PDA

View Full Version : قرار دادن نام و نام خانوادگي در ديتا سورس كمبو باكس

myazdani
دوشنبه 17 مرداد 1390, 18:10 عصر
سلام
دوستان من يه جدول دارم داخل اون فيلدهاي نام و نام خانوادگي رو جداگانه تعريف كردم.
حالا يه كمبو باكس دارم مي خوام ديتا سورسش جوري تعريف كنم كه نام و نام خانوادگي رو كنار هم با يه فاصله قرار بده نتيجه تو كمبو باكس نشون داده بشه.

هيچ ايده اي ندارم برا اينكار جز اينكه يه جدول ديگه درست كنم زماني نام و نام خانوادگي داخل جدول اصلي ام درج شد بياد اونا رو با فرمت ذكر شده داخل يه جدول ديگه درج كنه بعد اون جدول رو قرار بدم ديتا سورس.:متفکر: كه مي دونم كار درستي نيست به خاطر مسايل به روز رساني و .... .

اگر كسي راه حلي داره لطفا راهنمايي كنه.
متشكرم.

Esmail Solhkhah
دوشنبه 17 مرداد 1390, 18:20 عصر
دوست عزیز اگه از دیتاست استفاده میکنید در اون جدول یه فیلد FullName تعریف کنید و در خاصیت Expression اون بنویسید

Name+' '+Family

ضمنا این کار رو با کد هم میتونید انجام بدید (رو دیتاتیبل)

حالا میتونید از اون فیلد جدید استفاده کنید.

خودش مقدارشو برابر (نام + فاصله + فامیلی) میگیره

موفق باشید.

myazdani
دوشنبه 17 مرداد 1390, 19:23 عصر
دوست عزیز اگه از دیتاست استفاده میکنید در اون جدول یه فیلد FullName تعریف کنید و در خاصیت Expression اون بنویسید

Name+' '+Family

ضمنا این کار رو با کد هم میتونید انجام بدید (رو دیتاتیبل)

حالا میتونید از اون فیلد جدید استفاده کنید.

خودش مقدارشو برابر (نام + فاصله + فامیلی) میگیره

موفق باشید.

ممنونم از پاسخ سريعتون

اما من زمان طراحي از پنجره هوشمند use data bound item رو انتخاب مي كنم و از اين راه كمبو باكسمو پر مي كنم. با اين روشي من استفاده مي كنم راه حلي وجود نداره؟

اساسا وقتي مي خواهيم كمبو باكس يا هر كنترل ديگه اي رو با مقاديري از ديتا بيس پر كنيم بهتر اينه كه زمان طراحي اينكارو كنيم يا زمان اجرا؟

متشكرم.

Esmail Solhkhah
دوشنبه 17 مرداد 1390, 19:31 عصر
اما من زمان طراحي از پنجره هوشمند use data bound item رو انتخاب مي كنم

خوب دوست عزیز اینطوری که موردی نیس تازه بهتر هم هست.

اگه شما فیلد جدید رو تو دیتاست ایجاد کردید وقتی رو کامبو راست کلیک میکنید و use data bound item رو انتخاب میکنید

اون فیلد جدید تو تیبل مورد نظر نشون داده میشه و شما به راحتی میتونید اونو بذارد تو DisplayMember

اساسا وقتي مي خواهيم كمبو باكس يا هر كنترل ديگه اي رو با مقاديري از ديتا بيس پر كنيم بهتر اينه كه زمان طراحي اينكارو كنيم يا زمان اجرا؟

این برمیگرده به استراتژی شما در کدنویسی بعضی مواقع شما نیتونید در حالت دیزاین کاری بکنید مجبورید با کد بایند کنید بعضی مواقع هم دستتون بازه و میتونید تو دیزاین این کار رو بکنید

در کل با کد بایند کردن یکم زمان بره و احتمال خطا توش هست.

موفق باشید.