PDA

View Full Version : نیاز به کنترلی شبیه جدول

tamizi2
دوشنبه 17 مرداد 1390, 10:27 صبح
سلام
من میخوام یک سری اطلاعات از کاربر بگیرم که تعداد اونها مشخص نیست :متفکر:
برای اینکار نیاز دارم به یک کنترلی شبیه جدول که قابلیت افزایش داشته باشه
آیا همچنین چیزی در php وجود داره . اگر نداره از چه راهی میتونم این کار رو انجام بدم ؟
ممنون

eshpilen
دوشنبه 17 مرداد 1390, 13:57 عصر
شما قبلا ASP.NET کار کردید؟ یا شاید برنامه نویسی دسکتاپ ویندوز.
از اینکه میگید کنترل میشه حدس زد.

ghasemweb
سه شنبه 18 مرداد 1390, 02:22 صبح
تو php هیچ کاری نشد نداره شما کنترل میخوای چیکار یه کم در مورد ویژگیهای php جستجو کنی متوجه میشی چی به چیه و محض اطلاع شما عرض میکنم که تا وقتی که با php میتونی کد html تولید کنی پس هیچ محدودیتی واسه انجام کار نداری!!!

eshpilen
سه شنبه 18 مرداد 1390, 08:50 صبح
پسر خوب همه کار رو با زبان اسمبلی هم میشه انجام داد. چون با اسمبلی هم میشه کد HTML تولید کرد.
ولی موضوع سختی و وقت و انرژی ای هست که این کار میبره.
تازه مگه برنامه نویس خیلی حرفه ای باشه، وگرنه مسلما برنامش باگ و نقص خواهد داشت.

tamizi2
سه شنبه 18 مرداد 1390, 10:02 صبح
بله من قبلا با زبان های برنامه نویسی تحت ویندوز از قبیل asp و vb کار کرده ام
اما پروژه ای که الان مشغول هستم باید حتما تحت وب و با زبان php و html باشه
میخواستم اگر میشود بیشتر راهنماییم بفرمائید
اطالاعاتی که من میخواهم از کاربر بگیرم تعداد نامشخصی دارد مثلا کاربر باید مشخصات کارمندان اداره ی خود را در این سامانه ثبت کند
من از چه طریقی میتوانم این کار را انجام بدهم ؟

eshpilen
سه شنبه 18 مرداد 1390, 10:24 صبح
البته خیلی هم کار سختی نیست. بخصوص اگر فقط اضافه کردن باشه و قصد ویرایش سطرهای موجود در جدول رو نداشته باشید.
مثلا به ازای هر فیلد (ستون) یه Textbox میذاری و کنار همه هم یه دکمهء سابمیت (یعنی کلش توی یه فرمه). اطلاعات رو سمت سرور میگیری و به جدول اضافه میکنی (البته بعد از ولیدیشن).
اگر بخوای حالت ایجکس داشته باشه کارش بیشتر میشه.

اطالاعاتی که من میخواهم از کاربر بگیرم تعداد نامشخصی دارد مثلا کاربر باید مشخصات کارمندان اداره ی خود را در این سامانه ثبت کند
تعداد و نوع فیلدهاش که دیگه مشخصه؟
منظورم اینه تعداد سطرهایی که کاربر وارد میکنه نامشخص هست، اما ستونها رو شما مشخص میکنید (مثلا ستون نام، شماره کارمندی، تلفن و غیره).
میتونی بجای یک سطر امکان وارد کردن و سابمیت چند سطر رو بصورت همزمان ایجاد کنی. حتی میشه کاربر اگر خواست تعداد این سطرها رو زیاد کنه (یا بصورت خودکار اضافه بشن). ولی بهرحال هرچی امکانات بیشتر پیچیدگیش هم بیشتر و کدنویسی بیشتر و کار و باگ و تست بیشتر و ...!

من از چه طریقی میتوانم این کار را انجام بدهم ؟
طریق خاصی نداره. همون که بالا گفتم یه روشه. باید خودت کد بنویسی دیگه. اگر بقدر کافی وارد باشی زیاد هم مشکل نیست (البته به یه شکل ساده).
حالا اون کاربری که گفته تو php هیچ کاری نشد نداره حتما بقیش رو برات انجام میده :لبخند:

شایدم یه کد و کامپوننت آماده ای پیدا بشه.

alismith
سه شنبه 18 مرداد 1390, 13:03 عصر
سلام

دوستان من کلا تو بحث نبودم ولی گفتم یک راهنمایی بکنم

چون گفتید تعداد مقادیر مشخص نیست از همون روش اضافه کردن textbox به وسیله جاوااسکریپت استفاده کن و فقط برای نام اونها از [] استفاده کن تا سمت سرور بتونی از آرایه به عنوان مقادیر ارسالی استفاده کنی

و با حلقه تکرار می تونی هر آیتم از آرایه را به عنوان یک رکورد تنظیم و ذخیره کنی

مثلا :

name[1]
lname[1]
email[1]

//////////////////////

name[2]
lname[2]
email[2]

موفق باشید