PDA

View Full Version : كليد اصلي و كليد هاي خارجي

panahgah
شنبه 15 مرداد 1390, 14:42 عصر
در چه مواقعي بهتر است كه تركيب دو كليد خارجي رو در جدود به عنوان كليد اصلي در نظر بگيريم ؟
و در چه مواقعي بهتر است براي جدولمون يك كيليد اصلي تريف كنيم كه اين جدول داراي دو كليد خارجي هم هست ؟

Galawij
شنبه 15 مرداد 1390, 15:30 عصر
در چه مواقعي بهتر است كه تركيب دو كليد خارجي رو در جدود به عنوان كليد اصلي در نظر بگيريم ؟
بستگی به مورد کاربرد شما داره. معمولاً در ارتباط های چند به چند این اتفاق می افته.

و در چه مواقعي بهتر است براي جدولمون يك كيليد اصلي تريف كنيم كه اين جدول داراي دو كليد خارجي هم هست ؟
تقریباً همیشه برای جداولمون کلید اصلی داریم، این ربطی به کلید خارجی نداره!

panahgah
شنبه 15 مرداد 1390, 16:20 عصر
بهتر سئوالم رو اينطور مطرح كنم.

در يك رابطه ي چند به چند و قتي اين رابطه رو مي شكونيم و يه جدول ميا نيي در نظر مي گيريم . مي تو نيم يك كليد اصلي در نظر بگيريم و كليد هاي اصلي دو جدول را به عنوان كليد خارجي در اين جدول قرار بديم .
حالا يه جا اين كار رو نكرده بود و و تركيب دو تا كليد خارجي رو در جدول مياني به عنوان كليد اصلي در نظر گرفته بود . سئوال من اين بو كه از كجا بايد بفهميم كه چه مواقعي كدوم روش بهتره ؟ يا اصلا مهم نيست كه كدوم روش باشه ؟

Galawij
شنبه 15 مرداد 1390, 17:14 عصر
اگر دوباره از این جدول کمکی به یک جدول دیگر ارتباط دارید، بهتره براش کلید اصلی تعریف کنید. معمولاً روی آن دو تا کلید خارجی هم قید یکتایی تعریف می کنند که داده تکراری وارد جدول نشود.
من معمولاً براش کلید اصلی تعریف می کنم.