PDA

View Full Version : مبتدی: شروع یادگیری RUP و UML

morteza271
دوشنبه 17 مرداد 1390, 17:26 عصر
سلام.

من میخوام RUP و UML رو یاد بگیرم ولی نمیدونم از کجا شروع کنم!!!
برای این کار چند تا فایل آموزشی هم پیدا کردم ولی همشون فقط توضیح دادن!!!
من الان نمیدونم از چه نرم افزاری استفاده کنم!!! یا اصلا با RUP چیکار میشه کرد؟؟؟

ممنون میشم راهنمایی ام کنید تا شروع کنم.
با تشکر

morteza271
سه شنبه 18 مرداد 1390, 19:04 عصر
دوستان خواهشا یکی منو راهنمایی کنه!!!
چیکار کنم؟
من هرچی فایل های آموزشی رو میخونم چیز زیادی عایدم نمیشه!! احساس میکنم اشتباه میکنم!!!
کسی نیست بگه من با چه نرم افزاری میتونم نمودارها رو رسم کنم و بخش های مختلف رو نشون بدم!!
مثلا من با رشنال روز کمی کار کردم که توی اون میشد مثلا یه actor رو گذاشت و به بقیه قسمت ها متصلشون کرد...
برای کار کردن RUP باید چیکار کنم؟؟؟
با تشکر

Galawij
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 11:34 صبح
RUP، یك فرآيند مهندسي نرم‌افزار است. که از زبان استاندارد UML برای نمایش سیستم استفاده می کند.
خود UML شامل نمودارهای زیادی برای نمایش در مراحل مختلف فرآیند تولید نرم افزار هست(از تحلیل گرفته تا پیاده سازی و پشتیبانی)از جمله این نمودارها می توان به (Usecase,Sequense,Collaboration,Class, ...) اشاره کرد. شما برای شروع بهتره چگونگی رسم این نمودارها را یاد بگیرید.
می تونید از نرم افزار استاندارد Rational برای رسم نمودارها استفاده کنید. نرم افزارهای مختلف دیگری هم هستند. مثل این لینک (http://barnamenevis.org/showthread.php?295845-بهترین-نرم-افزار-برای-رسم-نمودارهای-UML)

Neo2011
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 10:57 صبح
Rup یک فرآیند مهندسی و تولید نرم افزار میباشد که مخفف Rational Unified Process هست. که تیم پروژه از تحلیل گر تا تست کننده نرم افزار از اون استفاده میکنه و به صورت صریح بیان شده که در هر مرحله چی باید انجام بشه. برای شروع کار من پیشنهاد میکنم کتاب RUP Made easy رو مطالعه کنید. اما UML یک زبان یکپارچه برای مدلسازی میباشد. بدین ترتیب که شما برای درک کلیه مراحل تحلیل و طراحی و ... توسط تیم از یک سری نماد یا Notation استاندارد استفاده میکنی.

morteza271
جمعه 21 مرداد 1390, 15:27 عصر
برای شروع کار من پیشنهاد میکنم کتاب RUP Made easy رو مطالعه کنید.
ممنونم دوست عزیز.
این کتاب رو شما دارین؟میشه برام بذارین؟
با تشکر

Neo2011
یک شنبه 23 مرداد 1390, 08:24 صبح
سلام. به این آدرس برین www.library.nu (http://www.library.nu) و اونجا رجیستر کنین ( مجانی هست) و هر کتاب کامپیوتری که خواستین اونجا پیدا میشه. شرمنده من سرعت اینترنتم افتضاحه وگرنه خودم آپلود میکردم.

JaguarXF
جمعه 04 شهریور 1390, 06:57 صبح
من اصلا نمیفهمم software engineer رو چه به این چیزها؟!!
این چیزها وظیفه شما نیست . شما در حد اینکه بتوانید یک یوزکیس رو بخوانید کفایت میکنه.

Elham_gh
سه شنبه 15 شهریور 1390, 14:57 عصر
سلام.

من میخوام RUP و UML رو یاد بگیرم ولی نمیدونم از کجا شروع کنم!!!
برای این کار چند تا فایل آموزشی هم پیدا کردم ولی همشون فقط توضیح دادن!!!
من الان نمیدونم از چه نرم افزاری استفاده کنم!!! یا اصلا با RUP چیکار میشه کرد؟؟؟

ممنون میشم راهنمایی ام کنید تا شروع کنم.
با تشکر
دوست عزیز
لازم نیست RUP و UML رو باهم یاد بگیری. شما لازم است اول به UML مسلط شوید بعد بروید سراغ RUP.چون RUP برای ارائه بعضی از مستندات خودش استفاده از UML را پیشنهاد می دهد. برای استفاده از زبان UML برای تولید مدل همانطور که خودتون گفتید نیاز به ابزار دارید. من به شما اصلا rational rose زاپیشنهاد نمی دهم. این نرم افزار سالهاست به روز رسانی نمی شود و نسخه جدید UML رو پشتیبانی نمی کنه هیچ، بعضی از notation های قدیمی UML رو هم پشتیبانی نمی کنه.
من به شما نرم افزارهایی مانند sparx EA را توصیه می کنم.
موفق باشید.