PDA

View Full Version : مشکل در استفاده از .htaccess

محمد گلشن
یک شنبه 16 مرداد 1390, 02:51 صبح
با سلام خدمت تمامیه دوستان

بنده یه سایتی رو طراحی کردم که لود صفحه اول 20 ثانیه طول می کشید و از دید من زیاد بود و دوست داشتم که این تایم رو کمتر کنم رو همین حساب یه جستجویه کوچلو تو گوگل زدم و با راه حل های زیادی مواجه شدم ولی یکی از اونا که چشمه منو به خودش جلب کرد استفاده از یکسری کد که باعث فشرده سازی فایل های پی اچ پی ، سی اس اس و جاوا در فایل htaccess بود در اون مقاله به این اشاره شده بود که با قرار دادن این چند خط کد سرعت لود صفحه شما کاهش پیدا می کند ولی بعد قرار دادن این کدها دیدم که لود صفحه اوله سایتم به 50 تا 60 ثانیه کشیده شده خیلی ناراحت شدم تصمیم گرفتم اون چند خط کد رو از فایل htaccess پاک کنم ولی متاسفانه علی رغم پاک کردن اون کدها این زمان تعقییر پیدا نکرده و بنده سخت پشیمانم از این کار و خیلی ناراحت حالا به همون 20 ثانیه لود اول راضی هستم می خواستم بدون راهی نداره من باید چی کار کنم

دوستان عزیز من شدیدا به کمک شما احتیاج دارم و نمی دونم باید چی کار کنم

رضا قربانی
یک شنبه 16 مرداد 1390, 12:32 عصر
عزیز شاید مرورگر فایل ها رو کش کرده یا یه جایی ذخیره کرده و تا سیستمت بخواد اونا رو با وجود اینترنت سرعت کم نشون بده یه کم طول می کشه .

شما یه کاری کن . کش مرورگر رو پاک کن . temp ویندوز هم پاک کن و ببین بازم مشکل داری

محمد گلشن
دوشنبه 17 مرداد 1390, 21:44 عصر
دوست عزیز ممنون از راهنمائی تون

همون کاری که گفتید رو انجام دادم کش به همراه temp مرورگرها رو از بین بردم ولی باز هم این مشکل وجود داره این وضعیت رو تو تمام مرورگرها چک کردم و همشون با 50 تا 60 ثانیه تاخیر لود می کنن دیگه نمیدونم باید چی کار کنم

tem988
دوشنبه 17 مرداد 1390, 22:22 عصر
سلام
احتمالا چند تا کوئری سنگین نوشتی تو صفحه اصلی برای همین اینطوری شده
اگر کدهاتو بزاری بهتر میشه مشکلو حل کرد

منم قبلا چنین مشکلی داشتم که از کوئری ها بود

eshpilen
دوشنبه 17 مرداد 1390, 22:49 عصر
بعد قرار دادن این کدها دیدم که لود صفحه اوله سایتم به 50 تا 60 ثانیه کشیده شده خیلی ناراحت شدم تصمیم گرفتم اون چند خط کد رو از فایل htaccess پاک کنم ولی متاسفانه علی رغم پاک کردن اون کدها این زمان تعقییر پیدا نکرده و بنده سخت پشیمانم از این کار و خیلی ناراحت حالا به همون 20 ثانیه لود اول راضی هستم می خواستم بدون راهی نداره من باید چی کار کنم

ای داد، احتمالا زدی سرور رو نیم‌سوز کردی!

بابا اون فرمانهای htaccess خیلی سنگین هستن. مبادا به ادمین سرور بگی وگرنه ازت پول CPU رو میگیرن (بستگی داره چنتاش نیم سوز شده باشه).

رضا قربانی
سه شنبه 18 مرداد 1390, 11:13 صبح
temp هاستت رو هم پاک کن و تست کن

محمد گلشن
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 18:56 عصر
temp هاستت رو هم پاک کن و تست کن
متاسفانه تا به حال این کار رو نکردم میشه راهنمایی کنین
تو فایل منجری که دارم یه پوشه هست به نام tmp‌ آیا منظورتون اونه و اگر اون باشه چند تا پوشه داخلشه به نام های analog و awstats و cpbandwidth و webalizer و webalizerftp .
که داخل این پوشه های یه سری فایلهای اچ تی ام ال و عکس وجود دارد من باید کدومشون رو پاک کنم
چون بلد نبودم ترجیح دادم بپرسم تا اینکه بخوام خودم بهشون دست بزنم چون ممکنه باز مشکل htaccess رو بدتر کنم

narsic
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 01:28 صبح
با سلام
20 ثانیه زمانه خیلی زیادیه برای اجرای شدن یک سایت معمولی اگه کد پوسته در برنامه ت اجرا نکردی مطمئا باش یک جایی روش رو اشتباه رفتی .
برای اینکه زمان دقیق اجرای کدت رو بدست بیاری در ابتدا و انتهای کدت زمان رو چاپ کن

echo microtime()
این تابع زمان رو برحسب میلی ثانیه بهت نشون میده .
زمان اجرای اسکریپتت رو بدست بیار بعد مراحل بعدی رو پیگیری کن .

ای داد، احتمالا زدی سرور رو نیم‌سوز کردی!

بابا اون فرمانهای htaccess خیلی سنگین هستن. مبادا به ادمین سرور بگی وگرنه ازت پول CPU رو میگیرن (بستگی داره چنتاش نیم سوز شده باشه).
با دستورات خیلی سطح پایین پوسته میتونید به چنین اتفاقی برسید نه با چند تا محاسبه .
موفق باشید