PDA

View Full Version : سوال: مشکل در نمایش تصاویر از مراسم های مختلف!!!!!!!!

Shamim832
سه شنبه 18 مرداد 1390, 18:20 عصر
باسلام خدمت شما
من واسه سایتم می خواستم یه گالری تصویر بسازم که شامل عکس از مراسم های مختلف باشه نه یک مراسم خاص واسه همین اومدم اول یه صفحه ایجاد کردم با نام Gallery که دراین صفحه این فیلدها نمایش داده می شه ( برای اینکار از ریپیتر استفاده کردم) :
عنوان مراسم
نام تهیه کننده(عکاس)
تاریخ برگزاری مراسم
یه عکس از این مراسم

مثل :
نمایشگاه الکامپ
محمد افسری
02/05/90
یه عکس

که با کلیک برروی آنها یه صفحه دیگه با نام GalleryViewبازمیشه که شامل همه تصاویر اون مراسم می شه که اینبار باکلیک برروی هر تصویری از این مراسم ، اون تصویر نمایش داده می شه

تو بانکم جدولهای زیر رو تعریف کردم :
جدول Monasebat
فیلدها: Monasebatname، Id ، akkas، addeddate

جدول Album
فیلدها :Id،Id Monasebat ، Imageurl

با درج هر مراسمی یه پوشه ساخته می شه که تصاویر اون مراسم داخلش سیو میشن

اولین سوالم اینه که پنل مدیریت تصاویر رو چطوری بسازم ؟

من یه کاری کردم که جواب میده ولی باعث میشه که از دوتا صفحه استفاده کنم که اصلا فکرنکنم منطقی باشه.

یه صفحه واسه درج عنوان مراسم و نام تهیه کننده و تاریخ برگزاری که با زدن دکمه درج علاوه بر ذخیره این فیلدها داخل جدول مناسبت ، یه پوشه خالی هم واسه هر مراسم میسازه (برا ذخیره تصاویر اون مناسبت)

صفحه دیگه که شامل یه کنترل drop down list که درهنگام لود نام مراسم ها توش ریخته شده ویه کنترل فایل آپلود ، که ازبالا یه مراسمی رو انتخاب می کنیم وبا فایل آپلود هرچندتا که بخوایم تصویر درج می کنیم واسه اون مراسم ، ولی فکرنکنم روال استانداردش این مدلی باشه واز دوتا صفحه استفاده بشه !!!!!!!!!
برای درج راه استاندارش چجوریه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سوال دومم اینه که برای صفحه Gallery چطوری یه عکس از بین چندین عکسی که واسه مراسمی گرفته شده انتخاب کنم آیا اولین تصویراز هر مراسمه ؟ اگرپاسخ آره ست چطوری اولین تصویر از هر مراسم رو بگیرم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ در کل چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه خوب ودقیق توضیح بدین واقعا ممنون می شم

بازم تشکر

Shamim832
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 11:36 صبح
کسی نیست جواب بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

b.paseban
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 14:01 عصر
سلام برشما.

اولین سوالم اینه که پنل مدیریت تصاویر رو چطوری بسازم ؟
شما تقریبا کامل کارها رو انجام دادید ولی برای اینکه توی یه صفحه تمامی کارها رو انجام بدید از یه MultiView که view های مختلف داره توی یه صفحه استفاده کنید و برای درج عکس های یک گالری ActiveView اون view که شما توش کنترلهای آپلود و قرار دادید استفاده کنید.(البته از panel هم میتونید استفاده کنید)

سوال دومم اینه که برای صفحه Gallery چطوری یه عکس از بین چندین عکسی که واسه مراسمی گرفته شده انتخاب کنم آیا اولین تصویراز هر مراسمه ؟ اگرپاسخ آره ست چطوری اولین تصویر از هر مراسم رو بگیرم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ در کل چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
منظورتون رو متوجه نمیشم؟

Shamim832
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 15:59 عصر
سلام خداروشکرکسی پیداشد به سوالم جواب بده :تشویق:
ممنون ازپاسختون
یعنی روش من: درج اطلاعات گروه آلبوم (بدون تصاویر ) ازطریق یه صفحه و درج تصاویر برای گروه آلبوم ازطریق یه صفحه دیگه روش متداولیه؟یعنی معمولا این مدلیه انجام میشه؟
واسه سوال دومم :نمی دونم چطوری منظورم رو بیان کنم که متوجه بشید اگه یادتون باشه گفته بودم که من دوتا صفحه دارم Gallery ,Gallery view
شاید این تاپیکی که دررابطه با این موضوع بود ایجاد کردم بدردتون بخوره
یه مدت سرگرم کارهای دیگه بودم بخاطرهمین بیخیال این گالری شده بودم !!!!!!!!!:خجالت::قهقهه::قهقهه:
http://barnamenevis.org/showthread.php?278968

b.paseban
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 17:00 عصر
شما باید منظورتون Query String باشه.
خوب شما باید از hyperlink استفاده کنید و NavigateUrl اون رو به این صورت تغییر بدین:

'<%# "Gallery.aspx?Id="+Eval("Id_Gallery")%>' که Id_Gallery کلید اصلی جدول گالری هست.
توی قسمت دوم هم باید از url rewriting استفاده کنید.

Shamim832
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 21:47 عصر
نه نه اصلا منظورم این نیست !!!!!!!!
Query String رو کاملا بلدم
ببینید من تو صفحه Gallery ،یه عکس ازمناسبت می خوام که به عنوان نماینده از کل عکس های مربوط به اون مناسبت باشه (کل عکس های اون مناسبت تو صفحه Gallery view نمایش داده می شه)
آیا اولین تصویراز هر مراسمه ؟ اگرپاسخ آره ست چطوری اولین تصویر از هر مراسم رو selesct کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشین :چشمک:

b.paseban
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 22:12 عصر
واسه اولین تصویر از هر مراسم(گالری) شما باید از کد sql زیر استفاده کنید:

SELECT TOP(1) FieldName From TblName