PDA

View Full Version : سوال: در مورد نقش دادن به كاربران

ardalanjoon
یک شنبه 16 مرداد 1390, 14:42 عصر
:متفکر: سلام دوستان. من واسه ثبت نام كاربران در سايتم يك فرم با table طراحي كردم كه با زدن دكمه ي ثبت اطلاعاتشون تو بانك ثبت ميشه. حالا سوالم اينه كه با توجه به اينكه از كنترل create user استفاده نكردم، چه طوري به كاربرانم كه ثبت نام ميكنن نقش بدم و از دسترسيشون به بعضي صفحات جلوگيري كنم؟؟ اين رو هم ميدونم كه در صفحه ي asp.net configuration ميشه كاربر تعريف كرد و بهشون نقش داد اما من كاربرانم رو اونجا تعريف نميكنم بلكه خودشون در سايت با استفاده از فرمي كه طراحي كردم ثبت نام ميكنن!!! لطفا راهنماييم كنيد كه چه كدي بايد بنويسم.

hjran abdpor
یک شنبه 16 مرداد 1390, 18:09 عصر
خوب دوست عزیز معمولا برای این کار از خود Role Provider دات نت استفاده میکنند .ولی چون شما خودتون کد نوشتید قابل تحسین است . اما برای دادن نقش ها بهتر است که یک جدول دیگه تعریف کنید به نام Rols که نام نقش ها را نگه هادری میکند مثلا مدیر و .........
بعد توی جدول User یک فیلد اضافه کنید و نام Role را به کاربر بدهید.

alibabaei2
یک شنبه 16 مرداد 1390, 18:46 عصر
این صفحه (http://barnamenevis.org/showthread.php?257287-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%84%D8%A7%DA%AF%DB%8C%D9%86) رو ببینید
کامل توضیح داده شده

ardalanjoon
یک شنبه 16 مرداد 1390, 21:54 عصر
خوب دوست عزیز معمولا برای این کار از خود Role Provider دات نت استفاده میکنند .ولی چون شما خودتون کد نوشتید قابل تحسین است . اما برای دادن نقش ها بهتر است که یک جدول دیگه تعریف کنید به نام Rols که نام نقش ها را نگه هادری میکند مثلا مدیر و .........
بعد توی جدول User یک فیلد اضافه کنید و نام Role را به کاربر بدهید.

ممنون اما اگر بخوام از role provider استفاده كنم قطعا بايد از كنترل create user wizard استفاده كنم واسه ثبت نام. اما اين كنترل فيلدهاي كمي داره كه به دردم نميخوره. واسه همين مجبورم خودم فرم طراحي كنم. روشي كه گفتين جالبه اما اگه يه فيلد ديگه به جدول user اضافه كنم، يعني كاربر هنگام عضو شدن بايد اين فيلد رو خودش پر كنه و تعيين كنه كه مديره يا كاربر؟ اين معقول نيست كه...

ardalanjoon
یک شنبه 16 مرداد 1390, 21:55 عصر
این صفحه (http://barnamenevis.org/showthread.php?257287-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%84%D8%A7%DA%AF%DB%8C%D9%86) رو ببینید
کامل توضیح داده شده

مرسي اما توضيحات جالب نبود من كه جواب نگرفتم بيشتر بحث دارن با هم تا اينكه چيز مفيدي بگن ;)