PDA

View Full Version : پشتیبانی از فونت فارسی در استفاده از کتابخانه Pchart و یا jpgraph برای طراحی چارت

neda4030
شنبه 15 مرداد 1390, 15:10 عصر
سلام دوستان

من میخوام از یکی از کتابخانه های PHP که برای رسم چارت ها است استفاده کنم(چه کتابخانه ای برام مهم نیست) مهم اینه که فونت فارسی پشتیبانی کنه

متاسفانه کتابخانه هایی که من استفاده کردم، پشتیبانی نمی کرد
ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

با تشکر:لبخندساده:

neda4030
یک شنبه 16 مرداد 1390, 10:39 صبح
سلام دوستان

من میخوام از یکی از کتابخانه های PHP که برای رسم چارت ها است استفاده کنم(چه کتابخانه ای برام مهم نیست) مهم اینه که فونت فارسی پشتیبانی کنه

متاسفانه کتابخانه هایی که من استفاده کردم، پشتیبانی نمی کرد
ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

با تشکر:لبخندساده:

دوستان کسی تو این زمینه واقعا اطلاعی نداره:متفکر:

neda4030
دوشنبه 17 مرداد 1390, 12:50 عصر
سلام دوستان

من که جواب سوالم با بررسی های زیاد گرفتم بالاخره
البته از Masima هم ممنون هستم، در این جا توضیحی در ارتباط با رسم نمودارها در PHP میدم که میتونیم از زبان فارسی هم استفاده کنیم، تا دوستان دیگه ای که با این مشکل روبه رو شدن مثل من این همه وقت نزارن، چون منبع فارسی و انگلیسی کاملی در این زمینه نیست.

خب میریم سر اصل مطلب:
برای رسم نمودار در PHP باید از کتابخانه های که در این زمینه وجود داره استفاده کنیم، 3تا از بهترین این کتابخانه ها عبارتند از: Libchart، jpgraph و pChart در این بین کتابخانه jpgraph از بقیه قویتره، من فعلا از کتابخانه pChart استفاده کردم...

بعد از دانلود این کتابخانه از سایت PChart ، میتونیم از راهنماهایی که در همین سایت برای استفاده از توابع وجود داره استفاده کنیم، یه مستندی به نام Documentation در همین سایت است که کاملا استفاده از این کتابخانه را تشریح کرده.

خب حالا میرسیم به قسمت کد زدن:
نکته: ما میخواستیم از فونت فارسی هم استفاده کنیم، برای این منظور باید fagd.php را دانلو کنید، من پیشنهاد میکنم برای اینکه به مشکل نخورید بهتره که این فایل از http://persiangd.berlios.de/doku.php دانلود کنید.

حالا باید فایل fagd.php را بالای کدتون include کنید و با توجه به نمونه کدهایی که تو سایت pchart وجود داره کدنویسی انجام بشه. حالا میمونه استفاده از فونت فارسی:

کافیه از این خط به تنهایی استفاده کنید:
کد PHP:

$text1 = fagd(iconv("windows-1256","Utf-8","تابستان"),'fa','normal');

tehro0n
شنبه 30 دی 1391, 21:12 عصر
نشد، باز هم درست نمایش داده نمیشه تو pChart، اگه کسی هست که خروجی فونت درست رو گرفته بگه..