار مشکل نشی من تا به حال نشده که پروژه رو بویسم بدون نصب IIS به هر حال شما نیاز دارید که پروژه رو طرف خودتون کمپایل کنید و سپس اون رو روی وب Upload کنید
این بود اطلاعات ناقص من

راستش من تازه کارم تو قسمت وب تا حالا برنامه های ویندوزی مینوشتم..
این که بتونم خروجی فایل Xap سیلورلایت رو چطوری روسایت قرار بدم و چطور اونو تو adress bar اینترنت اکسپلورر صدا بزنم تا سایتی که ساختم رو نمایش بده رو موندم ؟؟

sunn789
دوشنبه 17 مرداد 1390, 12:59 عصر
خوب شما لازمه قبل از نصب ویژوال IIS رو نصب کرده باشید که کار سختی نیست اما دوم اینکه شما نیاز نیست فایل Xap رو صدا بزنید فقط کافیه پروژه تون رو اول توی کامپیوتر خودتون Publish کنید و انوقت روی وب Upload کنید به همین سادگی
اما اینکه وب شما سیلورلایت رو پشتیبانی کنه و وضعیت نام صفحه اول مشخص باشه از طریق کنترل پنلی که دارید

Tintirio
دوشنبه 17 مرداد 1390, 13:11 عصر
خوب شما لازمه قبل از نصب ویژوال IIS رو نصب کرده باشید که کار سختی نیست اما دوم اینکه شما نیاز نیست فایل Xap رو صدا بزنید فقط کافیه پروژه تون رو اول توی کامپیوتر خودتون Publish کنید و انوقت روی وب Upload کنید به همین سادگی
اما اینکه وب شما سیلورلایت رو پشتیبانی کنه و وضعیت نام صفحه اول مشخص باشه از طریق کنترل پنلی که دارید

ببینین این سایتی که من نوشتم الان اون فایل html ای که خود پروژه درست میکنه رو کلیک میکنم صفحه ی لود سیلورلایت باز میشه اما از اون صفحه رد نمیشه یعنی سایت من بالا نمیاد.. اما تو یه پروژه ی دیگه وقتی اون صفحه html رو کلیک میکنم تو اینترنت اکسپلورر بازش میکنه این مشکل از چیه؟؟
و یه چیز دیگه اینکه اگه همون صفحه ی html با فایل xap رو داخل سرور هاستم بزارم و از اونجا صفحه ی html رو صدا بزنم سایت بالا میاد ..؟آخه الان پاپلیش کردم error داد

sunn789
دوشنبه 17 مرداد 1390, 18:00 عصر
گنگ بود اما چند تا مطلب معمولاً اگه تو تعریف style و یا جایی static resource رو اشتباه ارجا بدین و در مجموع تو کد xaml اشتباه کنید و یا اشتباه در Xaml به نحوی باشه که کمپایلر نتونه تشخیص بده این جوری صفحه شما بالا نمییاد .
اون خطا هم که فرموده بودین بفرمایید بویسید شاید بتونم کمک کنم

Tintirio
دوشنبه 17 مرداد 1390, 22:42 عصر
گنگ بود اما چند تا مطلب معمولاً اگه تو تعریف style و یا جایی static resource رو اشتباه ارجا بدین و در مجموع تو کد xaml اشتباه کنید و یا اشتباه در Xaml به نحوی باشه که کمپایلر نتونه تشخیص بده این جوری صفحه شما بالا نمییاد .
اون خطا هم که فرموده بودین بفرمایید بویسید شاید بتونم کمک کنم

این مثال رو ببینید
http://code.msdn.microsoft.com/Getting-Started-WCF-RIA-1469cbe2

مثلا این برنامه رو که با سیلورلایت نوشته شده رو نمیتونم publish کنم ...
اگه میشه نحوه ی پاپلیش و کلا قرار دادن همچین مثالی رو روی یک هاست تا بشه اونو تو اینترنت نشون داد رو برام کامل بگین ... بخدا خیلی گیر کردم وقتم دیگه داره تموم میشه لنگ اینم ... شاید سوالای من مبتدی باشه و بخدا برای من الان این همه چیزه ؟؟؟:گریه:

sunn789
دوشنبه 17 مرداد 1390, 23:41 عصر
شما فقط کافیه روی پروژه ای که پسوند web داره راست کلیک کنید و گزینه publish رو انتخاب کنید اونوقت از منوی باز شو گزینه pulish method باید file system رو انتخاب کنید و بعد یک مکان برای publish انتخاب کنید و بعد گزینه publish رو بزنی الان شما یک پوشه دارید که داخلش فایلهای اماده بر روی وب سرور رو دارید
حالا با یک نرم افزارpublisher به هاست وصل شو و اطلاعات این پوشه رو داخل هاست بزار اگر در تنظیمان کنترل پنل default.aspx رو در لیست ایندکسها داشته باشید زمانی مه در ادرس بار نام دامنه رو وارد میکنید خود به خود وب سایت شما بالا میاد

اگه باز هم مشکل داشتید من در خدمتم

Tintirio
سه شنبه 18 مرداد 1390, 00:24 صبح
شما فقط کافیه روی پروژه ای که پسوند web داره راست کلیک کنید و گزینه publish رو انتخاب کنید اونوقت از منوی باز شو گزینه pulish method باید file system رو انتخاب کنید و بعد یک مکان برای publish انتخاب کنید و بعد گزینه publish رو بزنی الان شما یک پوشه دارید که داخلش فایلهای اماده بر روی وب سرور رو دارید
حالا با یک نرم افزارpublisher به هاست وصل شو و اطلاعات این پوشه رو داخل هاست بزار اگر در تنظیمان کنترل پنل default.aspx رو در لیست ایندکسها داشته باشید زمانی مه در ادرس بار نام دامنه رو وارد میکنید خود به خود وب سایت شما بالا میاد

اگه باز هم مشکل داشتید من در خدمتم

خیلی ممنون که وقت گذاشتین برای من تونستم پاپلیش بکنم واقعا ممنونم نمیدونم چطور ازتون تشکر کنم:تشویق:
من فردا اینو میزارمش رو هاست اشالله که جواب بده فقط فردا شاید باز مزاحمتون بشم:لبخندساده::چشمک:... بازم ممنون

sunn789
سه شنبه 18 مرداد 1390, 04:55 صبح
فقط من دوباره یاد اوری کنم که هاست شما دات نت 4 و همچنین silverlight 4 رو پشتیبانی کنه

d_derakhshani
جمعه 28 مرداد 1390, 21:44 عصر
احتیاجی به نصب IIS اصلا نیست و در هنگام برنامه نویسی وجود IIS تاثیری روی کار شما نداره. StartUp Project به احتمال زیاد روی پروژه Silverlight ایه که باید روی Web باشه. اگه مشکل از این مورد نیست comment بذار تا موارد دیگه رو هم بگم.

kambiz486
دوشنبه 14 شهریور 1390, 02:26 صبح
با سلام من یه پروژه سیلورلایت دارم و برای ارتباط با دیتابیس یه وب سرویس نوشتم. توی ویژوال استدیو همه چیز درسته و وقتی اجرا می کنم همه چیز خوب کار میکنه. ولی چجوری باید این پروژه رو روی iis بزارم؟ من از همون روش پابلیش به صورت File System استفاده کردم ولی زمانی که می خوام پروژه رو از روی iis اجرا کنم خطای زیر رو میده خواهش می کنم کمک کنید. ممنون
HTTP Error 403.14 - Forbidden

The Web server is configured to not list the contents of this directory.

sunn789
دوشنبه 14 شهریور 1390, 08:29 صبح
سلام
ادرس وب سایت رو میشه لطف بفرمایید و یا اینکه یه عکس از پروژه

kambiz486
دوشنبه 14 شهریور 1390, 09:35 صبح
پروژم به صورت local هست هنوز روی وب پابلیش نشده. می خوام روی یه سیستم بنده خدایی iis راه بندازم تا بتونه باهاش به صورت تستی کار کنه.

sunn789
دوشنبه 14 شهریور 1390, 09:57 صبح
ببینید این که گفتم یه عکس از sulotion بذارید این که ببنیم کل پروژه رو چه جوری config کردین من خودم خوندن اطلاعات از بانک رو با RIA انجام میدم ,و webservice و تا به حال به این مشکل برنخوردم
اگه بتونم کمک کنم خوشحال خواهم شد

kambiz486
دوشنبه 14 شهریور 1390, 10:52 صبح
می تونید آیدی یاهوتون رو بدید؟

sunn789
یک شنبه 24 مهر 1390, 10:30 صبح
سلام معمولاً تو این پروژه ها بانک اطلاعاتی رو که شما از sql استفاده کردین یعنی یک هاست باید تهیه کنید که sql رو پشتیبانی کنه خوب برای این بانک دو تا راه حل دارید . اول اینکه مستقیم بانک رو روی هاست بسازید و دم اینکه بانک رو روی کامپیوتر خودتون ایجاد کنید و و با استفاده از نرم sql بانک رو پابلیش کنید ، استفاده ازsql express به نظرم کاردرستی نیست چون اگه چند تا کاربر به بانکتون وصل شن سرعت دسترسی پایین خواهد اومد.
اما در باره انتشار پروژه روی sulotion راست کلیک کنید و publish رو انتخاب کنبد و پروژه رو روی هارد خودتون publish کنید بعد با استفاده از نرم افزار های ftp اون رو روی هاست upload کنید
اگه هاست برای silverlight مشکلی نداشتی باشه تمامه
اگه باز مشکل داشتین من در خدمتم

mmbayati
دوشنبه 25 مهر 1390, 18:41 عصر
سلام sunn789 (http://barnamenevis.org/member.php?15993-sunn789) عزیز.ممنون از راهنماییتون.میشه یه لطفی کنید و اول نحوه قرار دادن پروژه رو در IIS ویندوز توضیح بدید.من از ویندوز 7 استفاده میکنم و در ضمن میخوام از IIS 6 استفاده کنم و sql server 2005 چون هاستی که خریدم این امکانات رو داره!

mmbayati
دوشنبه 25 مهر 1390, 18:47 عصر
راستی یه سوال دیگه :من باید sql server رو با username و password نصب میکردم؟‍!چون مثل اینکه وقتی بخوام بانک رو روی هاست بذارم،connection string ام حتما باید با username و pass باشه!

sunn789
چهارشنبه 27 مهر 1390, 00:51 صبح
سلام
نمیدونم درست راهنمایی میکنم یا نه اما قرار دادن پروژه در IIS هاست یا IIS ویندوز کامپیوتر خودتون چون اگه تو کامپیوتر خودتون اجرا میشه که شما مشکل ندارید میمونه انتقال به هاست اینکه هاست شما احتمالاً ویندوز سرور 2003 و یا 2008 هست فرقی برای شما نمیکنه تا جایی که من میدونم اما فقط کافیه یک نرم افزار مدیریت سایت که گرون هم نیست مثل Smart FTP و یا CuteFtp رو داشته باشی و رو هاست هم مشخص باشه که تویکدوم پوشه باید اپلود کنی که این اطلاعات رو باید از همون کمپانی که هاست خریدی بپرسی اما برای sql بهتره که توی sql یه کاربر به نام همون کاربری که روی سرور اس کیو ال تعریف کردی تعریف کنی و امنیت ش رو هم تنظیم کنی اونوقت میتونی از قسمت publish اس کیو ال سرور کامپیوتر خودت استفاده کنی و روی هاستی که اس کیو ال داری publish کنی که یه Wizard داره و کمک میکنه به publish بانک شما البته بهتره از همون اول اطلاعات رو رویه هاست طراحی کنی
باز هم اگه من جایی اشتباه کردم و یا درست ندونستم بفرمایید تا با کمک هم حلش کنیم