PDA

View Full Version : سوال: تکرار کوئری مشکلی رو پیش میاره

tem988
دوشنبه 17 مرداد 1390, 18:42 عصر
سلام
اگر توی یک فایل چند بار یک جدول رو سلکت کنیم روی سرور فشار میاره ؟
ممنون میشم با دلیل پاسخ بدید

binyaft
دوشنبه 17 مرداد 1390, 21:09 عصر
اون سرور اگه قرار باشه با چند تا کوئری روش فشار بیاد ، سرور نیست رادیو جیبی هست ;)

بستگی به ترافیک سایت - نوع نوشتن کوئری داره
یه مورد دیگه اینکه میتونی کوئری ها رو بهینه کنی و ....

اما در کل سرور با چند تا کوئری روش فشار نمیاد ...

tem988
دوشنبه 17 مرداد 1390, 22:14 عصر
سلام
سرور من در ثانیه بالا 1500 کوئری ارسال میکنه که سرعت لود کم شده
توی فایل هایی که اینکلود کردم یک کوئری زیاد تکرار شده میخواستم ببینم تاثیری هم داری روی سرعت لود.
بعد اگر میشه یک درباره بهینه سازی کوئری ها یک توضیح بدی ممنون میشم

eshpilen
دوشنبه 17 مرداد 1390, 23:07 عصر
خب با اون کوئری باید چکار کرد؟ اگر منطق و الگوریتم برنامه صحیح باشه، نمیشه کم یا حذفش کرد. ولی بهینه سازی هم چند مدل داره. مثلا میتونی کوئری رو یک بار اجرا کنی و نتایج اون رو در یک آرایه ای چیزی ذخیره یا همون کش کنی که کدهای دیگه حتی در فایلهای دیگه که اینکلود میشن هم باید چک کنن اگر چنین کشی وجود داره دیگه کوئری مجدد ندن. حتی میشه درصورت لزوم نتایج رو در سشن (File based) ذخیره کرد. البته این کار بیشتر در مواردی که حجم داده های حاصل از کوئری خیلی زیاد نباشه بنظر عملی و مفید میاد. ضمنا بعضی وقتا آپدیت بودن لحظه ای نتایج کوئری مهم هست که بنابراین نمیشه این کار رو کرد (یا به این سادگی نمیشه). یک روش دیگه هم که بهینه سازی خود کوئری هست که بیشتر درمورد کوئری های پیچیده یا با نتایج حجیم میتونه اثر قابل توجه داشته باشه.

در نهایتش هم بهینه سازی همیشه راه اصلی نیست و مشکل رو حل نمیکنه. چون سروری که اینطور به زانو دربیاد ممکنه سایت و ترافیک شما براش زیاده.
راستی یه مدتی یکی از سایتهای تحت نظارت بنده رو برده بودن روی نمیدونم یه سرور درپیت و زاپاسی چیزی بود همراه معدودی سایت تبعیدی دیگه (با وبشل سرورش رو بررسی کردم) مثل اینکه و خیلی کند شده بود! نیست که سایت فعالیت چندانی نداشت فکر کرده بودن کی به کیه میریزیم روی پنتیوم 3 حسن!!