PDA

View Full Version : سوال: یک RadioButton که در زمان فعال بودن رویداد MouseOver رو اجرا نکنه!

AlgorithmX
شنبه 15 مرداد 1390, 16:12 عصر
سلام یک RadioButton دارم که وقتی فعاله رونگش X حالا وقتی موس از روش رد میشه رنگش عوض میشه (خودم اینجوری تعریف کردم!) اما نمی خوام که در زمان فعال بودن RadioButton این تغییر رنگ اعمال بشه!

و مشکل دیگر : برای حالت نرمال تعریف کردم RadioButton بی رنگ بشه! اما این باعث میشه وقتی RadioButton حالت فعال داره و موس از روش کنار میره بی رنگ میشه! که می خوام این اتفاق هم در زمان فعال بودم RadioButton رخ نده!

کارم لنگه ! خداکنه کارت لنگ نشه!

مهدی فرزاد
شنبه 15 مرداد 1390, 18:01 عصر
سلام
در نرم افزار Blend
وقتی توی قسمت Triggers برای IsMoseOver تعریفی نوشتی بالای همون تعریف یک دکمه مثب هست که نوشته Active when(اگر اشتباه نکنم) اون روکلیک کنی کنار همون IsmovseOver یک شرط دیگه هم میاد که تا هردو صادق نباشن Triggers اجرا نمیشه الان جایی هستم که نمیتونم برات عکس بگذار ولی در اولین فرصت عکسش رو برات میگذارم

AlgorithmX
دوشنبه 17 مرداد 1390, 05:19 صبح
H!
الان من یک Radiobutton درست کردم به رنگ مشکی که در زمانی که غیر فعاله :
وقتی موس روش میاد رنگش خاکستری میشه!!
حالا می خواهم وقتی هم که موس از روش میره، رنگش از خاکستری به مشکی تغییر پیدا کنه!

نمیدونم که چرا نمیشه حالت برگشت رو درست کنم؟! حتی یه Storyboard معکوس کاربالا رو هم میسازم (تغییر رنگ خاکستری به مشکی) اما ..

مهدی فرزاد
دوشنبه 17 مرداد 1390, 08:11 صبح
سلام
شما نیاز نداره برای حالت IsMouseOver = false And IsChecked = false مجدد انیمیشن تعریف کنید
برای همون حالت اول که تعذیف کردید گزینه ای در پایین هست به نام Action When deactivation در اون قسمت یک storyboard جدید تعریف کنید که عمل معکوس رو انجام بده یا Storyboard قبلی رو برابر Remove قرار بدید
73465

AlgorithmX
دوشنبه 17 مرداد 1390, 16:41 عصر
یه سوال : در IsMouseOver = false And IsChecked = false باید رویدادها کاملا برعکس بشن (IsMouseOver = true And IsChecked = true) تا دستورات ما در Action when deactivating اجرا بشه؟

مهدی فرزاد
سه شنبه 18 مرداد 1390, 10:21 صبح
نه یکی از شرط ها هم بر عکس باشه کار میکنه

AlgorithmX
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 02:00 صبح
من یک مشکل کوچیک دارم!!
در حالت عادی رنگ Radiobutton من بی رنگه!
می خوام وقتی غیر فعاله و موس روشه رنگش X بشه و وقتی موس روش نیست به همون بی رنگی خودش تبدیل بشه! (خوب تا اینجا که حله!)
ولی وقتی حالت فعال (انتخاب شده) داره نگش خاکستری ثابت بشه (موس رفت،اومد، .. هیچ کاری مکنه!)

بخاطره این وضعیت چند شرطی نمیشه در قسمت Action when deactivating رویداد IsMouseOver = true And IsChecked = false عملی قرارداد! چون اگر یکی از شرط ها هم بر عکس باشه کار میکنه! که نباید اینطور باشه!

ببخشد توضیحش یکم سخته!! امیدوارم فهمیده باشید!:ناراحت:

AlgorithmX
یک شنبه 23 مرداد 1390, 17:58 عصر
ببخشد توضیحش یکم سخته!! امیدوارم فهمیده باشید!:ناراحت:
امیدارم اصلا به این پست دوباره اومده باشید!!!:لبخند:

AlgorithmX
یک شنبه 23 مرداد 1390, 20:11 عصر
یک نمونه برای درک بهتر از این حالت : این لینک رو ببنید! (http://barnamenevis.org/showthread.php?249784-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D8%B1%D9%88-%D8%A8%D8%A8%DB%8C%D9%86%D8%AF)
همین برنامه اقا مهدی عزیز! من می خوام Radiobutton هام مثل این بشه : یعنی وقتی غیر فعاله و موس از روش رد میشه! افکتی روش القا میشه ولی وقتی فعاله این اتفاق رخ نمیده.

فک کنم دارم با خودم تو این پست حرف میزنم!!!

بابا کمک!!

AlgorithmX
سه شنبه 01 شهریور 1390, 01:20 صبح
تورو به این شب قدر قسمتون میدم اگه جوابم رو می دونید دریغ نکنید!!

afsaneh.asp
سه شنبه 01 شهریور 1390, 08:32 صبح
سلام
آخرين جوابي كه آقاي فرزاد بهتوتن دادن و فايلي كه گذاشتند رو ديديد؟ اين كه همون چيزيه كه شما ميخوايد،وقتي انتخاب نشده اس،افكت روش القا ميشه و وقتي انتخاب شده است رنگش مشكي ساده اس و هيچ افكتي با قرار گرفتن موس روش نداره.
مشكل شما چيه حالا؟