PDA

View Full Version : کار با check box

mr.zenith
جمعه 14 مرداد 1390, 18:52 عصر
سلام
با کد زیر ما فایلهای یک دایرکتوری را بخوانیم و برای هر کدام هم یک چک باکس قرار بدیم.
حالا اگر بخواهیم بگیم که اگر کاربر چک باکس کنار فلان فایل را زد و دکمه حذف هم زد چطوری باید این کار را انجام بدیم؟؟
<?php
echo "<form id=\"form1\" name=\"form1\" method=\"post\" action=\"\">";
$dir="./htfile/$se";
if ($handle = opendir($dir)) {
while (false !== ($file = readdir($handle))) {
if ($file != "." && $file != "..") {
echo "<input type=\"checkbox\" name=\"checkbox\" id=\"$file\" /><label>$file </label><br/>";
}
}
closedir($handle);
}
echo "</form>";
?>

mr.zenith
جمعه 14 مرداد 1390, 21:31 عصر
n,sتان نظری ندارند؟؟؟؟؟؟؟

ghasemweb
شنبه 15 مرداد 1390, 01:07 صبح
نظر کاملی ندارم ولی اگه بگی با چه روشی میخوای حذف رو انجام بدی میتونم کمکت کنم چون من با عملیات روی فایلها کار نکردم و با توایع آشنا نیستم. مثلا میتونی بیای یه تابع جاوا اسکرپت تعریف کنی و با اون اسم فایلو به روش GET به صفحه php بفرستی و کار حذف رو طبق اسم فایل انجام بدی.

bigtime
شنبه 15 مرداد 1390, 10:24 صبح
با سلام
خوب تا جایی که من میدنم در این مواقع ما از خاصیت value استفاده می کنیم یعنی شما در موقع تشکیل صفحه که همون خوندن فایل ها می باشه اسم فایل ها رو مقدار value هر checkbox قرار می دی. در موقع حذف هم دیگه اسم
فایل ها مقادیری هستند که شما با انها متوجه میشی که کدوم فایل رو باید حذف کنید.

mr.zenith
شنبه 15 مرداد 1390, 14:53 عصر
نظر کاملی ندارم ولی اگه بگی با چه روشی میخوای حذف رو انجام بدی میتونم کمکت کنم چون من با عملیات روی فایلها کار نکردم و با توایع آشنا نیستم. مثلا میتونی بیای یه تابع جاوا اسکرپت تعریف کنی و با اون اسم فایلو به روش GET به صفحه php بفرستی و کار حذف رو طبق اسم فایل انجام بدی.
میشه یک کد مثال بزنید؟

ghasemweb
یک شنبه 16 مرداد 1390, 04:34 صبح
باشه سرم شلوغه ولی ظرف 1 روز اینده حتما سورس میذارم . راستی شما از کدوم تابع واسه حذف انجام میدی؟ با مثال بگید

mr.zenith
یک شنبه 16 مرداد 1390, 14:32 عصر
من هنوز برای آن بخش کدی ننوشتم ولی این را از سایت خود php مثال می زنم.

<?php
if (!is_dir('examples')) {
mkdir('examples');
}

rmdir('examples');
?>

payamsp
یک شنبه 16 مرداد 1390, 20:02 عصر
نام چک باس ها رو یک نام یکسان انتخاب کنید تا زمانی که فرم مربوطه submit شد اطلاعات به صورت آرایه ارسال بشه و به این شکل می تونید چند مقدار(نام پوشه ها) رو بگیرید .

اگر هم قصد ندارید به صورت فرم باشه و کاربر submit کنه باید از جاوا اسکریپت استفاده کنید و مقادیر چک باکس ها رو بخونید و ریدایرکت انجام بدید .

mr.zenith
دوشنبه 17 مرداد 1390, 14:53 عصر
نام چک باس ها رو یک نام یکسان انتخاب کنید تا زمانی که فرم مربوطه submit شد اطلاعات به صورت آرایه ارسال بشه و به این شکل می تونید چند مقدار(نام پوشه ها) رو بگیرید .

اگر هم قصد ندارید به صورت فرم باشه و کاربر submit کنه باید از جاوا اسکریپت استفاده کنید و مقادیر چک باکس ها رو بخونید و ریدایرکت انجام بدید .
میشه مثال بزنید؟

binyaft
دوشنبه 17 مرداد 1390, 15:01 عصر
// html
<input type="checkbox" name="c[]" value="one">
<input type="checkbox" name="c[]" value="two">
// php
print_r($_REQUEST['c']); // array(0=>'one',1=>'two');