PDA

View Full Version : سوال: مدیریت مطالب سایت با xml

spany68
شنبه 15 مرداد 1390, 00:14 صبح
با سلام
من ميخواستم يک پروژه براي يکي از دروس تو دانشگاه بنويسم
ميخواستم چيزي شبيه کار اين سايتهايي که وبلاگ ميدن بکنم يعني قالب سايت جدا باشه محتوياتش جدا .بعد وقتي قالبش رو عوض مي کنم محتويات ديگه پاک نشه و اتوماتيک منظم بشه
و هر مطلبي که به اصطلاح پست ميکنم جدا ذخيره بشه و هرموقع خواستم مثلا يکيشو حذف کنم يا ويرايش کنم يا از مطالب پست شده قبلي ليست بگيرم.
دقيقا کاري که تو وبلاگ مي کنند.
در ضمن من به سي شارپ و اي اس پي تسلط دارم. و ميخوام با اينا کار کنم.
ميخواستم اگه ميشه يکي راهنماييم بکنه که بايد با ايکس ام ال اين کارو بکنم يا نه!چطوري ميتونم اينکارو بکنم.
ممنون ميشم يکي کمکم کنه خيلي واجبه.

ASPX
شنبه 15 مرداد 1390, 08:48 صبح
برای راحتی کار از sql استفاده کنی بهتره با xml هم میشه ولی کارت یه خورده سخت تر میشه.
سوالات خیلی کلیه!
ولی اول باید جداول رو بسازی
+جدولی برای نگه داری مشخصات کاربران users + جدولی برای نگهداری محتویات سایت مثلا content + اگه میخواهی قالب هم عوض بشه جدولی برای نگهداری template + و....
بعدش توابعی برای add+ edit +delete + search + select و .... که ارتباط با دیتابس رو مهیا میکنن
برای تغییر قالب به راحتی با مستر پیج ها میشه این کارها رو کرد ....

Saman Hashemi
شنبه 15 مرداد 1390, 09:21 صبح
من دوستمون موافقم SQL راحتره اما نه براي اين پروژه شما وبلاگ هارو نگاه كنيد اكثرا از SQL استفاده نميكنند با بالا رفتن حجم اطلاعات SQL كند و سنگين ميشه اما شما ميتونيد براي هر وبلاگ يه XML جداگانه داشته باشيد و با سرعت بيشتر...!

spany68
شنبه 15 مرداد 1390, 11:45 صبح
برای راحتی کار از sql استفاده کنی بهتره با xml هم میشه ولی کارت یه خورده سخت تر میشه.
سوالات خیلی کلیه!
ولی اول باید جداول رو بسازی
+جدولی برای نگه داری مشخصات کاربران users + جدولی برای نگهداری محتویات سایت مثلا content + اگه میخواهی قالب هم عوض بشه جدولی برای نگهداری template + و....
بعدش توابعی برای add+ edit +delete + search + select و .... که ارتباط با دیتابس رو مهیا میکنن
برای تغییر قالب به راحتی با مستر پیج ها میشه این کارها رو کرد ....

ممنون از جوابتون ولی بیشتر مدنظر من اینه که هر مطلبی که پست میشه داخل یک کادر یا فریمی قرار می گیره من میخوام این کار رو بکنم یعنی مطالب رو که ذخیره کردم بیام برای هرکدومشون رو تو یک فریم به ترتیب نشون بدم.
میدونم باید محتوا و قالب جدا ذخیره بشن ولی تو نمایش باید بیام هر مطلب رو تو جای خودش داخل تگهای صفحه نهایی قرار بدم.

Saman Hashemi
شنبه 15 مرداد 1390, 11:57 صبح
اين كار ميتوني با تعريف يك XSLT بر روي XML انجام بدي به اين (http://www.w3schools.com/xsl/xsl_transformation.asp)مثال مراجعه كنيد...!

ASPX
شنبه 15 مرداد 1390, 12:10 عصر
در ضمن من به سي شارپ و اي اس پي تسلط دارم. و ميخوام با اينا کار کنم.
حتما مبدونی که برای نمایش این اطلاعات بسادگی میشه از کنترلهایی مثل دیتا ریدر و یا دیتالیست و... استفاده کرد. در این مورد سرچ کن

Saman Hashemi
شنبه 15 مرداد 1390, 12:29 عصر
حتما مبدونی که برای نمایش این اطلاعات بسادگی میشه از کنترلهایی مثل دیتا ریدر و یا دیتالیست و... استفاده کرد. در این مورد سرچ کن
ميشه بگيد چجوري يه چيزي شبيه سيستم ميهن بلاگ ميشه با ديتا ريدر پياده سازي كرد؟