PDA

View Full Version : تغییر مسیر بانک اطلاعاتی به وسیله کد

محسن شمس
چهارشنبه 13 مهر 1384, 22:14 عصر
یکی از دوستان لطف کنه بگه چه جوری من مسیر بانک اطلاعاتی که در برنامه به آن وصلم را عوض کنم

با کد

من با DBE کار می کنم

Touska
پنج شنبه 14 مهر 1384, 10:47 صبح
DataBase Name خودتو از طریق این تغییر بده :

ExtractFilePath(Application.ExeName);

محسن شمس
پنج شنبه 14 مهر 1384, 16:54 عصر
اگه میشه و خیلی ببخشید یه ذره بیشتر توضیح بده

MNosouhi
پنج شنبه 14 مهر 1384, 23:18 عصر
ببین دوست عزیز ادرس دهی بانک اطلاعاتی رو از دو روش می تونی تعیین کنی:
1- استفاده از Alias
2-استفاده از آدرس دهی مستقیم
اگه می خوای این کار رو در زمان اجرا انجام بدی بهتره که از روش دوم استفاده کنی.کافیه مسیر بانک اطلاعاتی رو در خاصیت DataBaseName مربوط به Query یا Table قرار بدی

محسن شمس
جمعه 15 مهر 1384, 13:52 عصر
خیلی اقایی اگه یه پروژه عین همین بزاری اینجا

نوکرتم

MNosouhi
جمعه 15 مهر 1384, 23:46 عصر
فرض کن برنامت رو تو پوشه ای با نام Project ذخیره کرده ای . حالا داخل این پوشه Project یه پوشه دیگه داری با نام DataBase که بانک اطلاعاتیت اونجا قرار داره . و حالا می خای در حالی که برنامت ران هستش مسیر دیتابیس رو مقداردهی کنی:

Table1.close;
Table1.databaseName:=ExtractFileDir(Application.Ex eName)+'\DataBase';
.....
Table1.open;

محسن شمس
شنبه 16 مهر 1384, 07:03 صبح
آقا من این کد را می نویسم اما خطای زیر را می دهد

حالا اگه یه پروژه برای ما ساختید

MNosouhi
شنبه 16 مهر 1384, 20:12 عصر
حالا اگه یه پروژه برای ما ساختید

اولا سعی کنید که لحنتون رو عوض کنید ، همه کسانی که اینجا به سوالات جواب میدهند نه تنها چیزی گیرشون نمیاد ، بلکه باید از جیب و وقتشون مایه بزارن تا به سوالات دوستان پاسخ بدهند ، یعنی هیچ تعهدی برای جواب دادن ندارند.
ثانیا از نوع پیغام خطا معلومه که در مورد مطالبی که در پست قبلی براتون گذاشتم دقت نکرده اید.
ثالثا من یه Sample براتون گذاشتم . ببینید مشکل کارتون از کجا بوده.

محسن شمس
شنبه 16 مهر 1384, 20:36 عصر
همه ای دوستان من را ببخشید

والا من قصد بدی نداشتم

آقا تو این مثالی که شما گذاشتید بانک اطلاعاتی بود که من نمی دانم با چی ساخته شده بود

من اون بانک اطلاعاتی را عوض کردم و یکی دیگر که خودم با اکسس ساخته بودم گذاشتم جاش

ولی نمی دانم چرا خطا میده

این هم آن پرژه با بانک اطلاعاتی اکسس

MNosouhi
شنبه 16 مهر 1384, 23:08 عصر
دوست عزیز من استفاده اکسس با BDE مثل خوردن نخود با قاشق است :چشمک: یعنی با هم زیاد متناسب نیستند ، اگر بانکت اکسس هستش بهتره از Ado استفاده کنی . بانکی که در برنامه استفاده کردم پارادوکس نام داره . برای ایجاد یک بانک پارادکس در دلفی و در منوی Tools روی DataBase Desktop کلیک کن.برای آشنایی با نحوه دیتابیس نویسی در دلفی خوبه(البته فقط برای آشنایی و نه بیشتر)

محسن شمس
یک شنبه 17 مهر 1384, 14:46 عصر
اگه بانکم SQL باشه با BDE و همون روش شما میشه ؟