PDA

View Full Version : سوال: تبدیل DBF به فایل EXCEL و تغیر اسم فیلدها

morteza_lll
سه شنبه 18 مرداد 1390, 13:46 عصر
سلام خدمت دوستان عزیز . چطور میتونم یک فایل DBF را به یک فایل EXCEL تبدیل کنم که اسامی فیلدها را که در اولین ردیف در فایل اکسلی میاره در برنامه به دلخواه تغییر بدم.مثلا اگر اسم فیلد TARIKH باشد آنرا بتوانم به "تاریخ" البته با دستورات در برنامه تبدیل کنم. از راهنمائیهای شما دوستان متشکرم

gh_khajehzade
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 13:37 عصر
سلام خدمت دوستان عزیز . چطور میتونم یک فایل DBF را به یک فایل EXCEL تبدیل کنم که اسامی فیلدها را که در اولین ردیف در فایل اکسلی میاره در برنامه به دلخواه تغییر بدم.مثلا اگر اسم فیلد TARIKH باشد آنرا بتوانم به "تاریخ" البته با دستورات در برنامه تبدیل کنم. از راهنمائیهای شما دوستان متشکرم

USE tablename EXCLUSIVE
ALTER table tablename renam COLUMN namefield1 to namefield2
COPY TO filename xl5

morteza_lll
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 15:42 عصر
متشکرم دوست عزیز ، تا اندازه ای تونستم با راهنمای شما مشکل رو حل کنم دستتون درد نکنه ،ولی همانطور که میدونید با این روش اسامی فیلدها رو می تونیم تغییر بدیم که محدودیتهای مربوط به اسامی فیلدها از جمله طول اسم فیلد ، کاراکترها مورد استفاده و ...... را مطلع هستید ، منظور بنده این بود که وقتی اطلاعات را به فرمت اکسل تبدیل کردیم ردیف اول را در فایل مذبور(اکسل ) نام ، فونت ، رنگ و دیگر خصوصیات ردیف اول را با برنامه (نوشتن کد در ویژوال فاکس پرو) تغییر دهیم . باز هم متشکرم از راهنمائی شما دوست عزیز

بني حسيني
پنج شنبه 03 شهریور 1390, 20:06 عصر
با سلام خدمت اساتيد عزيز يه سوال داشتم شبيه سوال morteza ولي تو محيط داس. من فايلم رو تو محيط فاكس تحت داس باز مي كنم و تغييرات لازم را روي فيلدها براي تبديل كاراكترها به ويندوز انجام ميدم و با فرمان COPY TO filename xls اونو به يه فايل براي استفاده تو محيط اكسل مي فرستم. ولي وقتي اونو تو محيط اكسل باز ميكنم به صورت ناخواناست ولي همين فايل رو تو محيط ويژوال فاكس باز ميكنم ابتدا پنجره Code Page مياد و وقتي Arabic Windows رو استفاده مي كنم اطلاعات دقيق و خوانا هستند. آيا كار خاصي بايد انجام بدم كه اين فايل تو اكسل خوانده بشه. ممنون