PDA

View Full Version : نوشتن فرمول در fast report

mnakhaei67
سه شنبه 18 مرداد 1390, 14:38 عصر
باسلام.دوستان اگه میشه به من بگید چطور میشه اولا یه جدولی(dbgride) که در فرمی در دلفی داریم را عینا در fast report داشته باشیم؟ثانیا برای نوشتن فرمول در این گزارش ساز چه طور باید عمل کرد؟مثلا فرمول زیر:

مجموع "موجودی در انتهای روز" تقسیم بر مجموع "تعداد روزها" برابر است با "متوسط موجودی در پایان روز"

Mahdi_S_T
جمعه 21 مرداد 1390, 12:40 عصر
باسلام.دوستان اگه میشه به من بگید چطور میشه اولا یه جدولی(dbgride) که در فرمی در دلفی داریم را عینا در fast report داشته باشیم؟
در ابتدای تالار، تاپیک آموزش را مطالعه نمایید،کار ساده ای است

برای نوشتن فرمول در این گزارش ساز چه طور باید عمل کرد؟
برای هر صفحه FastReport این امکان وجود داره که کدنویسی کنی (از طریق رویدادهای مربوطه) ، پس به راحتی میتونی فرمول مربوطه را کدنویسی کنی.

mnakhaei67
شنبه 22 مرداد 1390, 12:45 عصر
با تشکر.اما اگه میشه دقیقا بگید کجای fast report باید فرمول بنویسیم و درضمن چه کدی برای فرمول های مذکور باید نوشت؟

Mahdi_S_T
شنبه 22 مرداد 1390, 14:18 عصر
دوست عزیز من توضیح دادم ولی ظاهرا هنوز شما با FR آشنایی ندارید ، پس بهتره ابتدا مثالهای همراه FR را یک مروری بکنید تا با روش کار FR بیشتر آشنا شوید و بعد با راهنمایی بالا حتما میتوانید فرمول مدنظر را بنویسید

mnakhaei67
یک شنبه 23 مرداد 1390, 18:39 عصر
آخه عزیز من در رویدادها که چیز مربوط به فرمول نیست.اما در همان memo در گزارش ساز fast report میشه این کار رو کرد اما برای عبارت مذکور به خدا نمیدونم چه باید بکنم اما فرمولهای ساده تر رو بلدم.جون عزیزتون کمکم کنید

vcldeveloper
یک شنبه 23 مرداد 1390, 19:06 عصر
آخه عزیز من در رویدادها که چیز مربوط به فرمول نیست.
قرار نیست در رویداد ها چیزی برای فرمول باشه. شما رویداد مناسب که در زمان مورد نظر شما فراخوانی میشه را انتخاب می کنید، مثلا OnBeforePrint مربوط به یک کنترل Memo؛ سپس در کد مربوط به اون رویداد، فرمول مورد نظرتون رو به صورت کد می نویسید؛ مثلا مقادیر مورد نظرتون رو از بانک اطلاعاتی میخونید، محاسبات مورد نظرتان را روی آنها انجام میدید، و نتیجه را به Memo مورد نظرتون اختصاص میدید، تا اون رو نمایش بده.

چطور میشه اولا یه جدولی(dbgride) که در فرمی در دلفی داریم را عینا در fast report داشته باشیم؟
باید گزارشی شبیه به همون در فست ریپورت طراحی کنید. اینطور نیست که یک DBGrid به فست ریپورت بدید، اون خودش یک جدول عینا مثل اون بده بیرون. گزارش را طراحی می کنید، فست ریپورت هم در قالبی که طراحی کردید داده ها را میریزه و به کاربر خروجی میده.

mnakhaei67
دوشنبه 24 مرداد 1390, 17:39 عصر
آخه سوال منو اگه دقت کنید متوجه میشید که اشکال من در ندونستن کد برای فرمولی است که در اولین سوالم نوشتم اگه کسی کدشو میدونه به من بگه خواهشا!!!!!!!!!همین:عصبانی:

Mahdi_S_T
دوشنبه 24 مرداد 1390, 22:00 عصر
وقتی فیلدها و عملکرد شما مشخص نیست ، چطوری میشه جواب شما را داد !!
در FR ، شما باید با عملگرهای اصلی (+و-و/و*) و همچنین توسط یکسری توابع موجود ، فرموتان را پیاده سازی کنید .

mnakhaei67
پنج شنبه 27 مرداد 1390, 12:16 عصر
فکرکنم سوالم واضحه اما کمی دربارش توضیح میدم:من با دلفی شبیه سازی سیستم کتابفروشی رو انججام میدم و گزارش پایانی من با FR است.درواقع در گزارش اطلاعاتی از قبیل تعداد روزهای شبیه سازی و موجودی انتهای روز و موجودی ابتدای روز و ... از اکسس گرفته میشه و سپس در این گزارش نشان داده میشه درنتایج پایانی گزارش باید برخی نتیجه گیری های کلی انجام بشه ازقبیل همون فرمول در اولین سوالم و منور از تعداد روزها در این فرمول همان تعداد دوره ضربدر تعداد روزهای موجود در هر دوره میباشد

mnakhaei67
جمعه 04 شهریور 1390, 12:11 عصر
سلام دوستان.هیچ کس اینجا نیس جواب ما رو بده.آخه تا چند روز دیگه بیشتر برا پایان نامه ام وقت ندارم:ناراحت::افسرده:

Mahdi_S_T
جمعه 04 شهریور 1390, 15:13 عصر
دوست عزیز ، لطفا برنامه ات را بنویس یعنی همان فرم مربوطه را آماده کن به همراه DBGrid ی که شامل اطلاعات موردنظر در بانک ات است تا بتونم با استفاده از فیلدهای DBGrid (دیتابیس موردنظر) فرمول شما را در FR بنویسم

mnakhaei67
یک شنبه 06 شهریور 1390, 14:01 عصر
سلام.میشه بگید دقیقا چی بفرستم.یعنی با کدوم پسوندها رو بفرستم؟بازم ممنونم ازتون

Mahdi_S_T
یک شنبه 06 شهریور 1390, 14:11 عصر
فکر کنم شما متوجه نشدید.....
سورس برنامه تان به همراه آن تغییراتی که گفتم

mnakhaei67
یک شنبه 06 شهریور 1390, 15:07 عصر
74505
لازم به ذکر است چون حجم فایل ها زیاد بود نتونستم 2 تا unit های دیگه که شامل 2 دیبی گرید بود ارسال کنم اما فکرکنم همین میزان کفایت کند اما اگه لازم دیدید بگید تا مجددا آن دو را ارسال کنم.ممنون:لبخندساده:

Mahdi_S_T
یک شنبه 06 شهریور 1390, 17:23 عصر
عزیز من فایلهای پروژه را که نمیشه همینطوری کم و زیاد کرد،برنامه ات اجرا نمیشه !!!

mnakhaei67
یک شنبه 06 شهریور 1390, 21:41 عصر
شما بگید من چه کنم.آخه نمیدونم چی رو براتون بفرستم که هم برنامه اجرا بشه و هم این که محدودیت گذاشته شده برای حجم فایل آپلود رعایت شود!!!!!!!!!!!:افسرده:

mnakhaei67
یک شنبه 06 شهریور 1390, 21:53 عصر
تازه مگه برای رفع مشکلم اگه برنامه اجرا نشه شما نمیتونید به محیط طراحی fast report دسترسی پیدا کنین و اونجا فرمول را بنویسید.اگه میشه این کار رو بکنین من اینجا امتحان میکنم.ببخشید اگه اذیتتون میکنم.بازم تشکر میکنم

mnakhaei67
دوشنبه 28 شهریور 1390, 11:37 صبح
من الآن مشکلی که دارم اینه که در فست ریپورتم یه master data قرار دادم دقیقا مانند همونی که در demo فست ریپورت در print table داره فقط با این تفاوت که در فرم دلفی به جای ttable از adotable استفاده کردم که این adotable شامل فیلدی به نام موجودی انتهای روز است.در فست ریپورتreport summary قرار دادم و در آن یک memo ای گذاشته ام و فرمول [SUM(<frxDBDataset1."موجودي انتهاي روز">)] در آن نوشته ام اما نمیدانم چرا وقتی برنامه را اجرا میکنم جمع سطرهای این فیلد را نشان نمیدهد و تنها عدد موجود در سطر اول در memo قرار میگیرد.علت چیست؟اگه میشه منو زود راهنمایی کنین.کارم فوریه.ممنونم