PDA

View Full Version : جند تا سوال مبتدی

sunn789
دوشنبه 17 مرداد 1390, 20:35 عصر
سلام
خوب چند تا سوال مدت زمان زیادی مشکل دارم در خصوص استفاده از
1- div اینکه اگه زیاد از اون استفاده کنیم براییدمان ایتمهای صفحه ایا در سرعت لود شدن تاثیری داره؟یعنی استفاده از هر چند DIV ازاده
2- استفاده از position: abslote اینکه اگه برای تمام کنترلهام این ایتم رو ست کنم ایا بد خواهد بود چون خیلی جاها من نیاز پیدا میکنم که عکسها و یا کنتراها ری یک کنترل دیگه باشند مثلاً یه عکس به عنوان بنر در بالای وب سایت میگزارم (از تمپلت پبش فرض asp.net که در VS 2010 هست استفاده میکنم) کنترا Login که از قبل بالای masterpage هست میاد پایین من میخوام روی خود بنر بمونه که مجبورم از abslote استفاده کنم و یا اینکه میخوام بنر رو چند قسمتکنمو هر قسمت رو به صورت افقی کنار هم بچینم و ممکنه یک lable رو هم بخوام بزارم میان اونها که چیدمان اونها رو به هم میزنه
راهنمایی کنید ممنون میشم

sunn789
سه شنبه 18 مرداد 1390, 19:17 عصر
من امیدوارم کمک کنید

moferferi
سه شنبه 18 مرداد 1390, 20:32 عصر
چاره کار فقط تو یادگیری css هستش.

sunn789
سه شنبه 18 مرداد 1390, 23:25 عصر
از این بابت مطمئنم اما ادرس یک پروژه کار کده و خوب با css رو میخوام . ممنون میشم اگه کمک کنید

ali_autumnal
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 01:09 صبح
با سلام

مشکلی پیش نمیاد اگه طراحی شما بی نقص باشه. گمان نکنم ربطی به سرعت لود شدن داشته باشه. از طرفی اگه یه وب سایت رو کلا با CSS طراحی کنید تو سرعت لود صفحه تاثیر مثبتی داره.
میشه یه طراحی بسیار خوبی داشت با حجم 6 کیلو!

درمورد سوال دوم: چرا از بکگراند استفاده نمیکنید؟
یه کلاس تعریف کنید و عکس مورد نظر رو بکگراند اون کنید. سپس داخل همین کلاس هرچیزی که لازم دارید در html قرار دهید. مثل text یا همون login و یا عکس دیگه و هر....

در طراحی بهتره ابتدا یه کلاس main داشته باشید. اون رو حداکثر به 3 بخش تقسیم کنید.
بعد هر بخش رو میتونید به کلاس های دیگه ای تقسیم کنید تا یکپارچگی صفحات حفظ بشه و نظم بخصوصی داشته باشه.

موفق باشید
علی پاییزی

ASPX
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 08:53 صبح
در طراحی بهتره ابتدا یه کلاس main داشته باشید. اون رو حداکثر به 3 بخش تقسیم کنید.
بعد هر بخش رو میتونید به کلاس های دیگه ای تقسیم کنید تا یکپارچگی صفحات حفظ بشه و نظم بخصوصی داشته باشه.
دقیقا دوستمون نکته خوبی رو اشاره کردند
استفاده از div های زیاد به استاندارد بودن کدتون لطمه میزنه و حالت حرفه ای اون رو از بین میبره. بخودی فقط تگ اضافه کردی همین حجم سایتت بر حسب بایت میره بالا!!! ئو در ضمن نگهداری کد اون سخت تر میشه. طراحی سایت واقعا هنره و علم (کتابی هست دقیقا به این عنوان هنر و علم css در sitepoint میتونی پیداش کنی ) الان تو سایتهای حرفه ای حتی از یک سری id ها و کلاسهایی استفاده میشه که تقریبا همه به اون صورت تعریف میکنند. مثلا شما با #content و #container,#right و... میبینید . حتی برای منوها از ساختار ul-li استفاده میکنند. من در کلاسهام وقتی میخوان تگ div رو توضیح بدم به تگ div تعریف نخ های نامرئی میدم ! حالا چقدر باید از این نخ های نامرئی استفاده کرد؟ اگه درست استفاده نکنیم باعث پیچیده شدن کار میشه و هدف اصلی ما از بین میره. مقاله ای میخوندم به نام از طراحی سایت جهنمی به جهنم دیگر! (فکر کنم تو سایت alistapart بود) این که ما اومدیم table ها رو حذف کردیم و از اون جهنم کدهای قدیمی خلاص شدیم ولی با تگ های زیاد div جهنم دیگه ای درست کردیم!!! متوجه منظورم شدید الان از تگ div برای قالب دهی استفاده میشه ولی تا جایی که بشه از تگهای دیگری هم استفاده میکنن
+همون طور که گفتم استفاده از ul-li برای منوها (چه کناری و چه بالایی و... )
+استفاده از تگهای h-p برای درست کردن باکس های کناری و...
+ و...
به سایت هایی که template هایی برای نمونه دارند نگاهی بینداز خیلی چیزها دستگیرت میشه
http://www.mezzoblue.com/zengarden/alldesigns/

در مورد سوال دوم
position: abslote به نظرم راه حل مناسبی نیست! و به جای این کار باید از ترفندهای css استفاده کرد مگر در شرایط خیلی خاص !حتی برای اینکه یک تگی روی تگ دیگر قرار بگیرد خصوصیت z-index وجود دارد.
برای این که متوجه بشوید چرا نباید استفاده کنید یکبار سایت خود را در رزولیشن های دیگر امتحان کنید

sunn789
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 14:30 عصر
در طراحی بهتره ابتدا یه کلاس main داشته باشید. اون رو حداکثر به 3 بخش تقسیم کنیددر این مورد میشه بیشتر توضیح بدین؟

همون طور که گفتم استفاده از ul-li برای منوها (چه کناری و چه بالایی و... )
+استفاده از تگهای h-p برای درست کردن باکس های کناری و...

وهمچنین یه مثال و یا توضیحی در خصوص این دو مورد.
ممنون از اینکه کمک میکنید

ASPX
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 17:28 عصر
ببین دوست عزیز برای اینکه بتونی با این استانداردها خوب کار کنی بهتره به سایتهایی که نمونه قالبهای css برای دانلود دارند نگاهی بندازی که خیلی هم زیاده
جواب سوال 1
http://www.dynamicdrive.com/style/layouts/category/C10/
و سوال 2
http://www.dynamicdrive.com/style/csslibrary/category/C5/
و
http://www.dynamicdrive.com/style/csslibrary/category/C1/
البته این تازه یک سایت بود زیاده ....