PDA

View Full Version : مبتدی: متصل کردن label و textbox به پایگاه داده

andaron
شنبه 15 مرداد 1390, 14:12 عصر
با سلام دوستان

من می خوام که label یا text box را به دیتابیس وصل کنم
من وقتی برای ویندوز برنامه می نویسم از این روش استفاده می کنم ک

اول یه دیتا تیبل تعریف می کردم به نام dt

و بعد به این صورت textbox را به دیتا تیبل وصل می کنم txta.databinding.add("text",dt,"aql_name")

ولی الان در asp net نمی تونم textbox ها رو وصل کنم

دوستان کمک کنند

reza4359
شنبه 15 مرداد 1390, 14:17 عصر
خوب شما از امکان خود asp.net استفاده کنید به این صورت که یک sqldatasource از قسمت data بذارید روی صفحه و بعد از قسمت insert query مربوط به این کنترل یک کوئری ایجاد کنید و کنترلهاتون رو به اون مقید کنید البته از طریق کد هم میشه

Saman Hashemi
شنبه 15 مرداد 1390, 14:20 عصر
بهترين راه استفاده از SQLDataReader ميباشد به اينجا (http://barnamenevis.org/showthread.php?166492-sql-data-reader)مراجعه كنيد

andaron
شنبه 15 مرداد 1390, 18:42 عصر
سلام دوستان راستش من بلد نیستم که SQLDATAREADER رو پر کنم چون ولی می تونم به روش کلاس که در پایین نوشتم می تونم DATATABLE رو پر کنم

public DataTable select(string sql)
{
DataTable dt = new DataTable();
objSqlCommand.CommandText = sql;
objSqlDataAdapter.Fill(dt);
return dt;

}

public void docommand(string sql)
{

objSqlCommand.CommandText = sql;
objSqlCommand.ExecuteNonQuery();

}

public DataTable GETLIST()
{
cs_connect.new_connect();
cs_connect.data_connection();
DataTable DT = cs_connect.select("select * from T_sound");
cs_connect.data_disconnect();
return DT;

}

حالا دوستان میشه نمونه ای بزارید یا اینکه من کجای کد های بالا رو عوض کنم تا SQL DATAREADER پر شود

dontspeak
یک شنبه 16 مرداد 1390, 02:22 صبح
یه مشکلی که معمولا وجود داره دوستان یا نمی خوان یا اینکه از یادگیری یه مطلب جدید واهمه دارند. من خودم یا از linq یا از sqldatasource استفاده میکنم. اینم فیلم آموزشی که خودم تهیه کردم 34 دقیقه هست و خیلی از نیازهای شما چه در زمینه همین موضوع و چه گرید ویو حل میکنه. اگه شما از sqldatasource استفاده کنید می تونید با استفاده از کد زیر به یک ستون از دیتابیس دسترسی داشته باشید.

'<%# Eval("ForumName") %>'مثلا این کد ستون ForumName رو از دیتابیس می خونه می تونی این کد رو توی خاصیت text تکست باکس استفاده کنی
اینم لینک آموزش تصویری sqldatasource
http://www.learningweb.ir/showthread.php?16-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-sqlDataSource