PDA

View Full Version : سوال: استفاده از چند دستور اتصال به دیتابیس در یک رویداد

ya30ien2
دوشنبه 17 مرداد 1390, 14:52 عصر
سلام دوستان
من چطوری میتونم مثلا در رویداد load فرم اصلی از چند دستور اتصال به دیتابیس استفاده کنم

Esmail Solhkhah
دوشنبه 17 مرداد 1390, 16:43 عصر
سلام دوستان
من چطوری میتونم مثلا در رویداد load فرم اصلی از چند دستور اتصال به دیتابیس استفاده کنم

دوست عزیز

شما چند تا کانکشن استرینگ تعریف کنید و تو رویداد لود فرم از این کانکشن استرینگ ها کانکشن مربوطه رو بسازید

حالا تو کد هر کجا لازم شد از کانکشن 1 تا ... که ساختید استفاده کنید

موفق باشید.

ya30ien2
دوشنبه 17 مرداد 1390, 17:22 عصر
میشه لطفا بیشتر توضیح بدید آخه من نمیدونم کانکشن استرینگ چیه
ممنون میشم

Esmail Solhkhah
دوشنبه 17 مرداد 1390, 17:35 عصر
میشه لطفا بیشتر توضیح بدید آخه من نمیدونم کانکشن استرینگ چیه
ممنون میشم

این یه نمونه کد

public partial class Form2 : Form
{
public string ConnectionString1 = @"Server=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename = " + Application.StartupPath + @"\tel.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True";
public string ConnectionString2 = @"Server=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename = " + Application.StartupPath + @"\book.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True";

public Form2()
{
InitializeComponent();
}

private void Form2_Load(object sender, EventArgs e)
{
System.Data.SqlClient.SqlConnection connection1 = new System.Data.SqlClient.SqlConnection(ConnectionStri ng1);
System.Data.SqlClient.SqlConnection connection2 = new System.Data.SqlClient.SqlConnection(ConnectionStri ng2);
}
}

و اما کانکشن استرینگ : رشته اتصال: شامل پارامترهای لازم جهت برقرار کردن اتصال بین برنامه و SQL SERVER میباشد

البته اتصال از طریق آبجکت کانکشن انجام میشه

و خود این آبجکت کانکشن برا اینکه بدونه قراره به کدوم کامپیوتر - کدوم دیتابیس - چطوری(با رمز یا بی رمز)

وصل بشه از کانکشن استرینگ استفاده میکنه .

موفق باشید.