PDA

View Full Version : یه راهنمایی در مورد دسترسی بین آیتم های فرم های جداگانه

s4lish
دوشنبه 17 مرداد 1390, 13:46 عصر
سلام دوستان.... می خواستم ببینم چطور میشه اگر ما در برنامه
چند فرم داشته باشیم که در یکی از آنها آیتم ToolstripMenuItem داشته باشیم و در یک فرم دیگه به مقادیر
پروپرتیس این آیتم دسترسی پیدا کنیم.

برنامه من به این صورته که تو فرم اول ورود به برنامه یا بصورت مدیر وارد میشیم یا کارمند...اگه مدیر وارد بشیم بعضی آیتم ها تو فرم بعدی باید ظاهر بشن اما کارمند نباید ظاهر بشن..بخاطر همین من بعضی آیتهم های منو رو در حالت مخفی قرار دادم که اگر در حالت مدیر وارد بشیم اون آیتم ها از حالت مخفی در بیان..

ممنون میشم راهنمایی بفرمائید دوستان

mehran_sh_t
دوشنبه 17 مرداد 1390, 14:29 عصر
سلام
از متد FindContol استفاده کن
frm.FindControl("controlName")
به جای controlName اسم toolstrip رو بذار، frm هم همون اسم فرمی هستش که toolStrip توش هست. بعد این کنترل رو به ToolStrip... تبدیل کن و با پراپرتی هاش کار کن!
موفق باشی

s4lish
دوشنبه 17 مرداد 1390, 14:52 عصر
شما باید از سطح دستر سی استفائه کنی به این صورت که تو تیبل یوذر یه فیل اضافه میکنی با دیتا تایپ بیت براش مشخص میکنی اگه این فیلد برابر 0 شد بهش نشون بده این منو رو اگه 1 شد براش نشون نده این کار رو م موقع تعریف یودر انجام بده او نجا مشخص کن که این فیلد چه مقداری میگیره به فرض مدیر رو 0 بگیر و یوذر رو 1.

اگه میشه یکمی بیشتر توضیح بدید....

s4lish
دوشنبه 17 مرداد 1390, 15:09 عصر
سلام
از متد FindContol استفاده کن
frm.FindControl("controlName")
به جای controlName اسم toolstrip رو بذار، frm هم همون اسم فرمی هستش که toolStrip توش هست. بعد این کنترل رو به ToolStrip... تبدیل کن و با پراپرتی هاش کار کن!
موفق باشی

متدی به نام Findcontrol نبود اخه !!

mehran_sh_t
دوشنبه 17 مرداد 1390, 16:09 عصر
ببخشید، از
frm.Controls["controlName"]
استفاده کنید

s4lish
سه شنبه 18 مرداد 1390, 13:03 عصر
ببخشید، از
استفاده کنید

اگه میشه یکمی توضیح بدید چون من نتونستم هنوزم استفاده کنم !

s4lish
سه شنبه 18 مرداد 1390, 13:18 عصر
البته آخرش هم خودم به یک شکل کاملا متفاوت فهمیدم..... فقط کافی بود که حالت تول استریپ رو بروی public قرار بدیم...
در فرم دیگه از فرمی که تول استریپ درونش است یک شیئ بسازیم و با آن شئی به تول استریپ دسترسی پیدا کنیم..به همین راحتی..

sanay_esh
سه شنبه 18 مرداد 1390, 13:26 عصر
با سلام ..
خدمت دوستان و استادان ..
به نظر من اگر با یک دیتابیس کار کنی و تمامی دسترسی هایی در فرمهای برنامه است را از اون بخونی خیلی کارت راحتتر و بهینه تر و استانداردتر میشه
این منش و اندیشه که در هنگام لود برنامه با پراپرتی های کنترلها کارکنی و فعال یا غیر فعال کنی خیلی قدیمی و منسوخ شده است و البته باید اینو هم در نظر گرفته باشی که بزرگی برنامه چقدر است
اگر برنامه بیشتر از 10 فرم نداشته باشه کار شما درست است و طبق اون میتونی راحتتر انجام بدی ولی اگر برنامه بیش از 10 یا 20 فرم داره با دیتابیس کارکنی خیلی بهتره و راحتتره

esrafilhashemi
شنبه 12 فروردین 1391, 17:25 عصر
ببخشید، از
استفاده کنید

سلام اگه بخوایم به کامپوننت دانت بار دسترسی پیدا کنیم چطور باید از این دستور استفاده کرد
مثلا یکی از تب های ریبون بار رو غیرفعال کنیم
با تشکر