PDA

View Full Version : سوال: ایجاد update در sql در یک رکورد خاص

atoorpatkan
شنبه 15 مرداد 1390, 14:13 عصر
سلام دوستان.من یه برنامه دارم که سیستم ثبت احوال رو شبیه سازی می کنه.یه جاییش مشکل دارم. من یه فرمی دارم برای تغییر نام.طرف میاد کد ملی شو می ده ما می خوایم تو جدولمون اسم و فامیل و بقیه مشخصات این طرف رو تغییر بدیم.یعنی بر اساس کد ملی اول باید سطر مربوط به این بابا رو پیدا کنیم بعد مشخصاتشو تغییر بدیم.من الان اینجا مشکل دارم.یعنی اولا چطوری طرف رو بر اساس کد ملی تو جدول پیدا کنیم بعد چطوری مشخصاتشو (مثل نام و نام خانوادگی) update کنیم.فقط کمی مبتدی هستم.اگه کامل توضیح بدین ممنون میشم.مرسی از همنون.

ma.rad
شنبه 15 مرداد 1390, 14:28 عصر
برای جستجو:
Select * from table where MeliCode=@MeliCode
برای ویرایش کردن:
Update table set fild1=value1 , fild2=value2 ....where MeliCode=@MeliCode

atoorpatkan
شنبه 15 مرداد 1390, 14:39 عصر
مرسی عزیز.من دستوراتشو بلدم.اما نمی دونم چطوری باید ازشون استفاده کنم.ببینین مثلا وقتی میخوایم insert کنیم قبل از دستور insert کلی مقدمه چینی داره.مثلا انواع کلاس ها رو از نوع sqlcoonection یا sqlcommand و ... میسازیم.الان واسه این دستورات باید همینارو هم بنویسم.؟اصلا فرض کنین جدول من اسمش test1 باشه 3تا هم فیلد داره به اسمه name,famili,melicode الان یه button گذاشتم که میخوام وقتی رو این button کلیک کردم کل کار پیدا کردن و update کردن name , famili انجام بشه همراه با کدهای اضافی.شما الان تو کد این button از اول چی مینویسین؟ بازم مرسی

ma.rad
شنبه 15 مرداد 1390, 14:47 عصر
پیشنهاد می کنم قبل از کار یه کتاب در این مورد بخونید

atoorpatkan
شنبه 15 مرداد 1390, 16:07 عصر
بابا من الان نیاز دارم.وقت واسه کتاب خوندن ندارم.لطفا کمک کنین.

morteza271
شنبه 15 مرداد 1390, 16:26 عصر
باید تمام کارهای مربوط ایجاد کلاس ها رو انجام بدین.
مثلا برای ویرایش :

SqlConnection sqlconn = new SqlConnection(ConnectionString);
string strqry_Edit = @"update test1 set name=@name , family=@family where mellicode=@mellicode";
try
{
SqlCommand cmdqry = new SqlCommand();
cmdqry.Connection = sqlconn;
cmdqry.CommandText = strqry_Edit;
cmdqry.Parameters.AddWithValue(@"name", txtName.Text);
cmdqry.Parameters.AddWithValue(@"family", txtFamily.Text);
cmdqry.Parameters.AddWithValue(@"mellicode", txtMelliCode.Text);
sqlconn.Open();
cmdqry.ExecuteNonQuery();
}
catch (Exception ex)
{
MessageBox.Show(Ex.Message);
return;
}
finally
{
sqlconn.Close();
}
موفق باشید

atoorpatkan
دوشنبه 17 مرداد 1390, 10:29 صبح
آقا خیلی خیلی خیلییییییییییییییییی دستت درد نکنه.مشکل من حل شد.فقط یه سوال. تو کد بالا خط 14 و خط 19 چیکار میکنه؟کارشون چیه؟؟؟بازم مرسی

ma.rad
دوشنبه 17 مرداد 1390, 11:13 صبح
اگر منظورتون try catch : این دستور برای زمانی که یه خطا پیشبینی نشده ایجاد می شه یا به طور کلی برای استثناهایی که وجود داره