PDA

View Full Version : سوال: جلوگیری از اجرای autorun

shahabbasic
سه شنبه 18 مرداد 1390, 20:12 عصر
نرم افزاری رو دیدم که با وی بی نوشته شده بود و یک بخش داشت که جلوی اجرای فایل autorun رو میگیره میخواستم ببینم چطور این کارو کرده زود تر بگید چون خیلی لازم دارم
من روشش رو بدون وی بی بلدم باید این کار رو بکنیم
کد زیر رو در notepad مینویسیم و با پسوند reg ذخیره میکنم و بعدشم اجراش میکنیم

REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\IniFileMapping\Autorun.inf]
@="@SYS:DoesNotExist"

حالا من چطوری با وی بی این کار رو انجام بدم؟

محسن واژدی
سه شنبه 18 مرداد 1390, 20:30 عصر
سلام علیکم
برای غیرفعال کرد اتوران های درایوها به مسیر زیر در ریجستری رفته و NoDriveTypeAutoRun را صفر مقدار دهی کنید:
Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies \Explorer

برای ایجاد تغییر در ریجستری بایستی از توابع APIی کنترل ریجستری استفاده کنید که با یک جستجو در سایت قابل یافت هستند

موفق باشید

shahabbasic
سه شنبه 18 مرداد 1390, 21:22 عصر
میشه سورسشو بذاری؟ ممنون میشم فورا لازم دارم همینجا بذارش ( چکار کنم که اتوران غیرفعال بشه و چکار کنم که فعال بشه)

ali.rezaei7
سه شنبه 18 مرداد 1390, 21:36 عصر
نرم افزاری رو دیدم که با وی بی نوشته شده بود و یک بخش داشت که جلوی اجرای فایل autorun رو میگیره میخواستم ببینم چطور این کارو کرده زود تر بگید چون خیلی لازم دارم من روشش رو بدون وی بی بلدم باید این کار رو بکنیم کد زیر رو در notepad مینویسیم و با پسوند reg ذخیره میکنم و بعدشم اجراش میکنیم
REGEDIT4
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\IniFileMapping\Autorun.inf] @="@SYS:DoesNotExist" حالا من چطوری با وی بی این کار رو انجام بدم؟ این روش در ویندوز ویستا و نسخه های بعد از آن کاربرد داره. برای غیر فعال کردن Autorun باید از همون روشی که آقا محسن گفتند استفاده کنید. البته برای NoDriveTypeAutoRun باید مقدار FF یا همون255 دسیمال رو ذخیره کنید تا Autorun تمام درایوها غیرفعال بشه. در پایین اطلاعات مفیدی در مورد Autorun وجود داره: http://en.wikipedia.org/wiki/AutoRun http://support.microsoft.com/kb/967715

shahabbasic
سه شنبه 18 مرداد 1390, 22:10 عصر
بابا یکی زحمت بکشه کد اینو بذاره من میخوام اگر روی یک کامند کلید کنم اتوران غیر فعال بشه و اگر روی کامند دیگه کلیک کنم اتوران فعال بشه؟؟؟؟ فقط همین

ali.rezaei7
سه شنبه 18 مرداد 1390, 22:17 عصر
بابا یکی زحمت بکشه کد اینو بذاره من میخوام اگر روی یک کامند کلید کنم اتوران غیر فعال بشه و اگر روی کامند دیگه کلیک کنم اتوران فعال بشه؟؟؟؟ فقط همین

این رفتاری که شما دارید نشون میدید، تنها باعث دلخوری اعضا میشه...
اطلاعات کافی داده شده مابقی رو تو net جستجو کنید به جوابتون میرسید...
درخواست کد ممنوع

setroyd
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 04:00 صبح
Private Sub createintegerkey(ayun As String, value As Integer)
Dim b As Object
Set b = CreateObject("Wscript.shell")
b.regwrite ayun, value, "REG_DWORD"
End Sub
Private Sub Form_Load()
createintegerkey "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\Explorer\NoDriveTypeAutoRun", 0
End Sub
اینم سورس

shahabbasic
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 15:28 عصر
Dim b As Object
End Sub
Private Sub Form_Load()
createintegerkey "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\Explorer\NoDriveTypeAutoRun", 0
End Sub
اینم سورس

فرق دو نفر رو اینجوری میشه فهمید سعی کنید خودتونو نشون ندید شخصیت خودتون رو نمایان نکنید جناب علی رضایی

butterfly8528
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 16:08 عصر
نوشته شده توسط setroyd
Dim b As Object
End Sub
Private Sub Form_Load()
createintegerkey "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Policies\Explorer\NoDriveTypeAutoRun", 0
End Sub
اینم سورس
فرق دو نفر رو اینجوری میشه فهمید سعی کنید خودتونو نشون ندید شخصیت خودتون رو نمایان نکنید جناب علی رضایی

سلام دوست عزیز .
ما همه اینجا جمع شدیم که به هم دیگه کمک کنیم نه اینکه واسه هم کد بنویسیم !
دوستان راه حل رو به شما دادند اما شما حتی زحمت جسجو برای چند خط کد رو که چندین و چند بار فقط در همین انجمن در انواع و اقسام مختلفش قرار داده شده رو به خودتون ندادید !
فقط اگر مثل من این دو واژه (Registry,رجیستری) رو در همین بخش جستجو می کردید به نتیجه زیر دست پیدا می کردید :

http://barnamenevis.org/search.php?searchid=248491
http://barnamenevis.org/search.php?searchid=248492
http://www.google.com/search?sitesearch=barnamenevis.org&q=%D8%B1%D8%AC%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%B1%DB%8C&submit.x=18&submit.y=8&domains=barnamenevis.org
http://barnamenevis.org/search.php?searchid=248493
http://barnamenevis.org/search.php?searchid=248499
http://www.google.com/search?sitesearch=barnamenevis.org&q=Registry&submit.x=17&submit.y=8&domains=barnamenevis.org

شما وقتی خودت حاظر نیستی برای کار خودت وقت صرف کنی چطور همچین انتظاری از دیگران داری ؟
موفق باشید .

setroyd
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 16:14 عصر
این ادرس در 7 فرق داره اکه خواستی تو win 7 اجرا کنی createintegerkey "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Policies\Explorer\NoDriveTypeAutoRun", 0 این ادرس تغییر کرده ولی تو xp جواب میده

setroyd
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 16:23 عصر
دوستان گرامی یا نباید جواب داد یا اگه دادی سعی کن کامل راهنمایی کنی اگه دوستمون به کمک نیاز نداشت اینقدر پا فشاری نمیکرد رو این موضوع یادت باشه وقتی تو هممون برنامه نویسیو شروع کردیم دوست داشتیم بقیه کمک کنن بهمون یادمون نره چی بودیم چی شدیم . این درسته که اگه زحمت میداد shahab به خودش میتونست یه راهی پیدا کنه ولی حتما نتونسته که از ما کمک خواسته پس جواب دوستامون رو اینجوری ندیم .

shahabbasic
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 16:51 عصر
سلام دوست عزیز .
ما همه اینجا جمع شدیم که به هم دیگه کمک کنیم نه اینکه واسه هم کد بنویسیم !
دوستان راه حل رو به شما دادند اما شما حتی زحمت جسجو برای چند خط کد رو که چندین و چند بار فقط در همین انجمن در انواع و اقسام مختلفش قرار داده شده رو به خودتون ندادید !
فقط اگر مثل من این دو واژه (Registry,رجیستری) رو در همین بخش جستجو می کردید به نتیجه زیر دست پیدا می کردید :

http://barnamenevis.org/search.php?searchid=248491
http://barnamenevis.org/search.php?searchid=248492
http://www.google.com/search?sitesearch=barnamenevis.org&q=%D8%B1%D8%AC%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%B1%DB%8C&submit.x=18&submit.y=8&domains=barnamenevis.org
http://barnamenevis.org/search.php?searchid=248493
http://barnamenevis.org/search.php?searchid=248499
http://www.google.com/search?sitesearch=barnamenevis.org&q=Registry&submit.x=17&submit.y=8&domains=barnamenevis.org

شما وقتی خودت حاظر نیستی برای کار خودت وقت صرف کنی چطور همچین انتظاری از دیگران داری ؟
موفق باشید .

شما خودتون رو با من مقایسه نکنید من فقط احتیاج به کد دارم چون 17 سالم بیشتر نیست درسته که رشتم کامپیوتره ولی فقط یک ترم یعنی 4 ماه برنامه نویسی خوندم و تازه دوم دبیرستان رو تموم کردم و کار با توابع api رو بلد نیستم من اگر توضیحاتشونو بخونم چیزی متوجه نمیشم به همین خاطر دنبالش نمیرم تازه اگر کد هم خطا بده من بازم نمیدونم مشکلش چیه

alishademan
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 17:07 عصر
اقای shahabbasic اومدی داغ من رو تازه کردی بنده هم همین مشکل رو با این جماعت داشتم و حتی سر همین موضوع تو یکی از تاپیک ها بحشم شد .
واقعا این دوستان چه فکری می کنند بنده یه سورس خواسته بودم گفته بود اقا قوانین رو له کردی زیر پات اقا این چه قانونی هست همه باید به هم کمک کنیم نه که برگردیم بگیم اقا یا قانون این هست یا اینکه برو جستجوکن دوست من اگر با جستجو کردن کارش حل می شد که دیگه تاپیک نمی زد . فکرم نمی کنم الان با گذاشتم سورس این نرم افزار از دوستان چیزی کم شده باشه . ولی این رو باید دونست که کمک کردن حتی اگر باعث شه قوانین رو زیر پا بزارین هم باید گذاشت . دوست عزیز shahabbasic شما هم زیاد به خودت سخت نگیر عادت می کنی .

shahabbasic
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 18:21 عصر
اقای shahabbasic اومدی داغ من رو تازه کردی بنده هم همین مشکل رو با این جماعت داشتم و حتی سر همین موضوع تو یکی از تاپیک ها بحشم شد .
واقعا این دوستان چه فکری می کنند بنده یه سورس خواسته بودم گفته بود اقا قوانین رو له کردی زیر پات اقا این چه قانونی هست همه باید به هم کمک کنیم نه که برگردیم بگیم اقا یا قانون این هست یا اینکه برو جستجوکن دوست من اگر با جستجو کردن کارش حل می شد که دیگه تاپیک نمی زد . فکرم نمی کنم الان با گذاشتم سورس این نرم افزار از دوستان چیزی کم شده باشه . ولی این رو باید دونست که کمک کردن حتی اگر باعث شه قوانین رو زیر پا بزارین هم باید گذاشت . دوست عزیز shahabbasic شما هم زیاد به خودت سخت نگیر عادت می کنی .
تازه خوبه سورس طولانی درخواست نکردم دیدم چند خط بیشتر نبود من میگم بجای باد کردن از همون اول کسایی که جنبه ندارن جواب ندن تا هم شخصیت خودشون حفظ بشه هم شخصیت دیگران

butterfly8528
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 21:08 عصر
دوستان گرامی یا نباید جواب داد یا اگه دادی سعی کن کامل راهنمایی کنی اگه دوستمون به کمک نیاز نداشت اینقدر پا فشاری نمیکرد رو این موضوع یادت باشه وقتی تو هممون برنامه نویسیو شروع کردیم دوست داشتیم بقیه کمک کنن بهمون یادمون نره چی بودیم چی شدیم . این درسته که اگه زحمت میداد shahab به خودش میتونست یه راهی پیدا کنه ولی حتما نتونسته که از ما کمک خواسته پس جواب دوستامون رو اینجوری ندیم .

واقعا جستجو برای موضوعی که بارها مطرح شده انقدر کار سختیه که ایشون نتونه انجامش بده ؟

@ alishademan : عزیز جان شما قبل اینکه در انجمن ثبت نام کنید یک توافق نامه رو پذیرفتید و این به معنای پذیرفتن قوانین انجمن بوده ! ( احتمالا بدون نگاه کردن به حتی یک خط اون فقط چک باکس من موافقم رو علامت دار کردید و در سایت ثبت نام کردید )
یادمه قبلنا که بخش VB6 انقدر بی نظم و بی کیفیت نشده بود هر کی درخواست سورس می کرد باهاش برخورد می شد !

بنده خودم همیشه سعی می کنم تا هرجا که می تونم به همه به خصوص افراد تازه کار کمک کنم !

شما خودتون رو با من مقایسه نکنید من فقط احتیاج به کد دارم چون 17 سالم بیشتر نیست درسته که رشتم کامپیوتره ولی فقط یک ترم یعنی 4 ماه برنامه نویسی خوندم و تازه دوم دبیرستان رو تموم کردم

دوست عزیز من شما رو نه با خودم و نه با هیچ کس دیگه ای مقایسه نکردم ! همه بلاخره یه روزی اول راه بودن !
مهم نیست که چند سالتونه،ما تو همین بخش برنامه نویس 13 ساله هم داریم

و کار با توابع api رو بلد نیستم من اگر توضیحاتشونو بخونم چیزی متوجه نمیشم به همین خاطر دنبالش نمیرم تازه اگر کد هم خطا بده من بازم نمیدونم مشکلش چیه
عزیز جان تا کی میخوای همینطوری پیش بری ؟ بلاخره باید یاد بگیری یا نه ؟ خلاصه بگم که اگه می خوای پیشرفت کنی این راهش نیست !
همیشه یادتون باشه که واسه رسیدن باید حرکت کرد !!!!

بنده دیگه در این تاپیک پستی نخواهم زد ، موفق باشید :لبخندساده:

ali.rezaei7
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 21:08 عصر
خوب گویا حرف های ریگان(!) دوستان تموم شد. بریم برای پاسخ:

Dim b As Object
End Sub
Private Sub Form_Load()
createintegerkey "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Policies\Explorer\NoDriveTypeAutoRun", 0
End Sub
اینم سورس
خوب حالا میشه بگی از این قطعه کد چی سر درآوردی؟ ازساختارش، تکنولوژی بکار رفته... اصلا فهمیدی Wscript چیه؟! از مزایا و معایبش آگاهی داری؟ ببینم اصلا کد رو اجرا کردی ببینی کار می کنه یا نه؟
من تو پستم تو رو راهنمایی کردم و بهت آموزش دادم و برات ارزش قائل شدم. چندتالینک هم گذاشتم که اطلاعاتت بالا بره. به این میگن یه راهنمایی درست و حسابی! نه اینکه یه قطعه کد برات ردیف کنم که هیچ چیز از اون حالیت نشه و بدتر گمراه بشی!

اتفاقا برات ارزش قائل شدم که اون واکنش رو نشون دادم وگرنه بهت می گفتم که: به جای اینکه آویزون کسی باشی، بهتره که خودت برای یافتن پاسخ سوال های پیش و پاافتاده ات دست به کار بشی. من با یه سرچ کوچولو تو نت، جواب سوال تو رو پیدا کردم! البته اگه یک مقدار متشخص تر برخورد می کردی حتما بهت کمک می کردم.

شما خودتون رو با من مقایسه نکنید من فقط احتیاج به کد دارم چون 17 سالم بیشتر نیست درسته که رشتم کامپیوتره ولی فقط یک ترم یعنی 4 ماه برنامه نویسی خوندم و تازه دوم دبیرستان رو تموم کردم و کار با توابع api رو بلد نیستم من اگر توضیحاتشونو بخونم چیزی متوجه نمیشم به همین خاطر دنبالش نمیرم تازه اگر کد هم خطا بده من بازم نمیدونم مشکلش چیه

پسر جان ما کاری به سن و سالت نداریم و با اینم کاری نداریم که چند ماه است که تو مدرسه وی بی خوندی. وقتی تاپیکی با موضوع تغییر در رجیستری ایجاد میکنی باید حداقل ها رو بلد باشی باید با توابع API آشنا باشی... باید دیگه دست کم در مورد مسئله ای که روش کار می کنی درک کامل داشته باشی وقتی هیچ چیز نمی دونی چه جوری انتظار داری بهت کمک کنیم. اینجا فقط به کاربر کمک میشه تا بتونه خودش مشکلش رو حل کنه.

فکرم نمی کنم الان با گذاشتم سورس این نرم افزار از دوستان چیزی کم شده باشه . ولی این رو باید دونست که کمک کردن حتی اگر باعث شه قوانین رو زیر پا بزارین هم باید گذاشت . دوست عزیز shahabbasic شما هم زیاد به خودت سخت نگیر عادت می کنی .
من اگه کد بزارم، بهش کمک نکردم بلکه یه جورایی بهش خیانت کردم. چون با توجه به گفته های خودش چیزی از کدها دستگیرش نخواهد شد.

تازه خوبه سورس طولانی درخواست نکردم دیدم چند خط بیشتر نبود من میگم بجای باد کردن از همون اول کسایی که جنبه ندارن جواب ندن تا هم شخصیت خودشون حفظ بشه هم شخصیت دیگران
کوتاه یا بلند بودن سورس کد ملاک نیست. این مهمه که تو با این روش هیچ وقت برنامه نویس نخواهی شد . البته اگه یه مقدار مودب تر می بودی و از الفاظی طلبکارانه ای ، همچون "فورا لازم دارم همینجا بذارش" یا "زود تر بگید چون خیلی لازم دارم" استفاده نمی کردی، شاید اون برخورد رو باهات نمی کردم.

من تو این چهارصد و خورده ای که پست زدم؛ کمتر از ده تاش سوالی بوده مابقی راهنمایی دوستان و چندتا هم اسپم :)) چون هر وقت هم که به مشکل برخوردم(از همون دوران مدرسه) با یه سرچ ساده تو نت راه حل موردنظر رو پیدا کردم. و هیچ وقت هم حاضر نبودم بخاطر کم کاری خودم دیگر دوستان رو به زحمت بندازم.

shahabbasic
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 21:55 عصر
من بدونم wscript چی هست یا نه به کسی مربوط نمیشه شما نمیخواد هدف من رو از درخواست این کد بفهمی سرت به کار خودت باشه اینو به جد دارم بهت میگم شمارو کسی مجبور نکرده جواب بدی لازم نیست توی هر موضوعی دخالت کنی خودت رو نخود هر آش نکن در ضمن تو نمیخواد نگران من باشی که کی میخوام برنامه نویس بشم وقتش به خودم مربوطه بازم میگم سرت به کار خودت باشه
به نظر من آدمی که خودش رو از دیگران بالاتر میدونه برنامه نویس واقعی نیست برنامه نویس واقعی از مرام هم چیزی سرش میشه ولی متاسفانه شما....
من اگر جای تو میبودم به shahabbasic میگفتم حرفی با بچه ندارم.... همین دیگه حرفی ندارم

ali.rezaei7
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 22:13 عصر
من بدونم wscript چی هست یا نه به کسی مربوط نمیشه شما نمیخواد هدف من رو از درخواست این کد بفهمی سرت به کار خودت باشه اینو به جد دارم بهت میگم شمارو کسی مجبور نکرده جواب بدی لازم نیست توی هر موضوعی دخالت کنی خودت رو نخود هر آش نکن در ضمن تو نمیخواد نگران من باشی که کی میخوام برنامه نویس بشم وقتش به خودم مربوطه بازم میگم سرت به کار خودت باشه
به نظر من آدمی که خودش رو از دیگران بالاتر میدونه برنامه نویس واقعی نیست برنامه نویس واقعی از مرام هم چیزی سرش میشه ولی متاسفانه شما....
من اگر جای تو میبودم به shahabbasic میگفتم حرفی با بچه ندارم.... همین دیگه حرفی ندارم
خوب بچه رو باید ادب کرد. محتویات پست هایی که زدی، سرشار از توهین و اهانت به من بود. من خیلی تلاش کردم که از خودم خویش تن داری نشون بدم اما تو با پستهای پی در پی بی هیچ دلیلی به من توهین کردی و من رو بی شخصیت خواندی در حالی که من با تو بسیار مودبانه و محترمانه برخورد کرده بودم. پس من حق داشتم که به این گونه با تو برخورد کنم. ای بچه بی ادب.
در ضمن من خودم رو از کسی بالاتر نمی دونم و نیازی هم ندارم که به این صورت باشم.
و تو را به موفقیت می سپارم. باشد که به راه راست هدایت شوی. آمین.:گیج:

xxxxx_xxxxx
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 23:46 عصر
سلام،
همونطور که سایر کاربران گفتند، شما بعد از عضویت در انجمن، ملزم به رعایت قوانین هستید.
درخواست کد/برنامه توی انجمن ممنوع هست. همین که کاربران روش کار رو برای شما توضیح میدن خودش لطف بزرگی هست که در حقتون می کنند. هدف این انجمن ارتقای دانش برنامه نویسی هست. پس شما حتماً باید حداقل یکی دو تا کتاب در مورد زبان برنامه نویسی مورد نظرتون خونده باشید بعد تو انجمن فعالیت کنید چون اینجا محلی برای درخواست کد نیست.

یک اخطار به جهت توهین به کاربران دریافت کردید. امیدوارم اگر قرار هست تو این انجمن موندگار بشید، طرز برخوردتون رو عوض کنید و قوانین رو به دقت بخونید.

به دلیل اینکه پست های زیادی از این تاپیک به بیراهه رفت، تاپیک قفل میشه/