PDA

View Full Version : سوال: بهترین کامپوننت برای پخش فایلهای فلش

loo30fer
دوشنبه 17 مرداد 1390, 18:06 عصر
با سلام
میخواستم بدونم بهترین کامپوننت برای پخش فایلهای فلش چیه ؟ که این امکانات رو به من بده :
البته پستهای مختلفی رو در این باره خوندم ولی همش استفاده از ActivX رو پیشنهاد کرده بودن که به خاطر دلیلی که در پایین ذکر کردم نمیخوام ازش استفاده کنم.
1- بتونم میزان لود شدن فایل رو بگیرم تا بشه براش یک پروگرس پیاده کرد و میزان لود شدن فایل رو نمایش داد.
2- بشه تعداد فریم های فلش رو گرفت و همینطور فهمید که فلش الان تو کدوم فریم هست و به فریم دلخواهمون بفرستیمش.
3- گرفتن میزان ZOOM فلش که مثلا کاربر الان فلش رو روی ZOOM چند درصد قرار داده و همینطور بشه میزان ZOOM رو تغییر داد.
4- غیرفعال یا فعال کردن راست کلیک
5- میزان تعیین کیفیت
و از همه مهمتر نیازی به نصب فایل ActivX یا رجیستر کردنش توی سیستم کاربر نباشه و یکجورایی این کامپوننت مستقل باشه و نیازی به این فایلهای جانبی نباشه.
ممنون میشم در این مورد که بنده رو راهنمایی میکنید بگین که آیا این کامپوننت رایگان هست یا نه. با تشکر

AliReza Vafakhah
دوشنبه 17 مرداد 1390, 19:38 عصر
اگر چنین کامپوننتی یافتید به ما هم خبر بدید.!!!

داداش دیگه این خیلیه.

و از همه مهمتر نیازی به نصب فایل ActivX یا رجیستر کردنش توی سیستم کاربر نباشه و یکجورایی این کامپوننت مستقل باشه و نیازی به این فایلهای جانبی نباشه.
ممنون میشم در این مورد که بنده رو راهنمایی میکنید بگین که آیا این کامپوننت رایگان هست یا نه. با تشکر

فکر کنم محاله بدون ActiveX کمپانی فلش فایل های فلش را نمایش داد .(حتی خود ویندوز البته XP رو دقیقا یادم هست ، یک نسخه از ActiveX فلش رو داره که ورژن 6 هم هست اگر اشتباه نکنم.)

الباقی خواسته هاتون رو کامپوننت های چون FlashEngine از کمپانی سابق KsDev و یا Smart Flash از کمپانی AlmDev برآورده می کنند.

loo30fer
دوشنبه 17 مرداد 1390, 20:08 عصر
ممنون دوست من
ولی فکر کنم یک شرکت یک کامپوننتی رو ارائه کرده بود و ادعا کرده بود که بی نیاز به نصب ActivX کار میکنه؟ حالا که کارش دارم نمیدونم کجا خوندم و اسمش چی بوده؟:افسرده:
حالا نمیشه به جای نصب ActivX اون رو به ریسورس اضافه کرد و این فایل OCX رو تو رم لود کرد و ازش استفاده کرد؟

Mask
دوشنبه 17 مرداد 1390, 20:26 عصر
مگه رچیستر کردن یه ocx کاری داره ...

BORHAN TEC
دوشنبه 17 مرداد 1390, 20:40 عصر
ولی فکر کنم یک شرکت یک کامپوننتی رو ارائه کرده بود و ادعا کرده بود که بی نیاز به نصب ActivX کار میکنه؟ حالا که کارش دارم نمیدونم کجا خوندم و اسمش چی بوده؟
حالا نمیشه به جای نصب ActivX اون رو به ریسورس اضافه کرد و این فایل OCX رو تو رم لود کرد و ازش استفاده کرد؟
اسمش F-In-Box است و واقعاً هم نیاز به نصب ActiveX نداره! من در این مورد کاملاً مطمئن هستم چون در چند پروژه ازش استفاده کرده ام.
این هم سایت سازنده:
http://www.f-in-box.com/

Mask
دوشنبه 17 مرداد 1390, 21:33 عصر
http://up.iranblog.com/images/6mp3818xvuvjxwk04spx.rar

loo30fer
دوشنبه 17 مرداد 1390, 21:42 عصر
مگه رچیستر کردن یه ocx کاری داره ...
نه ولی چون باید قبلش فایل ActiveX رو توی پوشه System32 نصب بشه که اگه توی ویندوز 7 اینکار بخواد انجام بشه و UAC فعال باشه دوباره اجازه دسترسی Admin نیاز داره و دوست ندارم برنامه با پنجره اجازه دسترسی ظاهر بشه تا کاربر این اجازه رو بده وگرنه رجیستر کردنش کاری نداره ولی اگه با کامپوننتی که دوست خوبمون معرفی کردن به نتیجه نرسیدم از همین ActiveX استفاده میکنم. تشکر

اسمش F-In-Box است و واقعاً هم نیاز به نصب ActiveX نداره! من در این مورد کاملاً مطمئن هستم چون در چند پروژه ازش استفاده کرده ام.
این هم سایت سازنده:
http://www.f-in-box.com/
ممنون جناب عشایری

loo30fer
دوشنبه 17 مرداد 1390, 22:38 عصر
جناب عشایری من اومدم نسخه Demo این کامپوننت رو نصب کردم و تست کردم فلشها رو بدرستی نمایش میده ولی همین که فایلهای OCX رو تو پوشه Macromedia حذف میکنم و مجددا همون فایل نمونه این کامپوننت رو اجرا میکنم این خطا رو میده و وابستگیش رو به فایل ActiveX مانند کامپوننت های دیگر نشون میده , ممکنه اشکال از کار من باشه؟

The application needs Flash
Flash is not installed

BORHAN TEC
دوشنبه 17 مرداد 1390, 22:50 عصر
اشکال از کار شما است!
شما می توانید ActiveX را در یک ریسورس قرار بدین و سپس با نوشتن چند خط کد کامپوننت مربوطه از آن استفاده خواهد کرد و به هیچ عنوان نیازی نیست که ActiveX را نصب کنید. البته شما می توانید فایل ActiveX فلش را در کنار برنامه کپی کنید و با استفاده از کد زیر از آن استفاده کنید:
var
FlashCodeStream: TFileStream;

initialization
FlashCodeStream := TFileStream.Create('flash.ocx', fmOpenRead or fmShareDenyNone);
FlashPlayerControl.LoadFlashOCXCodeFromStream(Flas hCodeStream);
FlashCodeStream.Free;
باز هم تاکید می کنم که با این روش کامپوننت مربوطه به صورت مستقیم از فایل ActiveX استفاده می کند. یعنی برای استفاده از فایل فلش هیچ نیازی نیست که فایل ActiveX مربوطه را رجیستر کنید.

loo30fer
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 01:34 صبح
جناب عشایری من از این کد استفاده میکنم و به ظاهر همه چیز درسته ولی فلش رو نمایش نمیده نمیدونم چرا؟:متفکر:
procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);
var
begin
FlashCodeStream := TFileStream.Create('E:\Flash10j.ocx', fmOpenRead or fmShareDenyNone);
FlashPlayerControl1.Movie := 'E:\movie.swf';
FlashPlayerControl1.Play;
FlashCodeStream.Free;
end;

BORHAN TEC
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 11:53 صبح
نه، شما باید اون کدی که نوشته ام را در قسمت initialization بنویسید. توجه داشته باشید که یک یونیت می تواند قسمت initialization داشته باشد که استفاده از آن اختیاری است ولی در اینجا حتماً باید از آن استفاده کنید. من الان به نرم افزار دلفی دسترسی ندارم ولی احتمالاً این کدی که نوشتم باید به درستی کار کنه و اگر هم کار نکرد اطلاع بده تا بعداً درستش کنم:
unit Unit1;

interface

uses
Windows, Messages, SysUtils, Variants, Classes, Graphics, Controls, Forms,
Dialogs, StdCtrls, FlashPlayerControl;

type
TForm1 = class(TForm)
Button1: TButton;
FlashPlayerControl1: TFlashPlayerControl;
procedure Button1Click(Sender: TObject);
private
{ Private declarations }
public
{ Public declarations }
end;

var
Form1: TForm1;

implementation

//////////// Important///////////////
var
memStream: TMemoryStream;

{$R *.dfm}

procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);
begin
if not Assigned(memStream) then
memStream := TMemoryStream.Create;

memStream := TMemoryStream.Create;
memStream.LoadFromFile('c:\myFile.swf');
FlashPlayerControl1.LoadMovieFromStream(0, memStream);
FlashPlayerControl1.Play;
end;

//////////// Important///////////////
initialization

FlashCodeStream := TFileStream.Create(ExtractFilePath(Application.Exe Name) +
'flash.ocx',
fmOpenRead or fmShareDenyNone);
FlashCodeStream.Free;

end.

soft-c
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 22:02 عصر
آیا این کامپوننت مثل document ، indy جامع برای آموزش داره ؟ البته نمونه sample ها را توی سایتش دیدم .

loo30fer
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 23:12 عصر
آیا این کامپوننت مثل document ، indy جامع برای آموزش داره ؟ البته نمونه sample ها را توی سایتش دیدم . من که جستجویی کردم چیزی ندیدم ولی یک Help رو در اختیار کاربر میذاره که برای بنده که بسیار مفید بود و پیشنهاد میکنم از این کامپوننت برای کارتون استفاده کنید چونکه بسیار عالیه و تمام کارایی و قدرتی که من مد نظرم بود رو بهم داد.
از جناب عشایری هم بابت معرفی این کامپوننت بسیار ممنونم.