PDA

View Full Version : سوال: روشهای استفاده از یک آبجکت در تمامی فرمها

loo30fer
یک شنبه 16 مرداد 1390, 00:45 صبح
با سلام خدمت دوستان
میخواستم بدونم برای اینکه یک آبجکت رو مثلا کامپوننت Ado رو بتونم توی تمامی فرمها استفاده کنم البته فرم من یک فرم MDI نیست جز استفاده از DataMoudle چه راههایی وجود داره ؟

Felony
یک شنبه 16 مرداد 1390, 01:08 صبح
شئ رو در یکی از فرم های برنامه قرار بدید و نام فرمی که اون شئ توش وجود داره رو در فرم هایی که به اون شئ نیاز دارید uses کنید ؛ دقیقا کاری که با DataModule انجام میدید .

loo30fer
یک شنبه 16 مرداد 1390, 01:46 صبح
ممنون همین کاری رو که گفتین کردم برام خیلی جالب بود.
فقط یک سوال برای اطمینان بیشتر فرض کنید من اومدم یک بانک اطلاعاتی رو توی فرم 1 لود کردم که این عمل 20 ثانیه زمان برده حالا اگه از اون بانک توسط همون کامپوننت Ado توی فرم 2 بخوام استفاده کنم مجددا این عمل بارگذاری بانک نباید صورت بگیره و میشه به اون اطلاعات بانک دسترسی داشت درسته ؟
حالا اگه بخوام مثلا یک ListBox رو که توی فرم 1 وجود داره و 100 آیتم رو بهش اضافه کردم رو توی فرم 2 نشون بدم امکان پذیره ؟ یا راهی وجود داره ؟

Felony
یک شنبه 16 مرداد 1390, 04:22 صبح
فقط یک سوال برای اطمینان بیشتر فرض کنید من اومدم یک بانک اطلاعاتی رو توی فرم 1 لود کردم که این عمل 20 ثانیه زمان برده حالا اگه از اون بانک توسط همون کامپوننت Ado توی فرم 2 بخوام استفاده کنم مجددا این عمل بارگذاری بانک نباید صورت بگیره و میشه به اون اطلاعات بانک دسترسی داشت درسته ؟
بله .

حالا اگه بخوام مثلا یک ListBox رو که توی فرم 1 وجود داره و 100 آیتم رو بهش اضافه کردم رو توی فرم 2 نشون بدم امکان پذیره ؟ یا راهی وجود داره ؟
ListBox1.Parent:= Form2;